Fotó: Barabás Ákos
Melléképületek kaptak lángra Farkaslakán keddre virradóra. A lángok nem sokkal éjfél után csaptak fel Demény Zoltán gazdaságában, felemésztve a melléképületeket.
2015. augusztus 18., 11:262015. augusztus 18., 11:26
A farkaslaki önkéntes tűzoltók voltak az elsők, akik megjelentek a helyszínen, de a tüzet a székelyudvarhelyi tűzoltósággal közösen sikerült csak megfékezni. Kovács Lehel polgármester elmondása szerint a legnagyobb gondot a tűz terjedése okozta, amely végül nem tett kárt a házban és a szomszédos épületekben: egyetlen szomszédos csűrbe kapott bele csak, de sikerült megfékezni, mielőtt jelentősebb károkat okozott volna.
„Az volt a legnagyobb baj, hogy olyan helyen égett a tűz, amely maximálisan ki volt használva. Akkor épült be, amikor két és fél ár telekre még ki lehetett bocsátani építési engedélyt” – nyilatkozta az elöljáró. Kovács arról is beszámolt, hogy az emberek hamar összegyűltek, és segítettek a környező épületek biztosításában. A székelyudvarhelyi katonai tűzoltó-alakulat három esetkocsival szállt ki a helyszínre, amelyek közül egyik reggelig a helyszínen maradt. „Még a korondi önkéntes tűzoltók is megérkeztek, de addig már megfékeztük a tüzet” – számolt be a polgármester.
„Soha nem láttam még ekkora tüzet. Úgy tombolt mint a filmekben” – állította egy szemtanú.
A Hargita megyei tűzoltóságtól megtudtuk, hogy éjfél után 24 perccel érkezett a riasztás a sürgősségi hívószámra, amelynek következtében három tűzoltóautóval 13 tűzoltó szállt ki az esethez. A helyszínen egy csűr, egy nyári konyha, egy raktár és egy garázs égett. A lángok 170 négyzetméteren pusztítottak, a keletkezett anyagi kár jelentős. Az élénk szél miatt a szomszédos épületek biztosítása tette ki munkájuk oroszlánrészét, viszont így is meggyúlt egy szomszédos csűr zsindelyteteje, de ezt idejében sikerült megfékezni. Az előzetes vizsgálatok alapján a tüzet szikra okozta. „Nem lehet tudni, honnan jött a szikra, jöhetett akár egy kéményből is” – tudtuk meg a készenléti felügyelőség megbízott szóvivőjétől.
Kitartanak a turisztikai vállalkozások, nem nőtt jelentősen az elbocsátások száma Parajdon ebben a hónapban. Székelyudvarhelyen azonban újabb tömeges elbocsátásra kényszerül egy bútoripari vállalat.
Közel húsz éve földbe helyezett szennyvízhálózati vezetékeket kell megjavítani Oroszhegyben, Tibódban és Székelyszentkirályon, továbbá ki kell terjeszteni a hálózatot a portákig. A község vezetősége aláírta a projekt finanszírozási szerződését.
Jubiláló házaspárok jelentkezését várja a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal.
Kék, fehér, vörös, barna és számos más színű trópusi lepkében gyönyörködhetnek azok, akik ellátogatnak a parajdi Lepkeházba – a turisták száma azonban lényegesen megcsappant a bányakatasztrófát követő időszakban.
Egy évvel az indulása után beváltotta a hozzá fűzött reményeket a székelyudvarhelyi városvezetés által fejlesztett applikáció: az eszközt a lakók egyre gyakrabban használják ügyintézésre, bejelentésekre, befizetésekre, vagy épp időpontfoglalásra.
A parajdi sóbányát nem lehet megmenteni, a kérdés csak az, hogy mikor omlik be – nyilatkozta szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Kaszáló kaláka, ahogy régen: negyven nyikómalomfalvi férfi gyűlt össze hajnalban, hogy közösen kaszáljanak a réten – a kaláka nemcsak múltidéző élmény, hanem a falunapok hangulatos nyitánya is volt.
Egy idős nőt szállítottak kórházba egy Homorófürdőnél történt baleset után szombaton délben.
Hétfőn reggel 8 és délután 17.30 között teljes útlezárás lesz Székelyudvarhelyen a Tamási Áron utca Dózsa György és Varga Katalin utcák közötti szakaszán. A korlátozásra munkálatok miatt van szükség.
Drágul az élet, megszűnnek mentességek: augusztustól új adók, emelkedő ÁFA és szigorodó szabályok sújtják a lakosságot Romániában. A vállalkozók mellett nyugdíjasok, kismamák és családok is komoly terhekkel szembesülnek.
szóljon hozzá!