A Hargita Megyei Mozgássérültek Egyesületének legújabb projektjének célja a fizikai, kommunikációs és információs tér akadálymentességének monitorizálása Hargita megyében, valamint a közintézmények és közfeladatokat ellátó cégek tájékoztatása az akadálymentesség megvalósításának fontosságáról és azok módozatairól.
2010. március 09., 12:102010. március 09., 12:10
2010. április 08., 19:582010. április 08., 19:58
A projekt keretében 2010. március 12-én, pénteken Székelyudvarhelyen a Gondűző Étterem és Szállodában fókuszcsoportos beszélgetésre kerül sor, melyen kb. 30 fogyatékkal élő személy fog részt venni.
A projekt a párbeszéd és tájékoztatás eszközeivel, a mozgássérült és egyéb fogyatékkal élő személyek bevonásával szeretné elérni, hogy Hargita megyében javuljon a hátrányos helyzetűek esélye az önálló életre. A projektben a csíkszeredai Soros Oktatási Központ mint a projektmenedzsmentért felelős partner, a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság pedig mint szakmai partner vesz részt. A március 12-ei találkozó célja, hogy a célcsoport akadálymentességgel kapcsolatos problémáit felmérjék, elvárásaikat, szükségleteiket jobban megismerjék, és az itt felmerülő kéréseket, kérdéseket az önkrományzatok és egyéb intézmények felé továbbítsák.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
Egy ígéretét legalább be tudta tartani a Salrom vezetősége, hiszen szerdán megnyílt a sósvizű strand Parajdon. Néhány turista rögtön ki is használta a lehetőséget: volt, aki napozott, mások a medencében lubickoltak.
Számos alkalommal besétált az Árvátfalván lévő házak közé egy fiatal hím medve, amely egyszer gyereket is megijesztett a településen. Ezt a példányt fogták be csapdájukkal a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vadőrei.
Elkezdi a régi aszfalt felmarását a kivitelező kedden délben a Tamási Áron utcában, a művelődési ház és a körforgalom közötti szakaszon – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) tagjai hétfői ülésükön a parajdi sóbánya jövőjének két lehetséges forgatókönyvét vizsgálták meg – számolt be az elnöki hivatal.
szóljon hozzá!