Hetedik alkalommal szervezték meg az Őrangyal tábort Homoródfürdőn. A teremtett világ témakörű tábor a fogyatékkal élők, valamint az egészséges fiatalok és gyermekek közötti kapcsolat elmélyítését hivatott szolgálni.
2013. július 01., 18:132013. július 01., 18:13
2013. július 01., 18:442013. július 01., 18:44
„Az idei tábor a teremtett világ témakörére épült. A kézműves foglalkozások, stafétajátékok, kincskeresés, lovaglás, kirándulás, szülőcsoport, tábortűz és a szentmise a teremtés hét napját járták végig, kezdve a világosság, a vizek, az égitestek, a növények és állatok teremtésével egészen az ember teremtéséig és a pihenésig” – számolt be Demeter Zsuzsa, a Gyulafehérvári Caritas munkatársa.
Elmondta, az idei táborba az Őrangyal program résztvevői Hargita megye több településéről érkeztek, mintegy 121-en, főként Kászonaltízről, Csíkszentdomokosról, Csíkszenttamásról, Gyimesfelsőlokról, Székelyudvarhelyről, Csíkszentsimonból, Csíkszeredából, Lövétéről, Gyergyóalfaluból, Tekerőpatakról, valamint Farkaslakáról. A tábor különlegességét a Csend tábor foglalkozásai adták, mely által a hallássérültek és családjaik is bekapcsolódhattak a tábori életbe.
„A táborban olyan önkifejezési eszközökkel ismerkedhettek meg a gyerekek, amelyek nem alapvetően a beszédre épülnek” – magyarázta Demeter. Tájékoztatása szerint a táborban Bolgár Brigitta kolozsvári szakember a jelnyelv alapjaira tanította a résztvevőket, a szülőket pedig szakmai tanácsokkal segítette a különleges nevelési igényű gyerekeik megértésében. A nonverbális kommunikációs játékok mellett lovagolni is lehetett, ugyanakkor szerveztek szülők számára csoportfoglalkozásokat is. A tábortűz a hangulatról gondoskodott, a Ki mit tud? verseny és az esti buli pedig a szórakozásról. Az Őrangyal tábort a Gyulafehérvári Caritas, a Hargita Megyei Sport és Ifjúsági Igazgatóság, valamint a Szent Gellért Alapítvány szervezte. Az Őrangyal program célja, hogy lehetőséget teremtsen a fogyatékkal élők, illetve az egészséges fiatalok és gyermekek közötti kapcsolat létrehozására és ápolására.
Ötvenéves hidegrekord dőlt meg Hargita megyében a hétfő reggeli fagybetörés során, és ez nem maradt nyomtalanul a zöldségeskertekben, illetve valószínűleg a kukoricaföldek egy részén sem. Az áprilisi fagyok után a májusiak is károkat okoztak a megyében.
A parajdi sóbányát veszélyeztető vízbefolyás megfékezésére 400 ezer lej gyorstámogatást hagyott jóvá Hargita Megye Tanácsa Parajd község számára keddi rendkívüli ülésén.
Teljes útlezárás lesz érvényben két napon keresztül Székelyudvarhelyen, a Tábor utcában. A munkálatok miatti útzár a tömegközlekedést is érinti.
Egyelőre nem szükséges elárasztani a Sószoros mögötti rétet, mivel egy elterelő meder kihasználásával sikerült csökkenteni a vízbefolyást a sóbányába, a későbbiekben azonban még szükség lehet erre a beavatkozásra.
Friss hóréteg lepte be vasárnap délután a Madarasi Hargitát a szokatlanul hideg időjárás következtében.
Évekig eltart, amíg megépül a bögözi futballpálya öltözője, mivel évente csak egy-egy kisebb összeget különítenek el erre a beruházásra. Az épület falai ugyan már állnak, és a tetőt is megépítenék idén, de csak néhány év múlva fog befejeződni a munka.
Önkénteseket jelentkezését várják homokzsákok rakásához Alsósófalván, ahol a vízügyi hatóságok a rét elárasztása mellett döntöttek a paradji sóbánya megmentése érdekében – számolt be Facebook-oldalán a Sóvidék Televízió.
A Rotary Club Székelyudvarhely pénteken tartotta 22. jótékonysági bálját. A fiatalokat támogató est fővédnöke Molnár Levente volt, aki a „Közjó szolgálatáért” Rotary-díjat is átvehette, amellyel közösségépítő művészi munkáját ismerték el.
Megerősítette a Székelyhonnak az Országos Sóipari Társaság, hogy csak a Korond-patak érintett mederszakaszának a lebetonozásával menthető meg a parajdi sóbánya a beázásoktól. A rengeteg víz kiszivattyúzásán jelenleg is megfeszített erőkkel dolgoznak.
A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) 15 napra helyi szintű veszélyhelyzetet hirdetett a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt.
szóljon hozzá!