Nem lesz mindig boldog végük az örökbefogadásoknak, hiszen sokszor a kutyára, cicára vágyók nem látják át teljesen az állat ellátásával járó kötelességeket, gyakran az igényeiket sem mérik fel kellőképpen. A székelyudvarhelyi EbRemény Állatvédő Egyesület csapata avatott be az örökbefogadással járó tudnivalókba.
2016. június 08., 15:362016. június 08., 15:36
Először is otthonát kell elemeznie annak, aki örökbe akar fogadni egy állatot, hiszen az egész családnak egyet kell értenie az új lakó jelenlétével. Az albérletben lakóknak a tulajdonos beleegyezését is kérniük kell, de azt is érdemes számításba venniük, hogy költözés esetén továbbra is tudnak-e gondoskodni az állatról.
Mivel egy kutya átlagosan 10–15 évig él, a gazdijelöltnek mérlegelnie kell, hogy tudja-e biztosítani az állat ellátását és állatorvosi költségeit egy vagy akár másfél évtizedre. Emellett foglalkoznia is kell vele, egy kölyökkutyát például meg kell tanítani az alapvető engedelmességre, pórázhoz kell szoktatni és rendszeresen sétáltatni – emlékeztetnek az állatvédők.
A lakásban tartott állatokat szobatisztaságra kell nevelni, nyaralás vagy hosszabb utazás esetén pedig elhelyezésüket és ellátásukat is meg kell oldani. Az udvaron tartott kutyáknak ugyanakkor nemcsak kuckót kell biztosítani, hanem stabil kerítésről is gondoskodni kell, hogy az eb ne tudjon elcsatangolni.
Az EbRemény Állatvédő Egyesületnél a négylábúak többsége utcáról megmentett kutya és macska, ezért múltjuk nem ismert. A csapat szerint az esetleg bántalmazott, hányatott sorsú kedvencekhez nagy türelem kell, ki kell várni, amíg újból bízni tudnak az emberben.
„Védenceink örökbeadásakor elsősorban az állatok érdekeit vesszük figyelembe, a jó döntéshez pedig ismernünk kell a kutya alapvető tulajdonságait és a leendő gazdi elvárásait” – magyarázták. Az EbRemény egyébként csak chipezett, beoltott és parazitamentesített kutyát ad örökbe. Mivel sok esetben ideiglenes befogadóknál vannak, ezért időpont-egyeztetéssel lehet megnézni az állatokat.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb harminc nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Huszonkilencedik alkalommal tartják meg a Székelyföldi Tánctábort július végén Felsősófalván.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
szóljon hozzá!