Fotó: Kristó Róbert
A Hargita megyei egészségügyben dolgozók húsz képviselője jövő hétfőn utazik a fővárosba, az országos tiltakozás keretében megszervezett sztrájkőrségre. Minden egészségügyi szakszervezet egyesült a nagyobb bérek kiharcolása érdekében.
2013. szeptember 18., 10:432013. szeptember 18., 10:43
2013. szeptember 18., 11:292013. szeptember 18., 11:29
Szeptember 18-án, szerdán kezdődik el az egészségügyi szakszervezetek által közösen megszervezett tiltakozási hullám, a korábban kidolgozott sztrájknaptár értelmében szeptember 27-éig minden nap sztrájkőrséget tartanak az egészségügyi, illetve a pénzügyminisztérium előtt, októberben pedig a kormány épülete előtt lesz egy tiltakozó megmozdulás. Az egészségügyi rendszer alkalmazottai elsősorban az alacsony bérek miatt tiltakoznak, de az egészségügyi rendszer alulfinanszírozását is kifogásolják. Minden megyében megalakult az egészségügyben dolgozókat képviselő érdekvédelmi csoportosulások szövetsége, ezeket a kollégiumok és szakszervezetek megyei elnökei, illetve vezetői képviselik az országos tömörülésben.
Hargita megyében az orvosok, a pszichológusok, a fogorvosok és a biokémikusok kollégiuma, valamint a Sanitas szakszervezet egyesült a közös követelések érdekében, tehát a megye összes egészségügyi alkalmazottját képviseli a megalakult szövetség – tudtuk meg Pázmán Enikő gyergyószentmiklósi háziorvostól, a Hargita Megyei Orvosi Kollégium elnökétől. Mint közölte, a sztrájknaptár értelmében az egészségügyiek Hargita megyei képviselete szeptember 23-án utazik a fővárosba, hogy csatlakozzon a pénzügyminisztérium előtt megtartandó sztrájkőrséghez. A húszfős képviseletben két-két személy utazik majd a kollégiumok részéről, a többi tiltakozó a Sanitas szakszervezet képviseletében megy majd – mondta el Pázmán Enikő.
Amennyiben nem teljesülnek a tiltakozók követelései, novemberben akár általános sztrájkra is sor kerülhet az egészségügyben, akkor a tevékenységnek csak harmadát fogják biztosítani.
Nagy mozgósítással zajlik a tűzoltás, a hivatásos és az önkéntes tűzoltók vállvetve dolgoznak a lángok megfékezésén.
A magyar kisebbségek sorsáról, a jövőbeli kihívásokról, választásokról szólt az idei Tusványos nemzetpolitikai kerekasztal-beszélgetése, amelyen a Kárpát-medencei magyar pártok vezetői, valamint a román és magyar kormány képviselői is részt vettek.
A tusványosi beszédén dolgozik Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke. A szombati előadásra regisztrálni kell – csütörtök éjfélig.
A pénteki FK Csíkszereda–Rapid szuperligás labdarúgó-mérkőzés miatt biztonsági okokból csütörtök este tíz órától lezárják a Lidl melletti közterületi parkolót Csíkszeredában – közölte Korodi Attila polgármester.
Tusványos második napján a nemzetpolitikai kérdések is napirendre kerültek. A fiatal közösségek, régi hagyományok című beszélgetésen sem volt ez másképp, ezúttal az ifjúsági szervezetek szerepét vizsgálták a témában. Az eseményt Turi Ádám moderálta.
Tartalmas nyári hét a hagyományok jegyében – 28. alkalommal szervezik meg a gyimesközéploki tánctábort. A helyi gyerekeknek ingyenes a belépés, a hangulata pedig pótolhatatlan.
Idegen nyelvi és alkotótáborban tanulhatnak a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság fiataljai július 21–27. között Csíksomlyón.
Tucatnyi kollégával leszünk jelen a 34. Tusványoson. Ahogy a rendezvény idei mottója (Ránk számíthatsz!) hirdeti, mi is úgy tervezzük, hogy olvasóink számíthassanak ránk. Igyekszünk kihozni a legtöbbet a rendezvényből.
A bizonytalan környezet új fogalmakat is a felszínre hozott – ezek közül az egyik legfontosabb a digitális fittség, amely a szakértők szerint egyre inkább meghatározza, ki tud talpon maradni a munkaerőpiacon.
Háromszéken született, Balánbányán kezdte pedagógusi pályafutását, most mégis arról a több mint harminc évről mesél, amelyet könyvtárosként élt meg. Kelemen Katalinnal, a Kájoni János Megyei Könyvtár egykori munkatársával beszélgettünk.
szóljon hozzá!