A komfortzóna elhagyása, életbátorság, perspektívaváltás, rugalmas alkalmazkodóképesség, az erőforrások feltérképezése és a kitartó küzdelem – ezek azok a képességek, melyekre szert tehet egy kisgyermek, ha jártas a mesékben.
2016. június 15., 19:412016. június 15., 19:41
2016. június 15., 19:422016. június 15., 19:42
Kádár Annamária marosvásárhelyi egyetemi tanár, több sikerkönyv szerzője a mesék személyiségfejlesztő hatásaira világított rá kedden délután a székelyudvarhelyi Bocskai Közösségi Házban.
Mivel manapság a gyermekek olvasás helyett inkább a számítógépek és a televízió képernyője előtt ülnek, ezért a mesék védelme mellett kampányol a Napsugár Napközi Otthon és a Csicsergő Tagovódák munkaközössége. A jelenség visszaszorítását tűzte ki céljául a Csicsergő Tagóvoda Barátságban a mesékkel című projektje, programjaikon az óvodások népmesékből ihletődve kártyákat is készítettek, melyeket Csicsergős Mesekártyának neveztek el. A program részeként valósult meg az előadás, amely szülőknek és pedagógusoknak nyújtott útmutatást a mesék fontosságáról.
„Egy jó mesében minden benne van, ami a jó élethez kell, kezdve saját elindulásunk történetétől, a szülőktől való elválás nehézségein keresztül egészen az önmegvalósításig vezető útig” – fogalmazott Kádár Annamária.
„A mese az én megközelítésemben nemcsak népmesét, kortárs mesét jelent, hanem saját életmesénket is” – mondta az előadó. A népmese optimista életfilozófiája a gyermek életében akkor lesz igazán gyümölcsöző, ha azt a mesélő saját életmeséje is hitelessé teszi. A mesékben nem a problémamentes élet ígéretét kapjuk meg, hanem annak reményét, hogy a legkisebbek, a legesendőbbek is boldogulnak, ha adottságaikat és lehetőségeiket mozgósítják, ha nem hátrálnak meg az akadályok, megpróbáltatások előtt.
szóljon hozzá!