Fotó: Veres Nándor
Meghirdette a 2016–2017-es tanévre szóló ösztöndíjpályázatát a Dr. Verestóy Attila Alapítvány. A szociálisan hátrányos helyzetű és jó tanulmányi eredményekkel, valamint Hargita megyei lakhellyel rendelkező diákok továbbtanulását szeretnék segíteni.
2016. július 14., 14:172016. július 14., 14:17
Az ösztöndíjpályázatról szóló szerdai sajtótájékoztatón Verestóy Attila szenátor és Nemes Melinda, az alapítvány igazgatója ismertették a pályázat részleteit. Huszonhat középiskolás havi 250 lej, tizennégy egyetemista pedig havi 400 lej értékű ösztöndíjat kaphat a következő tanévben. Ezenkívül három fiatal kutató – egy humán tudományok, egy reál és természettudományok, valamint egy műszaki tudományok területén tevékenykedő – munkáját is segíti az alapítvány havi 500 lejjel, erre 35 évnél nem idősebb kutatók jelentkezhetnek.
A diákok esetében az űrlapokon szereplő információk mellett még figyelembe veszik az egy főre jutó családi jövedelmet, a testvérek számát, a család összetételét, esetleges az utazási, ingázási nehézségeket is. A diákoknak az űrlapok mellé csatolt dokumentációhoz pontos útmutatást is adnak. A pályázati követelmények és a letöltendő űrlapok megtalálhatók az alapítvány honlapján. Információk a 0266-218424-es vagy a 0371-336418-as telefonszámon kérhetők. A beküldési határidő augusztus 14., a kutatóknak pedig augusztus 28.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy egyre több önkéntessel dolgoznak együtt, de még mindig lehet csatlakozni a csapathoz. Azt is közölték, hogy a pályázatra beküldött igényléseket a kuratórium vizsgálja meg és bírálja el. Nemes Melinda egyébként elindított egy olyan projektet is, amelyben megkeresi azokat a korábban támogatottakat, akik már dolgoznak, hogy ők is járuljanak hozzá az ösztöndíjalaphoz, bármily csekély összeggel is. Mivel 190 korábbi támogatottjuk van, reméli, hogy még egy középiskolás és egyetemista támogatására elég lenne az így összegyűjtött összeg.
Huszonkilencedik alkalommal tartják meg a Székelyföldi Tánctábort július végén Felsősófalván.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
Egy ígéretét legalább be tudta tartani a Salrom vezetősége, hiszen szerdán megnyílt a sósvizű strand Parajdon. Néhány turista rögtön ki is használta a lehetőséget: volt, aki napozott, mások a medencében lubickoltak.
szóljon hozzá!