Jelenleg 50 méternyire húzódik a településtől a tervezett nyomvonal legközelebbi pontja. Távolabb tolnák
Fotó: forrás: Wall-Street.ro
Aki nem jön el az erről szóló gyűlésekbe, az nem is lehet tájékozott az autópálya nyomvonalának ügyében – reagált lényegretörően Puskás Elemér egy olvasói panaszra. Gyergyóditró polgármestere elmondta, már számos gyűlés volt ebben a témában, de ezen kevesen vesznek részt.
2020. október 25., 17:352020. október 25., 17:35
A Gyergyóditró és Gyergyószárhegy között áthaladó sztrádatervekben szereplő nyomvonal módosítását szeretné kérni Ditró önkormányzata, ezért aláírásgyűjtésbe kezdtek a lakosság körében, számoltunk be nemrégiben. Egy olvasónk meglátása szerint az embereket nem tájékoztatják megfelelően és szerinte
A Marosvásárhely–Jászvásár közötti autópálya nyomvonalának módosítását kérné a gyergyóditrói önkormányzat, mert a tervezett útvonal a településvezető szerint túl közel esik a lakott területekhez. A kéréshez aláírásokat is mellékelnének.
A polgármester nem is érti a panaszt: ugyanis az önkormányzat által kezdeményezett nyomvonal módosítást támogató aláírásgyűjtés éppen arról szól, amit, ahogy az olvasó is szeretne:
Épp most készült el egy rajz a ditrói községháza elképzeléséről, és a falutól távolabb vezető nyomvonal rövidebb is lenne, és kevesebb alagút építésére is lenne szükség – mondta Puskás.
– szögezte le az elöljáró. Azt nem vitatja, hogy sokan lehetnek a faluban, akik nincsenek tisztában az autópálya-építéssel kapcsolatos kérdésekben. Cáfolta azonban, hogy nem tájékoztatnák a lakosságot. Elmondta:
„Hiába kaptak névre szóló meghívót, negyvenen sem jöttek el. Ez már a sokadik ilyen gyűlés, ahol az érintettekkel igyekszünk megbeszélni a kérdéseket, harminc ilyen gyűlés is lehetett már, megvannak a jegyzőkönyvek, ellenőrizhető.
– mutatott rá a polgármester.
A mostani nyomvonal legközelebbi pontja a faluhoz körülbelül 50 méterre van. Az önkormányzat által kezdeményezett aláírásgyűjtés célja, hogy az A8-as, Marosvásárhely és Jászvásár közötti autópálya nyomvonala a jelenlegihez képest több mint száz méterrel kerülne távolabb, dél-kelet irányba.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
1 hozzászólás