Fotó: Pál Árpád
Székelyudvarhelyen két helyről lehet biciklit kölcsönözni, ám a lehetőséget inkább csak a turisták használják ki, a helyiek szerint ugyanis nem olcsó mulatság.
2016. augusztus 18., 13:062016. augusztus 18., 13:06
2016. augusztus 18., 13:072016. augusztus 18., 13:07
A városközpontban a Tourinfo turisztikai információs iroda és a Szekler Teker Egyesület közös programja teszi lehetővé a bérlést. A civil szervezet és az információs iroda által múlt héten elindított kölcsönzés kapcsán néhány olvasónk úgy vélekedett, hogy ha 25 lejbe kerül a napos és 15 lejbe a félnapos biciklibérlés, a kerékpárok pedig csak a város területén használhatók, akkor érdemesebb egy használt kétkerekűt vásárolni, mivel tíz bérlés ára nagyjából fedezné a költségeket.
Orbán Melinda, a Tourinfo ügyvezetője elmondta, eddig még nem voltak klienseik, a projekt egyelőre kísérleti stádiumban van. Célközönségüket főleg a turisták alkotják, de természetesen a helybéliek is igénybe vehetik a szolgáltatást. Fel szeretnék mérni, hogy milyen igényeik vannak az érdeklődőknek, majd ennek függvényében fognak változásokat eszközölni a kölcsönzést illetően – tette hozzá. A Tourinfo főleg összekötői és információszolgáltatói szerepet tölt be, a bérléssel és a tanácsadással a Szekler Teker Egyesület foglalkozik. A bicikliket a Kossuth Lajos utca 42. szám alatt lehet kibérelni, személyi igazolvány felmutatásával – közölte Orbán Melinda.
Magánvállalkozástól is lehet biciklit bérelni Székelyudvarhelyen, ott 30 lejbe kerül egy napi kerekezés, ennél kevesebb időre nem lehet kikölcsönözni a járgányokat – tudtuk meg Miklós Zoltántól, a Kerobike üzletvezetőjétől. Kedvezményt csoportoknak vagy többnapos kölcsönzés esetén biztosítanak. Miklós elmondta, ők már régóta foglalkoznak kerékpárbérléssel, ám náluk is leginkább turisták érdeklődnek a szolgáltatás iránt. Ennek oka az lehet, hogy a helybéliek nem tudnak a lehetőségről – tette hozzá. Klienseik főleg terep- és túrabicikliket kölcsönöztek.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
Egy ígéretét legalább be tudta tartani a Salrom vezetősége, hiszen szerdán megnyílt a sósvizű strand Parajdon. Néhány turista rögtön ki is használta a lehetőséget: volt, aki napozott, mások a medencében lubickoltak.
Számos alkalommal besétált az Árvátfalván lévő házak közé egy fiatal hím medve, amely egyszer gyereket is megijesztett a településen. Ezt a példányt fogták be csapdájukkal a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vadőrei.
szóljon hozzá!