
Hétfőtől általános sztrájk kezdődik a tanügyben, az ebből adódó változásokról tájékoztatni kell a szülőket. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Az oktatási intézményeknek folyamatosan közölniük kell a szülőkkel a szükséges információkat az oktatási tevékenységek lebonyolításáról, a beállt változásokról, a tanulók iskolai felügyeletéről az általános tanügyi sztrájk kapcsán – hívja fel a figyelmet az oktatási minisztérium.
2023. május 20., 13:092023. május 20., 13:09
2023. május 20., 13:102023. május 20., 13:10
Péntek esti közleményében a tárca leszögezi, hogy minden erőfeszítést megtesz azért, hogy a tanítás folytatódjék, és ennek érdekében egyeztetést folytat a tanügyi szakszervezetek képviselőivel.

Országszerte mintegy 100–150 ezer tanügyi alkalmazott lép általános sztrájkba hétfőn, így oktatás sem lesz a tanintézetek többségében. A három székelyföldi megyében is jócskán több mint tízezer tanügyi alkalmazott vesz részt a tiltakozó akcióban.
De felhívja ugyanakkor a figyelmet, hogy
– ismerteti az Agerpres.
A tárca közli továbbá, hogy megtesz minden, a törvénynek megfelelő és a hatáskörébe tartozó intézkedést annak érdekében, hogy elkerülje a 2023. május 22-ére meghirdetett általános sztrájk kitörését.
Mint arról beszámoltunk, hétfőtől, május 22-étől általános sztrájkba lépnek az oktatási szakszervezeti szövetségek tagjai. Simion Hăncescu, a Szabad Tanügyi Szakszervezetek Szövetségének (FSLI) elnöke szerint a szakszervezeti tagok 71 százaléka támogatja a sztrájkot.
„A törvény értelmében a szakszervezeti tagok sztrájkolnak, a többi alkalmazotthoz nincs közünk” – nyomatékosította Hăncescu.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
szóljon hozzá!