
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Több mint húsz embert menekítettek ki, miután tűz ütött ki egy parajdi tömbház lakásában csütörtök délelőtt. Egy férfi égési sérüléseket szenvedett – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
2024. március 07., 12:312024. március 07., 12:31
2024. március 07., 13:102024. március 07., 13:10
A székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltóság három egysége vonult ki Parajdra, valamint a korondi önkéntes alakulatot is riasztották a tűzeset helyszínére. Az első információk szerint egy férfi alsó végtagjain szenvedett égési sérüléseket, őt a kiérkező mentőegység látta el.
Az épület negyedik emeleti lakásában mintegy 15 négyzetméteren terjedtek szét a lángok, illetve a lakásban és a lépcsőházban nagy mennyiségű füst keletkezett. Összesen huszonkét embert evakuáltak a tömbházból, közülük senki nem sérült meg.
A lángokat rövid időn belül sikerült megfékezniük a tűzoltóknak.
A tűzoltóság közlése szerint a tüzet égő cigaretta okozhatta, mivel egy 80 éves férfi elaludt cigarettázás közben.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
Tovább bővül a megemelt gyalogátjárók száma Csíkszeredában, ugyanis újabbat alakítanak ki Zsögöd egyik forgalmas útkereszteződésénél, a kultúrotthon előtt.
Székelyföldön több településen is fátyolos, hideg, párás reggelre ébredtek hétfőn: a katasztrófavédelem által kiadott sárga riasztás mellett fagypont alatti értékeket regisztráltak a hajnali órákban Gyergyószéken.
A Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormányt című bizalmatlansági indítványt hétfőn olvassák fel a parlamentben, a dokumentumról szóló vita és a szavazás pedig egy héttel később, december 15-én lesz.
szóljon hozzá!