Javuló életkörülmények Miklósfalván

•  Fotó: Barabás Ákos

Fotó: Barabás Ákos

Nem kis problémától szabadulhatnak meg a miklósfalviak, miután a székelyudvarhelyi ivóvízhálózatra csatlakoztatják a települést, megszüntetve az aszályos időszakok óhatatlan velejáróját, a vízhiányt.

Fülöp-Székely Botond

2015. augusztus 21., 13:102015. augusztus 21., 13:10

Nehézkesen ment a dokumentáció összeállítása a bürokratikus rendszer miatt, ezért a tervezettnél valamivel később kezdődhettek el azok a munkálatok, melyek révén csatlakoztatni fogják Miklósfalvát a székelyudvarhelyi ivóvízhálózatra – értékelte a Hargita megyei önkormányzat által indított Kisvíz program részeként megvalósuló projekt helyzetét Kányád község polgármestere. György Sándor hangsúlyozta, különösen fontos beruházásról van szó, hiszen szárazság idején egyáltalán nem jutnak vízhez a település alacsonyabb részein lévő háztartások.

Ivóvíz-hálózati szempontból két részre szakad Miklósfalva, hiszen a földrajzilag magasabban fekvő háztartások a Lukucsi-forrásból kapják a vizet, míg az alacsonyabban lévők – az Ócfalva felőli részen – a Kuvarból. Utóbbiak vannak rosszabb helyzetben, hiszen jelenleg is el van apadva a forrás, de a többieknek sem sokkal jobb – ők program szerint csak bizonyos órákban jutnak hálózati vízhez. A folyamatban lévő munkálatok során az ócfalvi (tartalékoló) víztározót fogják összekötni a Kuvar-forrás gyűjtőtartályával. „Annyi vizet tudnak tartalékolni az ócfalvi tartályban, amiből egész Miklósfalvát el lehet látni. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy az ócfalviak víz nélkül maradnak, hiszen azt a városi rendszerből folyamatosan pótolni lehet” – részletezte György Sándor. Jelenleg a munkálatok felénél tart a kivitelező, és az időjárás függvényében két-három hét alatt el is tudja végezni feladatát – tette hozzá az elöljáró.

A csatlakozással ugyanakkor nem állnak le a munkálatok, hiszen a településen belüli vezetékeket is le kell cserélni, mivel azok nem egy hitelesített terv alapján kerültek a földbe, így nem is szolgálják ki megfelelően a lakosságot. „Annak idején nem figyeltek például a csövek átmérőjére, nem kérték ki a szakemberek véleményét, így most bajok vannak a rendszerrel” – fogalmazott az elöljáró.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei