
Indulás előtti áldás
Fotó: Albert Eszter
Elindult Csíksomlyóra a gyergyóalfalvi keresztalja csütörtök reggel Balázs József vezetésével a település több mint nyolcszáz éves temploma elől. A járványügyi korlátozások miatt tavaly félbeszakadt ez a hagyomány, 2020-ban az alfalvi festőművész csupán harmadmagával indult útnak a Szűzanya köszöntésére.
2021. május 20., 15:532021. május 20., 15:53
A korábbi évekhez képest kevesebben ugyan, de így is szép számban gyülekeztek a gyergyóalfalvi templom előtt azok, akik részesei kívánnak lenni a hagyományos pünkösdi zarándoklatnak. Sem az eső, sem a rossz időjárás nem riasztotta el a zarándokokat, hiszen a hagyományláncnak nem szabad megszakadnia – nyilatkozta az indulást megelőzően Balázs József, a zarándoklat vezetője.
„A láncnak nem szabad megszakadnia, István pap ígérete nem szabad meddő maradjon! 450 évvel ezelőtt ő megígérte Babba Máriának, hogy elvezeti Gyergyóalfalu népét és a csatlakozó keresztaljákat a csíksomlyói kegytemplomhoz hálát adni a segítségért.
másodsorban hálából megyünk, és azért is, hogy mi is vállaljunk valamilyen szenvedést Jézus áldozata nyomán” – hangsúlyozta Balázs József.
Balázs József: kötelességünk nekünk a segítő Máriához menni
Fotó: Albert Eszter
A gyergyóalfalvi festőművész, mint ahogy az elmúlt közel harminc évben tette, idén is hálát adni megy Csíksomlyóra az isteni gondviselésért. Hálás, hogy van olyan testi és lelki egészsége, hogy fel tudja vállalni az összességében százkilométeres utat.
„Hálát adok a sok jóért, ami az év folyamán ért. (...) Hálát adok azért is, hogy ez az alvilági hatalom, ami ma az egész világot gyötri, nem tudott egészen maga alá gyűrni, és bízom benne, hogy amíg van nekünk csíksomlyói Babba Máriánk, addig nem is fog.
– fogalmazott Balázs József.
Molnár Levente operaénekes is az alfalvi zarándokokhoz csatlakozott
Fotó: Albert Eszter
Az alfalvi zarándokok táborához csatlakozott idén Molnár Levente gyergyóremetei származású operaénekes is, aki május 7-én indult útnak Máriapócsról. „Nagyon vártam egy misszióra, és a Jóisten meghallgatta a sóhajomat. Örömmel vállaltam Molnár Sándornak, a Mária-út elnökének a felkérését, a nemzetemért és magamért zarándokolok” – fogalmazott a székely származású operaénekes.
A gyergyóalvalfi keresztalját imával bocsátotta útnak T. Hanuleac Tamás, az alfalvi templom segédlelkésze, aki maga is részt vesz az idei zarándokúton.
Gyergyószentmiklós alpolgármestere is zarándokol
Egyedül indult Csíksomlyóra Gyergyószentmiklós alpolgármestere csütörtökön délelőtt. Len Emil Balázs több éves kihagyás után úgy érezte, ismét eljött az ideje, hogy gyalog menjen el a csíksomlyói pünkösdi búcsúra. Alpolgármesteri teendői miatt nem tudott csatlakozni a keresztaljákhoz, így később, a papi áldást követően Csergő Tibor András polgármester bocsátotta útjára. Az alpolgármester magával vitte Gyergyószentmiklós közösségének imáját is: „Oltalmad alá futunk Istennek Szent Anyja, te adj erőt, hogy hinni és bízni tudjunk!”
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!