
Felszusszanhatnak a kórházak. Lecsökkent a betegszám, így van, ahol a látogatás is újraindult. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Stagnál a koronavírus-járvány Hargita megyében, ahol mindössze öt-hat új esetet igazolnak naponta, és a kórházban ápoltak száma is jelentősen lecsökkent, így több intézményben is lehetővé tették a betegek látogatását. Maros megyében is csökkennek a járványmutatók, de lassabb ütemben.
2022. március 22., 08:592022. március 22., 08:59
2022. március 22., 10:022022. március 22., 10:02
Két héttel ezelőtt szűnt meg a veszélyhelyzet Romániában, azóta pedig jóval kevesebb adat áll rendelkezésre a járványhelyzet alakulásával kapcsolatosan, főként helyi szinten, hiszen a megyei helyzetről a prefektusi hivatalok már nem tájékoztatnak naponta. Mint kiderült,
Naponta átlagosan öt-hat új fertőzést azonosítanak Hargita megyében, és néha halálesetek is történnek, de összességében kijelenthető, hogy stagnál a járványhelyzet a térségben – tudtuk meg Tar Gyöngyitől, a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetőjétől. Ez látszik a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport adataiból is, amelyek szerint hétfőn például hat új megbetegedést azonosítottak a megyében, ezzel 21 168-ra nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma.
A Székelyudvarhelyi Városi Kórházban mindössze nyolc igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst kezeltek hétfőn, közülük egy személyt a Covid intenzív terápiás (ATI) osztályon, a többieket pedig a fertőzőn – közölte érdeklődésünkre Zörgő Noémi szóvivő. Elmondása szerint körülbelül egy hete stagnál a bennfekvő fertőzöttek száma, és mivel mindannyiukat el tudják látni az említett osztályokon, a többi felszabadult, így
Ennek megfelelően a látogatás is újraindult,
A zárt terekben kötelező a maszkviselés és szükség esetén további védőfelszerelés használata, tünetes látogató pedig nem mehet be a beteghez. Jó hír továbbá, hogy
A Gyergyószentmiklósi Városi Kórházban egyetlen koronavírus-fertőzött beteget sem ápolnak már,
– számolt be megkeresésünkre Fülöp Enikő kórházmenedzser. Mint részletezte, hasonlóra a tavaly nyár óta nem volt példa. A jó hírek hatására péntektől a látogatást is újraindították, ám a menedzser szerint nem biztos, hogy jó ötlet volt. A kórház által elfogadott szabályok szerint ugyanis egy beteghez legtöbb egy hozzátartozó léphet be naponta legtöbb 15 percre, ezt viszont sokan nem tartják tiszteletben.
Kellemetlen a betegeknek is, és hiába próbáltuk meg bevezetni, hogy legtöbb egy hozzátartozó menjen be, egyrészt nagyon rossz néven vették, másrészt nem is tartják be. Egy zarándoklat lett a beteglátogatás.
– hívta fel a figyelmet Fülöp Enikő.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban 12 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst ápoltak tegnap Kiss Edit sajtószóvivő tájékoztatása szerint, a látogatás pedig még nem indult újra az intézményben.
Maros megyében fokozatosan csökken a koronavírusos betegek száma, de még mindig sokan szorulnak kórházi ellátásra. Egy héttel korábban, március 14-én megyeszerte 86 koronavírusos személy volt beutalva a kórházakba, két gyermek is volt közöttük, és összesen 11-en szorultak intenzív terápiás ellátásra.
Mint Gáll Boglárka, a megyei kórház sajtószóvivője elmondta, jelenleg náluk 78 ágyat tartanak fent a fertőzötteknek, ebből 22 foglalt, az intenzív terápiás ágyak közül pedig hat a tízből.
Azt is megtudtuk, hogy a marosvásárhelyi kórházakban még nem indult újra a beteglátogatás, csak a kezelőorvos engedélyével kereshetők fel a súlyos állapotban lévő betegek.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás