Fotó: Székelyhon-montázs
Ígéretesnek tűnik mozis szempontból a 2019-es év második fele, hiszen a nyári blockbuster-filmszezon után igazi, nagyívű, a látványfilmekkel is versenyre kelő alkotói filmek is a mozikba kerülnek, de azért a blockbusterek sora sem szakad meg. A „termésből” tíz alkotást választottunk ki, amiket filmrajongóként szerintünk nem érdemes kihagyni.
2019. augusztus 03., 19:322019. augusztus 03., 19:32
2019. augusztus 03., 20:552019. augusztus 03., 20:55
Most, hogy mindössze egy hónap van még a nyári mozis blockbuster-szezonból, a remakek, spin-offok, folytatások és előzményfilmek dömpingjében a különböző stúdiók elkezdték népszerűsíteni az alkotói filmjeiket, amelyeket kevesebb néző előtt, de annál nagyobb presztízzsel vetítenek majd a mozikban.
(Csíkszeredai és székelyudvarhelyi filmrajongóként továbbra is csak álom marad, hogy úgy láthassuk ezeket a filmeket nagyvásznon, hogy ne kelljen órákat utazni értük, hiszen legközelebb Sepsiszentgyörgyön, Brassóban vagy éppen Marosvásárhelyen működnek a mozik. Ha pedig így is lemaradunk a várva várt filmekről, akkor marad a későbbi, lesötétített ablakú szobában a házimozizás lehetősége.)
Nem a következő két év lesz az, amikor a ránk zúduló irdatlan sorozatmennyiség alább fog hagyni, ugyanis a kisképernyős műfaj talán még sosem volt ilyen népszerű. A stúdiók időt és pénzt nem sajnálva népszerű történeteket ültetnek át mozgóképes formába. Mutatjuk, hogy miket fogunk nézni a jövőben.
De lássuk, hogy milyen ígéretes filmek érkeznek ősszel a mozikba, amelyek közül többet is bemutattak már nagyobb filmfesztiválokon, a szélesebb közönséghez azonban most fognak eljutni, többségük előzetesét pedig a napokban tették közzé.
Fotó: 20th Century Fox
Brad Pittet idén két mozifilmben is láthatjuk, az egyik ezek közül a Velencei Filmfesztiválon debütáló Ad Astra lesz, amiben Pitt egy űrhajóst játszik, aki egy korábbi, idegen életformákat kutató expedícióban eltűnt apját (akit Tommy Lee Jones alakít) keresi. A látványosnak, de ugyanakkor filozofikusnak is ígérkező sci-fi első blikkre egy Interstellar-utánérzésnek tűnhet, de bízva James Gray rendezői képességeiben és a film szerepeihez leigazolt, Brad Pitt melletti sztárokra (Liv Tyler, Ruth Negga, Donald Sutherland és a fent említett Tommy Lee Jones), akik biztosan nem adják a nevüket és arcukat egy középszerű fércmunkához, így nekik is köszönhetően egyedülálló filmélményben lehet részünk.
• Videó: 20th Century Fox
Fotó: Sony Pictures Entertainment
A filmrajongóknak nem kell részletekbe menően ecsetelni, elég csak annyit mondani, hogy Quentin Tarantino új filmjéről van szó. Akinek azonban ennél több kell a meggyőzéshez, hogy várja a filmet, akkor még hozzáadunk pár nevet: Brad Pitt, Leonardo Dicaprio, Al Pacino, Margot Robbie és még annyi hollywoodi A-listás sztár, hogy felsorolni is sok lenne. A film Hollywood aranykorának végére, egész pontosan 1969-be repít vissza, amikor Roman Polanski felesége, Sharon Tate kegyetlen meggyilkolása rázza meg a filmipart. A Leonardo Dicaprio által alakított tévészínész és a Brad Pitt által megformált dublőre kitalált karakterek, a film története azonban valós eseményeket is feldolgoz. Arra pedig, hogy
• Videó: Sony Pictures Entertainment
Fotó: A24
Tarantino új filmjéhez hasonlóan Robert Eggers legújabb alkotása szintén az idei Cannes-i filmfesztiválon debütált, a mozikban pedig várhatóan októberben kezdik vetíteni. A világítótoronyban a legrosszabb rémálmaikat megélő, és lassanként megőrülő két toronyőr története igazi művészi-horrornak és borzongató filmélménynek ígérkezik, ráadásul
Ugyanakkor ez az alkotás hozhatja meg Williem Dafoe ötödik, míg Robert Pattinson első Oscar-jelölését is.
