
Felszusszanhatnak a kórházak. Lecsökkent a betegszám, így van, ahol a látogatás is újraindult. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Stagnál a koronavírus-járvány Hargita megyében, ahol mindössze öt-hat új esetet igazolnak naponta, és a kórházban ápoltak száma is jelentősen lecsökkent, így több intézményben is lehetővé tették a betegek látogatását. Maros megyében is csökkennek a járványmutatók, de lassabb ütemben.
2022. március 22., 08:592022. március 22., 08:59
2022. március 22., 10:022022. március 22., 10:02
Két héttel ezelőtt szűnt meg a veszélyhelyzet Romániában, azóta pedig jóval kevesebb adat áll rendelkezésre a járványhelyzet alakulásával kapcsolatosan, főként helyi szinten, hiszen a megyei helyzetről a prefektusi hivatalok már nem tájékoztatnak naponta. Mint kiderült,
Naponta átlagosan öt-hat új fertőzést azonosítanak Hargita megyében, és néha halálesetek is történnek, de összességében kijelenthető, hogy stagnál a járványhelyzet a térségben – tudtuk meg Tar Gyöngyitől, a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetőjétől. Ez látszik a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport adataiból is, amelyek szerint hétfőn például hat új megbetegedést azonosítottak a megyében, ezzel 21 168-ra nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma.
A Székelyudvarhelyi Városi Kórházban mindössze nyolc igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst kezeltek hétfőn, közülük egy személyt a Covid intenzív terápiás (ATI) osztályon, a többieket pedig a fertőzőn – közölte érdeklődésünkre Zörgő Noémi szóvivő. Elmondása szerint körülbelül egy hete stagnál a bennfekvő fertőzöttek száma, és mivel mindannyiukat el tudják látni az említett osztályokon, a többi felszabadult, így
Ennek megfelelően a látogatás is újraindult,
A zárt terekben kötelező a maszkviselés és szükség esetén további védőfelszerelés használata, tünetes látogató pedig nem mehet be a beteghez. Jó hír továbbá, hogy
A Gyergyószentmiklósi Városi Kórházban egyetlen koronavírus-fertőzött beteget sem ápolnak már,
– számolt be megkeresésünkre Fülöp Enikő kórházmenedzser. Mint részletezte, hasonlóra a tavaly nyár óta nem volt példa. A jó hírek hatására péntektől a látogatást is újraindították, ám a menedzser szerint nem biztos, hogy jó ötlet volt. A kórház által elfogadott szabályok szerint ugyanis egy beteghez legtöbb egy hozzátartozó léphet be naponta legtöbb 15 percre, ezt viszont sokan nem tartják tiszteletben.
Kellemetlen a betegeknek is, és hiába próbáltuk meg bevezetni, hogy legtöbb egy hozzátartozó menjen be, egyrészt nagyon rossz néven vették, másrészt nem is tartják be. Egy zarándoklat lett a beteglátogatás.
– hívta fel a figyelmet Fülöp Enikő.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban 12 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst ápoltak tegnap Kiss Edit sajtószóvivő tájékoztatása szerint, a látogatás pedig még nem indult újra az intézményben.
Maros megyében fokozatosan csökken a koronavírusos betegek száma, de még mindig sokan szorulnak kórházi ellátásra. Egy héttel korábban, március 14-én megyeszerte 86 koronavírusos személy volt beutalva a kórházakba, két gyermek is volt közöttük, és összesen 11-en szorultak intenzív terápiás ellátásra.
Mint Gáll Boglárka, a megyei kórház sajtószóvivője elmondta, jelenleg náluk 78 ágyat tartanak fent a fertőzötteknek, ebből 22 foglalt, az intenzív terápiás ágyak közül pedig hat a tízből.
Azt is megtudtuk, hogy a marosvásárhelyi kórházakban még nem indult újra a beteglátogatás, csak a kezelőorvos engedélyével kereshetők fel a súlyos állapotban lévő betegek.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
1 hozzászólás