
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
A Marosvásárhely–Jászvásár közötti autópálya nyomvonalának módosítását kérné a gyergyóditrói önkormányzat, mert a tervezett útvonal a településvezető szerint túl közel esik a lakott területekhez. A kéréshez aláírásokat is mellékelnének, ezeket gyűjtik már néhány napja.
2020. október 14., 17:012020. október 14., 17:01
A Gyergyóditró és Gyergyószárhegy között áthaladó sztrádatervekben szereplő nyomvonal módosítását szeretné kérni Ditró önkormányzata, ezért aláírásgyűjtésbe kezdtek a lakosság körében.
– ismertette Puskás Elemér polgármester a kezdeményezésük hátterét. A település elöljárójának elmondása szerint „ez zavarhatja majd az ott lakókat, ezért kezdtük el az aláírásgyűjtést, mert úgy reméljük, hogy még van lehetőség a tervek módosítására”.
A kérés szerint az A8-as, Marosvásárhely és Jászvásár közötti autópálya nyomvonala a jelenlegihez képest több mint száz méterrel kerülne arrébb, dél-kelet irányba. „Az általunk javasolt nyomvonal valamivel rövidebb lenne az eredetinél, az árkülönbséget viszont mi nem tudjuk, ezt majd ők (a szállításügyi minisztérium és a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság – szerk. megj.) tudják kiszámítani” – mutatott rá a polgármester.
Az aláírásokat ezekben a napokban önkéntesek gyűjtik a településen. Az ehhez mellékelt kérést a szállításügyi minisztériumnak és a közúti infrastruktúrát kezelő országos társasághoz juttatják el. „Hétvégéig minimum ezer aláírást szeretnénk összegyűjteni, amellyel alá tudjuk támasztani a lakók kérését. Nem vagyunk a fejlődés ellen, nem arról van szó, hogy nem kell nekünk sztráda, csupán a nyomvonal módosítását kérjük” – hangsúlyozta Puskás Elemér.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
szóljon hozzá!