Hirdetés
Hirdetés

Újdonságokkal készülnek a Vásárhelyi Forgatag szervezői

Az idei, a 7. Vásárhelyi Forgatag idén az Összeköt minket! szlogent kapta •  Fotó: Haáz Vince

Az idei, a 7. Vásárhelyi Forgatag idén az Összeköt minket! szlogent kapta

Fotó: Haáz Vince

Még nem dőlt el, de két héten belül megtudjuk, hogy az idén sikerül-e a Vásárhelyi Forgatagot „beljebb” hozni a városközponthoz. A szervezők ugyanis arról tárgyalnak a város vezetőségével, hogy a vár és a Vársétány legyen az új helyszín – számolt be Portik Vilmos főszervező szerdai sajtótájékoztatóján a konkrét tervekről. 

Antal Erika

2019. június 05., 14:002019. június 05., 14:00

2019. június 05., 14:032019. június 05., 14:03

„Nem tudjuk még, hogy sikerül-e az infrastruktúrát megoldani, az elektromos áramot biztosítani, úgy megoldani, hogy a közúti forgalomban se okozzunk fennakadásokat és a környékbeli lakókat se zavarjuk” – mondta a főszervező. Elárulta azt is, hogy hivatalos levélben kérték az RMDSZ városi szervezetének a segítségét, járjon közbe az önkormányzatnál a terv megvalósítása érdekében, de tárgyalnak ez ügyben Makkai Gergely alpolgármesterrel és Claudiu Maiorral, a polgármester tanácsadójával is.

Idézet
Minden évben az utolsó száz méteren dőlt el, hogy sikerül-e együttműködési szerződést kötni a polgármesteri hivatallal, ezt szeretnénk most jóval a rendezvény előtt megtudni és papírra vetni

– hangsúlyozta Portik. 

Arculatváltás is lesz az idei Forgatagon, kissé bohémabb, vidámabb, élénkebb üzenetet szeretnének közvetíteni a szervezők, akik

arra törekednek, hogy trendibb és vidámabb rendezvényt kínáljanak a vásárhelyieknek.

Hirdetés

Az igények felmérése érdekében egy online véleménykutatást is végeztek, közel 900 személytől kaptak visszajelzést. A válaszolók 30 százaléka valamennyi forgatagon részt vett már, másik 30 százaléka legalább három alkalommal és további 30 százaléka egyszer csak, vagy egyszer sem forgatagozott – derült ki a felmérésből. Ez azért is fontos, mert a szervezők szeretnék valamennyi marosvásárhelyit megszólítani és rábírni, hogy menjen ki az augusztus 24. és szeptember 1. közötti rendezvénysorozatra. A válaszokból azt is megtudták, hogy első helyen a koncertek szerepelnek, mint vonzó program, a második helyen a kézműves vásár és harmadikként a családi és gyermekprogramok a legvonzóbbak. 

A legkiemelkedőbb programokat is ismertették a szervezők, az újdonságokra is felhívva a figyelmet. A Borudvar mellett idén szerveznek egy Sörudvart is, amelynek a Jazz klub udvara lesz a helyszíne és ahol különböző kézműves söröket lehet majd kóstolni. Lesznek koncertek is, és gyermekfoglalkozások is. A másik újítás, amennyiben sikerül a várba költöztetni a forgatagot, hogy a családi programoknak a Csicsergő udvar ad helyet, a várfalakon belül. Harmadik újdonságként arról számoltak be, hogy Csevegő címen indítanak egy Forgatag podcast-et, ahol a szervezőket mutatják be. 

A koncert felhozatalban a legkiemelkedőbb a Neoton Família sztárjai, de jön a Kerekes Band és Keresztes Ildikó, valamint a marosvásárhelyi filharmónia is tart egy nagyszabású, szabadtéri hangversenyt, ahol a legnépszerűbb klasszikusokat szólaltatja meg „könnyedebb, szórakoztatóbb” változatban. Jön még a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, illetve előadást tart a Magyar Állami Opera, és sanzon előadással érkezik Szilágyi Enikő. 

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 31., szerda

Közel 9 mázsa illegális pirotechnikai eszközt foglalt le a rendőrség Borszéken és Gyergyóhollón

Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.

Közel 9 mázsa illegális pirotechnikai eszközt foglalt le a rendőrség Borszéken és Gyergyóhollón
Hirdetés
2025. december 31., szerda

Nicușor Dan: 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia

Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.

Nicușor Dan: 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia
2025. december 31., szerda

Novemberben jelenik meg a Hogyan tudnék élni nélküled? folytatása

November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.

Novemberben jelenik meg a Hogyan tudnék élni nélküled? folytatása
2025. december 31., szerda

Önkéntes polgárőrség indult Kászonjakabfalván a gyanús tűzesetek miatt

A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.

Önkéntes polgárőrség indult Kászonjakabfalván a gyanús tűzesetek miatt
Hirdetés
2025. december 31., szerda

150 tonna lefoglalt pirotechnikai eszköznél tartanak a hatóságok

Eddig csaknem 150 tonna pirotechnikai eszközt koboztak el a hatóságok a Tűzijáték elnevezésű országos akció során.

150 tonna lefoglalt pirotechnikai eszköznél tartanak a hatóságok
2025. december 31., szerda

250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi 2026-ban a romániai útügy

A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) 2026-ban 250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi – közölte szerdán a Facebook-oldalán Cristian Pistol.

250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi 2026-ban a romániai útügy
2025. december 31., szerda

Szilveszteri kikapcsolódás Gyergyószéken: a hóhiány miatt kevesebb a vendég

Az igazi havazás még várat magára Gyergyó térségének nagy részén, emiatt a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb vendég érkezik Gyergyószékre szilveszterezni. A sípályákon a hóágyúzás segítségével ezekben a napokban indul az élet.

Szilveszteri kikapcsolódás Gyergyószéken: a hóhiány miatt kevesebb a vendég
Hirdetés
2025. december 31., szerda

Téli útviszonyok Hargita megyében: havazás Székelyudvarhely és Székelykeresztúr térségében

Téli útviszonyok jellemzik Hargita megye egyes térségeit december 31-én. Székelyudvarhely és Székelykeresztúr környékén jelenleg havazik, míg a Csíki- és a Gyergyói-medencében egyelőre elmaradt a hóesés.

Téli útviszonyok Hargita megyében: havazás Székelyudvarhely és Székelykeresztúr térségében
2025. december 31., szerda

Fokozott rendőri jelenlét a szabadnapok idején Kovászna megyében is

Az év végi és újévi szabadnapok biztonsága érdekében fokozott rendőri jelenlét lesz tapasztalható a Kovászna megyében. A hatóságok arra kérik a lakosságot, hogy felelősségteljes magatartással járuljanak hozzá a közrend és a közbiztonság fenntartásához.

Fokozott rendőri jelenlét a szabadnapok idején Kovászna megyében is
2025. december 31., szerda

Sokan elveszítik az adókedvezményeiket 2026-ban

Erdővidék központjában is jóváhagyták a 2026-os helyi adók és illetékek emelését. A baróti tanács idei utolsó ülésén azonban nemcsak a kényszerű terhekről volt szó, hanem azokról a pozitív változásokról is, amelyeket a 2025-ös esztendő hozott.

Sokan elveszítik az adókedvezményeiket 2026-ban
Hirdetés