• Videó: A24
Fotó: Netflix
Az egyetlen film a felsoroltak közül, amiért nem kell elmenni moziba, hiszen bár a világpremierje szeptember 27-én, a New York-i filmfesztiválon lesz, a film forgalmazója pedig a Netflix, aki azért küldi moziba is az alkotást, hogy azt később lehessen az Amerikai Filmakadémia díjaira is jelölni (hiszen a jelölés feltétele, hogy moziforgalmazásba kerüljön az adott alkotás).
A „nagy öregeket” egyedülálló, még újdonságnak számító filmes technikával fiatalították meg, úgyhogy az Irishman ezen a téren úttörőnek számít. Nem beszélve arról, hogy mintegy 200 millió dollárból forgatták, ami úgy Scorsese, mint a Netflix eddigi legdrágább filmje.
• Videó: Netflix
Fotó: Warner Bros. Pictures
Bevallom, nem voltam lenyűgözve, amikor bejelentették, hogy filmet készítenek a DC Comics egyik legemblematikusabb antihőse, Batman talán legfontosabb nemezise, a káoszt megtestesítő Joker eredettörténetéből. Nem volt igazán biztató az sem, hogy az eddig mindössze vígjátékokat jegyző (Másnaposok széria és hasonló kaliberű filmek) Todd Phillips vállalta a film rendezését, de a film első előzetese meggyőzött hogy nem egy gagyi film készült, és most már tényleg kíváncsi vagyok a tragikus sorsú bohócfigura eredettörténetére. Az már csak hab a tortán, hogy
Még az is lehet, hogy Oscar-jelölést, vagy akár díjat érdemlő alakítás lesz.
• Videó: Warner Bros. Pictures
Fotó: A24
Ez a film azért kakukktojás, mert több országban már bemutatták, és emiatt inkább nyári filmnek számít, én viszont úgy tudom elképzelni, hogy valamikor, egy esős őszi estén borzongjak a svédországi, pogány rítusokat felelevenítő, horrorba forduló nyári fesztivál eseménysorozatának nézése közben. A Hereditary óta tudjuk, hogy Ari Aster rendező a borzongatás és a történet őrületbe fordításának nagymestere, ebből biztosan nem adott alább új filmjében sem.
• Videó: A24
Fotó: ONE Media
Casey Affleck új filmjében egy olyan disztópiában járunk, ahol csak férfiak élnek, ugyanis egy vírus következtében a nők mind meghaltak. Mindössze egy lány, a szintén Casey Affleck által alakított főszereplő lánya élte túl a vírust. A posztapokaliptikus világban túlélni akaró apa és lánya története ígéretesnek tűnik, a cameo-szerepben feltűnő Elisabeth Moss (A szolgálólány meséje) révén pedig a jelen mellett ennek a világnak a múltjába is betekintést nyerhetünk.
Már ha valamilyen formában nálunk is elérhetővé lesz ez az alkotás.
• Videó: ONE Media
Fotó: Sony Pictures Entertainment
Az újdonság elemi erejével hatott 2009-ben Ruben Fleischer zombifilmje, amit akkor látva nem is gondoltuk, hogy tíz éven belül már kis túlzással Dunát lehet rekeszteni a zombiapokalipszisről szóló mozgóképes alkotásokkal. A Zombieland folytatásának különlegességét az adja, hogy az eredeti szereplőgárdával, az első film után tíz évvel játszódik. És
Már csak az agykikapcsolásért és a garantált röhögésért megéri majd megnézni.
