A márciusban lebontott épületek helyén nem sokkal bontásuk után újabb illegális építmények jelentek meg a Termés utcában élő Gábor család udvarán – ezt rögtön jelentette is a polgármesteri hivatalnak Gálfi Árpád önkormányzati képviselő, ám az épületek azóta is állnak. A politikus szerint ennek az az oka, hogy a polgármesteri hivatal munkatársai nem jártak el megfelelően: nem csatolták az ügyben megfogalmazott rendőrségi feljelentéshez a bethlenfalviak beadványát, valamint a helyszínen készült fotókat sem.
2015. november 25., 19:402015. november 25., 19:40
2015. november 25., 22:472015. november 25., 22:47
Noha tavasszal hatósági intézkedés nyomán lebontották az illegális épületeket a Termés utcában, ugyanazon a napon újabb építkezésbe fogott a Gábor família, a tákolmányokat ma is szemügyre veheti bárki – fejtette ki szerkesztőségünknek Gálfi Árpád önkormányzati képviselő. Mint mondta, észrevételéről még március 9-én tájékoztatta a polgámesteri hivatal munkatársait és a rendőrséget, amit másnap egy 40 fő által aláírt panaszlevéllel is nyomatékosított. Állítása szerint a rendőrség munkatársaival ő maga is járt a helyszínen. A helyszínelők eleinte azt feltételezték, hogy csak a lebontott épületek romjait takarítja el a Gábor család, később azonban meggyőződtek arról, hogy ismételten illegális építkezés zajlik.
Gálfitól megtudtuk, hogy a polgármesteri hivatalhoz beadott panaszuk nyomán rendőrségi feljelentést tett a hivatal. Ebben egyebek mellett felsorolták a Gábor család illegális építkezéseihez köthető eseményeket, 2011-től kezdődően – büntetések, ezek kifizetésének elmulasztása stb. –, majd a dokumentum végén megjegyezték, hogy a család újabb építkezésbe kezdett, ami ismételt bűncselekmény elkövetését valószínűsíti. A képviselő úgy tudja, hogy a hivatal nem csatolta rendőrségi beadványához a bethlenfalviak által bizonyítékként mellékelt fényképeket és panaszt. Gálfi szerint utóbbi azért lett volna fontos, mert érintettekként a panaszosok is kaptak volna értesítést az ügyészségi határozatról. Az eljárás egyébként el sem indult, ezt még júniusban közölte az ügyészség a polgármesteri hivatallal, amit tizenöt napon belül fellebbezhettek volna meg. Az intézmény nem élt ezzel a lehetőséggel. A képviselő azt állítja, hogy amennyiben tudott volna a fejleményekről, biztosan élt volna további panasszal. Egyébként arról, hogy nem kezdődött nyomozás, csak nemrég értesült.
A rendőrséghez érkezett feljelentés alapján az ügy Viorel Oace főügyészhez került, aki a beadvány hiányosságai miatt megszüntette a bűnügyi eljárást. Döntését azzal indokolta, hogy a törvény értelmében nem történt újabb bűncselekmény, ugyanis a polgármesteri hivatal nem tartotta be a vonatkozó jogi eljárásrendet. Az ellenőrző hatóságnak – jelen esetben a polgármesteri hivatalnak – ugyan kötelessége feljelentést tenni, ha törvénysértést észlel, de ezt a szabálysértést elkövetőknek címzett felszólítás kellett volna megelőzze. A törvény szerint ugyanis az engedély nélküli építkezés csak akkor válik bűncselekménnyé, ha a kivitelező az ellenőrző hatóság hivatalos felszólítására sem hagyja abba a tevékenységet. A polgármesteri hivatal mint ellenőrző hatóság a feljelentés előtt kellett volna felszólítsa a törvénytelenül építkezőket a munka beszüntetésére, illetve a már felépített épületrészek lebontására. Ezt egyébként még mindig megtehetik – tudtuk meg a főügyésztől –, de az már egy új ügy. Az ügyész a feljelentéssel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy a törvény nincs tekintettel a feljelentő mulasztására. Gálfi Árpád kijelentette, mindenképp élni fog a lehetőséggel, hogy újabb feljelentést tegyen a Gábor család jogtalan építkezése miatt.
Jelentős felújítás kezdődött a székelyudvarhelyi Orbán Balázs Általános Iskolában: a munkálatok idejére a diákokat más iskolák fogadják be szeptembertől, az önkormányzat pedig saját forrásból is hozzájárul a költségekhez.
Különleges filmes hétvégével várják az érdeklődőket Székelyudvarhelyen a városi könyvtár előtti térre. Július 18–19-én dokumentumfilm-vetítéseket és közönségtalálkozókat tartanak, neves rendezők és televíziós szakemberek részvételével.
A vezetékek befogadó és kifolyó részénél újabb betonozási munkálatokra van szükség, így csak nagyjából két hét múlva terelhetik el a Korond patakot. Jó hír viszont, hogy megérkezett az első előzetes jelentés a földtani mérésekről.
Kápolnásfaluban és Székelyudvarhelyen két egymást követő napon lesz áramszünet karbantartási munkálatok miatt – közölte az Electrica áramszolgáltató.
A Romániai Könyvelők Napját ünnepelték Székelyudvarhelyen hétfőn. Az esemény középpontjában a szakma digitális jövője és emberi oldala állt: „a jövő könyvelője már nemcsak számol, hanem irányt mutat” – hangzott el a rendezvényen.
Már csak néhány csövet kell összehegeszteni ahhoz, hogy átirányíthassák a vezetékekbe a Korond-patakot, ideiglenesen elterelve azt a beszakadt parajdi sóbányától. Kiderült az is, hogy a patak vize sajnos a bánya feletti részen is sós.
Ünnepélyes bokrétaavatóval hívták fel a figyelmet Abásfalván arra a különleges közösségi projektre, amely nemcsak építészeti, hanem kulturális és közösségformáló jelentőséggel is bír.
A turisták közül többen érdeklődtek, hogy miért zavarosabb a víz a parajdi sós vizű strand medencéiben, amelyre meglehetősen pozitív választ kaptunk: a gyógyhatású termálvíz teszi opálosabbá a strand medencéit.
Több láda sör szóródott szét péntek délután Felsősófalva főútján, miután egy teherszállító jármű rakománya a földre esett. Az országutat félpályán lezárták, emiatt kisebb torlódás alakulhat ki.
Az esőzések miatti kétnapos kényszerleállást követően pénteken újraindultak a Korond-patak ideiglenes elterelésével kapcsolatos munkálatok a beszakadt bányarésznél. Időközben ugyanakkor növekedett a bányában lévő víz szintje.
szóljon hozzá!