Fotó: Boda L. Gergely
Székelyudvarhelyi érdekeltségű az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) egyik legutolsó fogása. Közel 14 millió lejjel károsította meg az államkasszát két „üzletember”, valamint egy általuk 2009-ben alapított és vezetett vállalkozás, amely fantomcégekkel nem létező üzleteket kötött. A gyanúsítottakat és az általuk vezetett céget az ügyészség marosvásárhelyi területi irodája helyezte vád alá adócsalásért és pénzmosásért.
2016. július 26., 20:042016. július 26., 20:04
A vádiratban többszörös okirathamisítást és azokkal való visszaélést említ a DNA. A vádlottak egyike, K. I. előzetes letartóztatásban van, a cég ügyvezetője, I. C. pedig szabadlábon védekezhet. A vádemelési tárgyalás kedden zajlott, és az ügy a Marosvásárhelyi Táblabíróságra került anélkül, hogy az első tárgyalás időpontját kitűzték volna, amelyre a csíkszeredai törvényszéken kerül majd sor.
A DNA közleménye szerint K. I. vádjai között adócsalás, pénzmosás, folyamatos okirathamisítás szerepel, I. C. pedig az ezekben való segédkezésért áll törvény előtt. Az I. C. által vezetett székelyudvarhelyi cég ellen is keresetet indítottak, több mint hetven bűncselekményt azonosítottak az ügyészek. A hatóság szerint hat cég között folyt fiktív kereskedelmi tevékenység, a könyvelő tudta nélkül 89 hamis számlát könyveltek el nem létező áru fiktív leszállításával, amit 13 esetben követett áfa-visszaigénylési kérelem.
Az I. C. által vezetett cég 61 hamis nyugtát bocsátott ki. A közel 14 millió lejes kár egy része, 2,6 millió lej egy fantomcég számlájáról került K. I. birtokába, aki a vádirat szerint tudta, hogy törvénytelen eredetű pénzről van szó.
A vádirat benyújtásával egyidejűleg a DNA több ingóságot és ingatlant is lefoglalt.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
Egy ígéretét legalább be tudta tartani a Salrom vezetősége, hiszen szerdán megnyílt a sósvizű strand Parajdon. Néhány turista rögtön ki is használta a lehetőséget: volt, aki napozott, mások a medencében lubickoltak.
Számos alkalommal besétált az Árvátfalván lévő házak közé egy fiatal hím medve, amely egyszer gyereket is megijesztett a településen. Ezt a példányt fogták be csapdájukkal a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vadőrei.
szóljon hozzá!