
Fotó: Barabás Ákos
Zorán, Parno Graszt, Hooligans, Margaret Island, Budapest bár, Lóci játszik – ez csak néhány együttes, amely fellép a szerdán startoló Udvarhely Napokon, amelyen kulturális programokból, gyerekfoglalkozásokból, illetve finom ételekből és italokból sem lesz hiány. Több utcát lezárnak az eseménysorozat idejére.
2023. június 21., 08:052023. június 21., 08:05
A közösségi médiában is jelzik már a szervezők, hogy
Az Udvarhely Napok részletes programja ide kattintva érhető el.
Az intézmények mellett számos civil szervezet költözik be az események idején a Sétatérre, amelyek mindegyike saját programokkal készül. A Hargita Business Center sátrában szombaton délután hat órától a sajtó jövőjéről és céljairól fognak beszélni: jelen lesznek a helyi újságok főszerkesztői.
Természetesen idén is lehet majd különleges borokat kóstolni az ebből a célból létrehozott borudvaron. Itt egyébként különleges koktélokat is ki lehet majd próbálni.
Ezen a héten szervezik meg a Múzeumok éjszakáját; eszerint alternatív helyszínként fog működni az intézmény. Csütörtökön játékkiállítás nyílik a múzeumban, a Budapesti Történeti Múzeummal együttműködve. Ennek részeként játékkatonák fogják benépesíteni a tereket. Szombaton gyerekeknek és családoknak szóló programok lesznek az intézmény udvarán: egyebek mellett történelmi játékokat szerveznek. Este nem lesz koncert, hogy ne zavarják a többi programot, ehelyett
A napot filmvetítéssel zárják.
A helyi rendőrség közlése szerint szerdán este tíz órától hétfő reggelig le lesz zárva a Mihail Kogălniceanu utca, illetve a Mihai Eminescu utca a Mihail Kogălniceanu és Bányai János utcák között (ugyanebben az időintervallumban egyirányúvá válik a Bányai János utca, a parkolási lehetőségek biztosítása és a torlódások elkerülése érdekében).
Az említett utcák bizonyos részein a parkolást is betiltják az Udvarhely Napok idejére. Csütörtökön reggelig ugyanakkor nem lehet behajtani a sportcsarnok parkolójába sem.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.
„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.
Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.
szóljon hozzá!