
Fotó: Barabás Ákos
Zorán, Parno Graszt, Hooligans, Margaret Island, Budapest bár, Lóci játszik – ez csak néhány együttes, amely fellép a szerdán startoló Udvarhely Napokon, amelyen kulturális programokból, gyerekfoglalkozásokból, illetve finom ételekből és italokból sem lesz hiány. Több utcát lezárnak az eseménysorozat idejére.
2023. június 21., 08:052023. június 21., 08:05
A közösségi médiában is jelzik már a szervezők, hogy
Az Udvarhely Napok részletes programja ide kattintva érhető el.
Az intézmények mellett számos civil szervezet költözik be az események idején a Sétatérre, amelyek mindegyike saját programokkal készül. A Hargita Business Center sátrában szombaton délután hat órától a sajtó jövőjéről és céljairól fognak beszélni: jelen lesznek a helyi újságok főszerkesztői.
Természetesen idén is lehet majd különleges borokat kóstolni az ebből a célból létrehozott borudvaron. Itt egyébként különleges koktélokat is ki lehet majd próbálni.
Ezen a héten szervezik meg a Múzeumok éjszakáját; eszerint alternatív helyszínként fog működni az intézmény. Csütörtökön játékkiállítás nyílik a múzeumban, a Budapesti Történeti Múzeummal együttműködve. Ennek részeként játékkatonák fogják benépesíteni a tereket. Szombaton gyerekeknek és családoknak szóló programok lesznek az intézmény udvarán: egyebek mellett történelmi játékokat szerveznek. Este nem lesz koncert, hogy ne zavarják a többi programot, ehelyett
A napot filmvetítéssel zárják.
A helyi rendőrség közlése szerint szerdán este tíz órától hétfő reggelig le lesz zárva a Mihail Kogălniceanu utca, illetve a Mihai Eminescu utca a Mihail Kogălniceanu és Bányai János utcák között (ugyanebben az időintervallumban egyirányúvá válik a Bányai János utca, a parkolási lehetőségek biztosítása és a torlódások elkerülése érdekében).
Az említett utcák bizonyos részein a parkolást is betiltják az Udvarhely Napok idejére. Csütörtökön reggelig ugyanakkor nem lehet behajtani a sportcsarnok parkolójába sem.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
Harmadfokú hőségriasztás van érvényben szerdáig Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyében. Térségünkben Maros megyében narancs jelzésű hőségriasztás van érvényben.
szóljon hozzá!