A márciusban lebontott épületek helyén nem sokkal bontásuk után újabb illegális építmények jelentek meg a Termés utcában élő Gábor család udvarán – ezt rögtön jelentette is a polgármesteri hivatalnak Gálfi Árpád önkormányzati képviselő, ám az épületek azóta is állnak. A politikus szerint ennek az az oka, hogy a polgármesteri hivatal munkatársai nem jártak el megfelelően: nem csatolták az ügyben megfogalmazott rendőrségi feljelentéshez a bethlenfalviak beadványát, valamint a helyszínen készült fotókat sem.
2015. november 25., 19:402015. november 25., 19:40
2015. november 25., 22:472015. november 25., 22:47
Noha tavasszal hatósági intézkedés nyomán lebontották az illegális épületeket a Termés utcában, ugyanazon a napon újabb építkezésbe fogott a Gábor família, a tákolmányokat ma is szemügyre veheti bárki – fejtette ki szerkesztőségünknek Gálfi Árpád önkormányzati képviselő. Mint mondta, észrevételéről még március 9-én tájékoztatta a polgámesteri hivatal munkatársait és a rendőrséget, amit másnap egy 40 fő által aláírt panaszlevéllel is nyomatékosított. Állítása szerint a rendőrség munkatársaival ő maga is járt a helyszínen. A helyszínelők eleinte azt feltételezték, hogy csak a lebontott épületek romjait takarítja el a Gábor család, később azonban meggyőződtek arról, hogy ismételten illegális építkezés zajlik.
Gálfitól megtudtuk, hogy a polgármesteri hivatalhoz beadott panaszuk nyomán rendőrségi feljelentést tett a hivatal. Ebben egyebek mellett felsorolták a Gábor család illegális építkezéseihez köthető eseményeket, 2011-től kezdődően – büntetések, ezek kifizetésének elmulasztása stb. –, majd a dokumentum végén megjegyezték, hogy a család újabb építkezésbe kezdett, ami ismételt bűncselekmény elkövetését valószínűsíti. A képviselő úgy tudja, hogy a hivatal nem csatolta rendőrségi beadványához a bethlenfalviak által bizonyítékként mellékelt fényképeket és panaszt. Gálfi szerint utóbbi azért lett volna fontos, mert érintettekként a panaszosok is kaptak volna értesítést az ügyészségi határozatról. Az eljárás egyébként el sem indult, ezt még júniusban közölte az ügyészség a polgármesteri hivatallal, amit tizenöt napon belül fellebbezhettek volna meg. Az intézmény nem élt ezzel a lehetőséggel. A képviselő azt állítja, hogy amennyiben tudott volna a fejleményekről, biztosan élt volna további panasszal. Egyébként arról, hogy nem kezdődött nyomozás, csak nemrég értesült.
A rendőrséghez érkezett feljelentés alapján az ügy Viorel Oace főügyészhez került, aki a beadvány hiányosságai miatt megszüntette a bűnügyi eljárást. Döntését azzal indokolta, hogy a törvény értelmében nem történt újabb bűncselekmény, ugyanis a polgármesteri hivatal nem tartotta be a vonatkozó jogi eljárásrendet. Az ellenőrző hatóságnak – jelen esetben a polgármesteri hivatalnak – ugyan kötelessége feljelentést tenni, ha törvénysértést észlel, de ezt a szabálysértést elkövetőknek címzett felszólítás kellett volna megelőzze. A törvény szerint ugyanis az engedély nélküli építkezés csak akkor válik bűncselekménnyé, ha a kivitelező az ellenőrző hatóság hivatalos felszólítására sem hagyja abba a tevékenységet. A polgármesteri hivatal mint ellenőrző hatóság a feljelentés előtt kellett volna felszólítsa a törvénytelenül építkezőket a munka beszüntetésére, illetve a már felépített épületrészek lebontására. Ezt egyébként még mindig megtehetik – tudtuk meg a főügyésztől –, de az már egy új ügy. Az ügyész a feljelentéssel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy a törvény nincs tekintettel a feljelentő mulasztására. Gálfi Árpád kijelentette, mindenképp élni fog a lehetőséggel, hogy újabb feljelentést tegyen a Gábor család jogtalan építkezése miatt.
Ismét Székelyudvarhelyre látogatott a magyarországi Plüss Kommandó, amely ezúttal is értékes adományokat hozott a Székelyudvarhelyi Városi Kórház újszülött osztályának, szerdán.
Licitálás útján keresnek új üzemeltetőt Székelyudvarhelyen a strand és a jégpálya büféjéhez, ugyanakkor három alapvető termékre ársapkát vezetnek be. Közben javában zajlanak a strand karbantartási munkálatai.
Medvét észleltek a zetelaka Községhez tartozó Zeteváralján, ezért Ro-Alert figyelmeztetést küldtek a hatóságok a helyieknek. A lakosságot óvatosságra intették – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Ötvenéves hidegrekord dőlt meg Hargita megyében a hétfő reggeli fagybetörés során, és ez nem maradt nyomtalanul a zöldségeskertekben, illetve valószínűleg a kukoricaföldek egy részén sem. Az áprilisi fagyok után a májusiak is károkat okoztak a megyében.
A parajdi sóbányát veszélyeztető vízbefolyás megfékezésére 400 ezer lej gyorstámogatást hagyott jóvá Hargita Megye Tanácsa Parajd község számára keddi rendkívüli ülésén.
Teljes útlezárás lesz érvényben két napon keresztül Székelyudvarhelyen, a Tábor utcában. A munkálatok miatti útzár a tömegközlekedést is érinti.
Egyelőre nem szükséges elárasztani a Sószoros mögötti rétet, mivel egy elterelő meder kihasználásával sikerült csökkenteni a vízbefolyást a sóbányába, a későbbiekben azonban még szükség lehet erre a beavatkozásra.
Friss hóréteg lepte be vasárnap délután a Madarasi Hargitát a szokatlanul hideg időjárás következtében.
Évekig eltart, amíg megépül a bögözi futballpálya öltözője, mivel évente csak egy-egy kisebb összeget különítenek el erre a beruházásra. Az épület falai ugyan már állnak, és a tetőt is megépítenék idén, de csak néhány év múlva fog befejeződni a munka.
Önkénteseket jelentkezését várják homokzsákok rakásához Alsósófalván, ahol a vízügyi hatóságok a rét elárasztása mellett döntöttek a paradji sóbánya megmentése érdekében – számolt be Facebook-oldalán a Sóvidék Televízió.
szóljon hozzá!