
Rossz nézni. Illegális szemétlerakó az egyik székelyföldi település határában. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Kamerarendszerek felszerelésével, tudatosítással és lerakóhelyek biztosításával igyekeznek meggátolni az udvarhelyszéki önkormányzatok, hogy ne a természetbe, illegális lerakóhelyekre kerüljenek az építkezési törmelékek, régi bútorok.
2021. október 31., 12:062021. október 31., 12:06
Ha nem is nagy rendszerességgel, de gondot okoz Parajdon, hogy egyesek nem szakszerűen válnak meg a bútoroktól, építkezési törmelékektől, legtöbbször a természetben hagyva azt – tudtuk meg Nyágrus László polgármestertől. Mint mondta, ők
Nincs náluk helyi rendőrség, így azt nem vethetik be a helyzet javítása érdekében, ám munkatársaik nyitott szemmel járnak ezügyben. Persze ez nem a legjobb megoldás, hiszen tetten kellene érni és meg kellene bírságolni a szemetelőket.
Az említetten kívül abban is gondolkodnak, hogy újabb kamerákat szereljenek fel a problémásabb helyszíneken – ezért is pályázniuk kell. Amíg a probléma nem szűnik meg, addig kénytelen az önkormányzat finanszírozni az illegálisan lerakott hulladékok elszállítását.
Sándor Lajos, Szentegyháza alpolgármestere azt tapasztalta, hogy az elmúlt négy évben némileg megcsappant a szemetelők száma, de így sem szűnt meg a probléma.
Az önkormányzat évente kétszer is szervez szemétszedési akciót, amikor bőven akad munkájuk az önkénteseknek. Igyekeznek elektromos-hulladékbegyűjtési akciókat szervezni a helyzet javítása érdekében, most pedig arra is készülnek, hogy lehetőséget biztosítsanak a bútorok leadására is. Várják, hogy mielőbb beinduljon a Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer, hiszen náluk is van egy szelektív hulladékgyűjtő.
Folyamatosan küzd az illegális szemétlerakók felszámolásával a székelykeresztúri önkormányzat, egyebek mellett ezért is alakították meg a helyi rendőrséget. Koncz Hunor János helyi polgármester lapunknak elmondta, hogy az építkezési törmelékek természetbe vitelének visszaszorítása érdekében – köztes megoldásként – az RDE Hargita Kft. munkatársaival konzultálva
az egykori Nagy-Küküllő szövetkezet udvarán. Itt egy tározót helyeztek el, ahová bárki elviheti a kisebb mennyiségű, otthoni felújításokból származó szemetét. Ehhez értesíteni kell az önkormányzatot, ugyanakkor a hulladék lemérése után ki kell fizetni az elszállítás ellenértékét.
– fogalmazott az elöljáró. Arra is kitért, hogy a már nem használt bútorok elszállításába is besegít az önkormányzat, ingyenesen. „Megnézzük, hogy vannak-e olyan bútorok, amelyeket tudunk hasznosítani, ha másra nem, akkor fűtőanyagként eltüzeljük. A többi a szeméttelepre kerül. De így is kisebb költség az elszállítás, mintha az egészet össze kellene szedni egy illegális szemétlerakóból. Nyilván lehetnek olyan bútorok is, amelyekkel segíthetünk a rászorulókon” – magyarázta a polgármester.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
szóljon hozzá!