
Több taxis lesz, és sűrűbben ellenőrzik majd őket
Fotó: Barabás Ákos
A jelenlegi 75-höz képest 90-re emelik a taxisok számára kibocsátható engedélyek számát Székelyudvarhelyen – dőlt el a csütörtöki önkormányzati képviselő-testületi ülésen. Az intézkedéstől a szolgáltatás javulását remélik.
2018. június 28., 18:162018. június 28., 18:16
2018. június 28., 18:172018. június 28., 18:17
Noha a taxistársaságok között nem volt teljes egyetértés arról, hogy növelni kell-e az Udvarhelyen kibocsátható működési engedélyek számát, bizonyos fuvarozók kérésének eleget téve a hivatal munkatársai mégis a képviselők elé terjesztettek egy javaslatot.
Ülkei Zoltán, a hivatal városgazdálkodási osztályának vezetője elmondta, jelenleg 75 engedély váltható ki, amelyből három tehertaxisokra vonatkozik. Utóbbiakat senki sem igényelte, így gyakorlatilag 72 fuvarozó dolgozik. A hivatal azt javasolta, hogy emeljék meg nyolcvanra a kibocsátható engedélyek számát, amely egyébként a lakosság arányának függvényében 120-ig növelhető.
Péter Balázs, az MPP–EMNP-koalíció képviselője az RMDSZ-esekkel egyetértve azonnal módosító javaslatot tett, hogy összesen 90 fuvarozó számára biztosítsanak munkalehetőséget, hiszen így
Bíró Jolán koalíciós képviselő a fuvarozók tisztelettudó viselkedésével és az autók tisztaságával kapcsolatos elvárásoknak adott hangot. Ülkei elmondta, hogy a személyszállítással foglalkozók elvégezték a kötelező tanfolyamokat, és vizsgáztak is, így elméletben tudják, hogyan kell viselkedni és mik a kötelezettségeik.
Derzsi László RMDSZ-es képviselő azt javasolta, hogy a polgármesteri hivatal munkatársai évente legalább háromszor ellenőrizzék a taxisokat, erről pedig tartsanak beszámolót minden év végén. Ölvedi Zsolt koalíciós városatya a helyi rendőrség segítségét kérte ebben. László Szabolcs, az egység vezetője szerint nem azzal oldódik meg a probléma, ha több taxis lesz, inkább jó szervezésre van szükség.
Ez főleg a szabadúszókra jellemző. Erre a polgármesteri hivatallal egyeztetve igyekeznek megoldást találni. Azt megígérte, hogy ha kell, havonta többször is ellenőrzik a fuvarozókat. A képviselők kitartottak a versenyhelyzet megteremtésével kapcsolatos elképzelésük mellett.
Hajdó Csaba koalíciós képviselő kijelentette, ha szükséges, a továbbiakban is emelik a kibocsátható taxisengedélyek számát – a 120-as kereten belül –, mindaddig, amíg kedvező hatást érnek el. A városatyák végül a módosító javaslatokkal együtt megszavazták a határozattervezetet.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
A Moody's elismerte azokat a fontos lépéseket, amelyeket Románia az elmúlt évben a költségvetési egyensúly megteremtése és a kiadások visszafogása érdekében tett – közölte a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Légköri instabilitásra, megerősödő szélre, viharokra és jelentős mennyiségű csapadékot hozó záporokra vonatkozó, sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetés a székelyföldi megyéket is érinti.
Jelenleg 14 megye 133 településén korlátozzák a vezetékes vízellátást a rendelkezésre álló vízkészletek csökkenése miatt – derül ki a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) péntek este közölt adataiból.
Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.
szóljon hozzá!