Fotó: Barabás Ákos
Megtette fellebbezését a Csereháti Bérlők Egyesülete a marosvásárhelyi táblabíróságon: a Cserehát-lakónegyed albérlőit tömörítő szervezet azért folyamodott a jogi lépéshez, mert elégedetlenek voltak az egyesületnél történt sikkasztás ügyében alapfokon meghozott ítélettel, hisz az nem tért ki arra, hogy az elítélteknek mennyi idő alatt kell megtéríteniük az eltüntetett pénzt.
2015. szeptember 03., 13:002015. szeptember 03., 13:00
Közel két éve pattant ki a szikra a Cserehát-lakónegyedben, amikor egy auditálás során kiderült, hogy mintegy 170 ezer lej hiányzik a Csereháti Bérlők Egyesületének kasszájából. Az ügyben rendőrségi feljelentést tett az egyesület akkori elnöke, Sarkadi Zoltán, majd a nyomozást és könyvelői átvilágítást követően idén május elején ítélet született Török Zsigmond egykori adminisztrátor és felesége, Török Zsuzsanna, az egyesület korábbi pénztárosa ellen. Az alapfokú döntés szerint a vádlottakat két év börtönbüntetésre ítélték, melynek végrehajtását elhalasztotta az ítélőszék. Mindemellett Törökék kötelesek visszafizetni az elsikkasztott pénzt. Egyébként ha a vádlottak visszafizetik a pénzt, az ítélet két éven belül semmissé válik.
Horváth Katalin, a Csereháti Bérlők Egyesületének jelenlegi elnöke korábban azt mondta, fellebbezni fognak a döntés ellen, hiszen az nem mondja ki konkrétan, hogy Törökéknek meddig kell visszafizetniük az eltüntetett pénzt. A házaspár egyébként tavaly a rendőrségi meghallgatások során ügyvéd jelenlétében vállalta, hogy visszafizeti a hiányzó összeget – azóta mintegy nyolcezer lejt sikerült törleszteniük.
A fellebbezéshez szükséges dokumentációt már elfogadta a marosvásárhelyi ítélőtábla, az ügy tárgyalásának időpontját azonban még nem tűzték ki, tudtuk meg újfent az egyesület elnökétől. Mint kiderült, igaz a hír, miszerint a csereháti lakók egy része aláírásgyűjtésbe fogott Törökék felmentése érdekében, a kezdeményezéstől azonban elhatárolódik a Csereháti Bérlők Egyesülete.
„Természetesen értesültünk arról, hogy aláírásgyűjtés folyik, azonban ezt nem az egyesület kezdeményezte. Mi továbbra is kitartunk a jogi út mellett, hiszen felelősséggel tartozunk a lakók felé” – hangsúlyozta Horváth Katalin. Hozzátette, a „földalatti” akciót folytató csereháti lakók abban a reményben odáznák el a Törökék ellen hozott ítélet végrehajtását, hogy így az egyesület hamarabb visszakaphatja pénzét. A jó szándékkal és emberségből kezdeményezett aláírásgyűjtést több, nevét elhallgatni kívánó csereháti lakó is megerősítette. Mint elmondták, Törökék gyermekeire is gondolván abban a reményben kezdeményezték az akciót, hogy a pénzt előbb-utóbb visszafizetik.
„Tény, hogy Törökék törlesztgettek az elmúlt hónapokban, viszont olyannyira keveset – havonta néhány száz lejt –, hogy így gyakorlatilag belátható időn belül sem kapjuk vissza a pénzt. Ezzel szemben a mi számításaink szerint a kérdéses időszakban, azaz több mint három éven át havonta legkevesebb négyezer lejt sikkasztottak az egyesülettől” – matematikázott az egyesület elnöke. Mint ismeretes, a több hónapot felölelő könyvelési vizsgálat során beigazolódott, hogy összesen 172 ezer lej hiányzott a Csereháti Bérlők Egyesületének kasszájából. Az összeg az egyesület forgóalapját teszi ki, sőt még egy félszer annyi pénzt, mint ami az alapban gyűlt.
Kék, fehér, vörös, barna és számos más színű trópusi lepkében gyönyörködhetnek azok, akik ellátogatnak a parajdi Lepkeházba – a turisták száma azonban lényegesen megcsappant a bányakatasztrófát követő időszakban.
Egy évvel az indulása után beváltotta a hozzá fűzött reményeket a székelyudvarhelyi városvezetés által fejlesztett applikáció: az eszközt a lakók egyre gyakrabban használják ügyintézésre, bejelentésekre, befizetésekre, vagy épp időpontfoglalásra.
A parajdi sóbányát nem lehet megmenteni, a kérdés csak az, hogy mikor omlik be – nyilatkozta szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Kaszáló kaláka, ahogy régen: negyven nyikómalomfalvi férfi gyűlt össze hajnalban, hogy közösen kaszáljanak a réten – a kaláka nemcsak múltidéző élmény, hanem a falunapok hangulatos nyitánya is volt.
Egy idős nőt szállítottak kórházba egy Homorófürdőnél történt baleset után szombaton délben.
Hétfőn reggel 8 és délután 17.30 között teljes útlezárás lesz Székelyudvarhelyen a Tamási Áron utca Dózsa György és Varga Katalin utcák közötti szakaszán. A korlátozásra munkálatok miatt van szükség.
Drágul az élet, megszűnnek mentességek: augusztustól új adók, emelkedő ÁFA és szigorodó szabályok sújtják a lakosságot Romániában. A vállalkozók mellett nyugdíjasok, kismamák és családok is komoly terhekkel szembesülnek.
Jelentős felújítás kezdődött a székelyudvarhelyi Orbán Balázs Általános Iskolában: a munkálatok idejére a diákokat más iskolák fogadják be szeptembertől, az önkormányzat pedig saját forrásból is hozzájárul a költségekhez.
Különleges filmes hétvégével várják az érdeklődőket Székelyudvarhelyen a városi könyvtár előtti térre. Július 18–19-én dokumentumfilm-vetítéseket és közönségtalálkozókat tartanak, neves rendezők és televíziós szakemberek részvételével.
A vezetékek befogadó és kifolyó részénél újabb betonozási munkálatokra van szükség, így csak nagyjából két hét múlva terelhetik el a Korond patakot. Jó hír viszont, hogy megérkezett az első előzetes jelentés a földtani mérésekről.
szóljon hozzá!