• Videó: Sony Pictures Entertainment
Fotó: InterCom
Ha valaki fanyalgott volna a cikk olvasása közben, hogy még egy magyar filmről sem esett szó a vártak közül, hát itt van, a Drakulics elvtárs, aminek a napokban megjelent előzetese alapján egyből a várólistánkra került a film. Bodzsár Márk, az Isteni műszak alkotójának új filmje rendkívül szórakoztatónak ígérkezik. A Kádár-korszak Magyarországán játszódó, fikciós elemekkel apelláló szatíra és heist-movie egy kubai forradalmat megjárt elvtársról szól, aki Magyarországra visszatérve alaposan felkavarja az állóvizet, és ahogy az az előzetesből is nyilvánvalóvá válik:
Halkan tenném hozzá, hogy nem is lenne rossz ezt a filmet a Csíki Moziban, „itthoni” premier gyanánt, például a Filmszereda – Székelyföldi Mozgókép Fesztiválon, vagy a Filmtettfeszten megnézni.
• Videó: InterCom
Fotó: Star Wars
Erről a filmes listáról nem hiányozhat az új Star Wars-trilógia befejező része sem, hiszen ha tetszik, ha nem a cikk bevezetőjében is említett mozis remakek, rebootok, folytatások és előzménytörténetek arcátlan meglovaglásának dömpingjében
(amit majd egy újabb trilógia követ a Trónok harca alkotóitól). És ha már megnéztük az eddigi részeket, akkor miért pont ezt hagynánk ki? Még akkor is, ha ezek után nem térünk vissza az újabb trilógia erejéig nézőként a messzi galaxisba…
• Videó: Star Wars
Sikertelenül zárult a szombati keresőakció, továbbra sem lehet tudni, hogy hová távozott a pénteken eltűnt Sándor Péter Katalin – közölték gyerekei a Civil Csíkszereda Facebook-csoportban. Nem adják fel, a keresés vasárnap is folytatódik.
A békéscsabai kolbászfesztivál amolyan „előszobájául” szolgál a szombaton Zabolán megszervezett 19. Székelyföldi Kolbászparádé.
Tizenegy sofőrt tiltottak el a vezetéstől szombaton Maros megyében, annyira veszélyesnek bizonyultak a forgalom többi résztvevőjére, a rendőrök ugyanakkor 171 bírságot is kiróttak.
Tizedik alkalommal szervezett gyermekorvos-találkozót az ERPE Gyermekgyógyász Szakcsoport Székelyudvarhelyen, pénteken és szombaton. A konferencia célja, hogy a szakemberek megosszák egymással tapasztalataikat és kapcsolatot építsenek.
A Román Posta szombaton bejelentette, hogy kézhez kapta az első levélben leadott szavazatokat az államelnöki és a parlamenti választásokra a külföldön élő román állampolgároktól.
A neves bécsi Musikverein koncertteremben lépett fel a marosvásárhelyi filharmónia péntek este. Ez volt az első olyan fellépése egy romániai filharmóniának a zene fővárosában, amely a Musikverein beütemezett programjában szerepelt.
Az idei év első kilenc hónapjában a Román Rendőrség szervezett bűnözés elleni osztályának munkatársai a DIICOT ügyészeivel együtt több mint 700 operatív akciót hajtottak végre a kábítószer-kereskedelem elleni küzdelem terén.
Megerősödő szélre, illetve hófúvásra figyelmeztető, sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológia Szolgálat az ország délkeleti régiójára. Hétfőig országszerte szeles, csapadékos idő várható.
Átfogó keresés indult a péntek délelőtt eltűnt Sándor Péter Katalin felkutatására Csíkszeredában és környékén.
Kigyulladt egy leparkolt személyautó a csíkszeredai Testvériség sugárúton szombat reggel, a lángok átterjedtek egy másik autóra is.
szóljon hozzá!