
Indulás előtti áldás
Fotó: Albert Eszter
Elindult Csíksomlyóra a gyergyóalfalvi keresztalja csütörtök reggel Balázs József vezetésével a település több mint nyolcszáz éves temploma elől. A járványügyi korlátozások miatt tavaly félbeszakadt ez a hagyomány, 2020-ban az alfalvi festőművész csupán harmadmagával indult útnak a Szűzanya köszöntésére.
2021. május 20., 15:532021. május 20., 15:53
A korábbi évekhez képest kevesebben ugyan, de így is szép számban gyülekeztek a gyergyóalfalvi templom előtt azok, akik részesei kívánnak lenni a hagyományos pünkösdi zarándoklatnak. Sem az eső, sem a rossz időjárás nem riasztotta el a zarándokokat, hiszen a hagyományláncnak nem szabad megszakadnia – nyilatkozta az indulást megelőzően Balázs József, a zarándoklat vezetője.
„A láncnak nem szabad megszakadnia, István pap ígérete nem szabad meddő maradjon! 450 évvel ezelőtt ő megígérte Babba Máriának, hogy elvezeti Gyergyóalfalu népét és a csatlakozó keresztaljákat a csíksomlyói kegytemplomhoz hálát adni a segítségért.
másodsorban hálából megyünk, és azért is, hogy mi is vállaljunk valamilyen szenvedést Jézus áldozata nyomán” – hangsúlyozta Balázs József.
Balázs József: kötelességünk nekünk a segítő Máriához menni
Fotó: Albert Eszter
A gyergyóalfalvi festőművész, mint ahogy az elmúlt közel harminc évben tette, idén is hálát adni megy Csíksomlyóra az isteni gondviselésért. Hálás, hogy van olyan testi és lelki egészsége, hogy fel tudja vállalni az összességében százkilométeres utat.
„Hálát adok a sok jóért, ami az év folyamán ért. (...) Hálát adok azért is, hogy ez az alvilági hatalom, ami ma az egész világot gyötri, nem tudott egészen maga alá gyűrni, és bízom benne, hogy amíg van nekünk csíksomlyói Babba Máriánk, addig nem is fog.
– fogalmazott Balázs József.
Molnár Levente operaénekes is az alfalvi zarándokokhoz csatlakozott
Fotó: Albert Eszter
Az alfalvi zarándokok táborához csatlakozott idén Molnár Levente gyergyóremetei származású operaénekes is, aki május 7-én indult útnak Máriapócsról. „Nagyon vártam egy misszióra, és a Jóisten meghallgatta a sóhajomat. Örömmel vállaltam Molnár Sándornak, a Mária-út elnökének a felkérését, a nemzetemért és magamért zarándokolok” – fogalmazott a székely származású operaénekes.
A gyergyóalvalfi keresztalját imával bocsátotta útnak T. Hanuleac Tamás, az alfalvi templom segédlelkésze, aki maga is részt vesz az idei zarándokúton.
Gyergyószentmiklós alpolgármestere is zarándokol
Egyedül indult Csíksomlyóra Gyergyószentmiklós alpolgármestere csütörtökön délelőtt. Len Emil Balázs több éves kihagyás után úgy érezte, ismét eljött az ideje, hogy gyalog menjen el a csíksomlyói pünkösdi búcsúra. Alpolgármesteri teendői miatt nem tudott csatlakozni a keresztaljákhoz, így később, a papi áldást követően Csergő Tibor András polgármester bocsátotta útjára. Az alpolgármester magával vitte Gyergyószentmiklós közösségének imáját is: „Oltalmad alá futunk Istennek Szent Anyja, te adj erőt, hogy hinni és bízni tudjunk!”
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
szóljon hozzá!