
Felszusszanhatnak a kórházak. Lecsökkent a betegszám, így van, ahol a látogatás is újraindult. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Stagnál a koronavírus-járvány Hargita megyében, ahol mindössze öt-hat új esetet igazolnak naponta, és a kórházban ápoltak száma is jelentősen lecsökkent, így több intézményben is lehetővé tették a betegek látogatását. Maros megyében is csökkennek a járványmutatók, de lassabb ütemben.
2022. március 22., 08:592022. március 22., 08:59
2022. március 22., 10:022022. március 22., 10:02
Két héttel ezelőtt szűnt meg a veszélyhelyzet Romániában, azóta pedig jóval kevesebb adat áll rendelkezésre a járványhelyzet alakulásával kapcsolatosan, főként helyi szinten, hiszen a megyei helyzetről a prefektusi hivatalok már nem tájékoztatnak naponta. Mint kiderült,
Naponta átlagosan öt-hat új fertőzést azonosítanak Hargita megyében, és néha halálesetek is történnek, de összességében kijelenthető, hogy stagnál a járványhelyzet a térségben – tudtuk meg Tar Gyöngyitől, a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetőjétől. Ez látszik a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport adataiból is, amelyek szerint hétfőn például hat új megbetegedést azonosítottak a megyében, ezzel 21 168-ra nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma.
A Székelyudvarhelyi Városi Kórházban mindössze nyolc igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst kezeltek hétfőn, közülük egy személyt a Covid intenzív terápiás (ATI) osztályon, a többieket pedig a fertőzőn – közölte érdeklődésünkre Zörgő Noémi szóvivő. Elmondása szerint körülbelül egy hete stagnál a bennfekvő fertőzöttek száma, és mivel mindannyiukat el tudják látni az említett osztályokon, a többi felszabadult, így
Ennek megfelelően a látogatás is újraindult,
A zárt terekben kötelező a maszkviselés és szükség esetén további védőfelszerelés használata, tünetes látogató pedig nem mehet be a beteghez. Jó hír továbbá, hogy
A Gyergyószentmiklósi Városi Kórházban egyetlen koronavírus-fertőzött beteget sem ápolnak már,
– számolt be megkeresésünkre Fülöp Enikő kórházmenedzser. Mint részletezte, hasonlóra a tavaly nyár óta nem volt példa. A jó hírek hatására péntektől a látogatást is újraindították, ám a menedzser szerint nem biztos, hogy jó ötlet volt. A kórház által elfogadott szabályok szerint ugyanis egy beteghez legtöbb egy hozzátartozó léphet be naponta legtöbb 15 percre, ezt viszont sokan nem tartják tiszteletben.
Kellemetlen a betegeknek is, és hiába próbáltuk meg bevezetni, hogy legtöbb egy hozzátartozó menjen be, egyrészt nagyon rossz néven vették, másrészt nem is tartják be. Egy zarándoklat lett a beteglátogatás.
– hívta fel a figyelmet Fülöp Enikő.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban 12 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst ápoltak tegnap Kiss Edit sajtószóvivő tájékoztatása szerint, a látogatás pedig még nem indult újra az intézményben.
Maros megyében fokozatosan csökken a koronavírusos betegek száma, de még mindig sokan szorulnak kórházi ellátásra. Egy héttel korábban, március 14-én megyeszerte 86 koronavírusos személy volt beutalva a kórházakba, két gyermek is volt közöttük, és összesen 11-en szorultak intenzív terápiás ellátásra.
Mint Gáll Boglárka, a megyei kórház sajtószóvivője elmondta, jelenleg náluk 78 ágyat tartanak fent a fertőzötteknek, ebből 22 foglalt, az intenzív terápiás ágyak közül pedig hat a tízből.
Azt is megtudtuk, hogy a marosvásárhelyi kórházakban még nem indult újra a beteglátogatás, csak a kezelőorvos engedélyével kereshetők fel a súlyos állapotban lévő betegek.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás