
Fotó: A Konyhafőnök Facebook-oldala
A székelykeresztúri származású Kurta Zsuzsa nyerte meg péntek este a magyarországi RTL televíziós csatorna A Konyhafőnök jubileumi, tizedik évadát, és viheti el a tízmillió forintot.
2023. szeptember 30., 10:442023. szeptember 30., 10:44
2023. szeptember 30., 10:462023. szeptember 30., 10:46
„Mindenki, aki ezt nézi, Székelyföldön, Magyarországon, szurkoljunk Zsuzsinak!” – vezette fel péntek este A Konyhafőnök fináléját Kurta Zsuzsa mentorséfje, Rácz Jenő. A székelykeresztúri származású versenyző a műsor elején meghatódva nyilatkozta, hogy ez élete legboldogabb pillanata.
„Nem volt egyszerű utam ebben a versenyben, hiába mondták a barátaim és családtagjaim, higgyem el, ügyes vagyok, valamiért sose tudtam elhinni, hogy ez tényleg így van. És most
– mesélte magáról a finálé elején Kurta Zsuzsa. És noha megszokhattuk a hasonló, érzelemdús nyilatkozatokat a különböző tehetségkutatók döntőjének kapujában, azt azért ritkán hallhatjuk, hogy ilyen helyzetekben kiemeljék Székelyföldet, ez esetben Székelykeresztúrt. „Bárhonnan is indul az ember, akár mélyről, akár nem, de képesek vagyunk elérni a csillagokat, és
Minden bizonnyal sokan is büszkék rá, pláne a péntek esti eredményhirdetés után, hiszen a műsor Facebook-oldalán rengetegen gratuláltak neki, ugyanakkor több helyen, például a Székelykeresztúriak a nagyvilágban! Facebook-oldalon is sokan biztatták, figyelemmel kísérték a menetelését.
Ami egyébként nem volt rövid, hat hét és harminc adás után hirdettek győztest: a gasztro reality döntő hetébe hat játékos jutott be, az utolsó napra, a pénteki fináléra pedig már csak ketten maradtak versenyben.
Előételt, főételt és desszertet kellett készíteniük a finalistáknak, a piros kötényes Kurta Zsuzsának és a kék csapatot képviselő Kettel-Fülöp Flórának, kilenc tányéron.
ezzel pedig az is eldőlt, hogy övé a Konyhafőnök cím és ő kapja a győzelemmel járó tízmillió forintos jutalmat is.
A díjátadó után nem sokkal Kurta Zsuzsa a Blikknek sejtelmesen fogalmazott azzal kapcsolatban, hogy milyen tervei vannak a főnyereménnyel. „Van egy élelmiszerboltunk, ahol egyharmad tulajdonrészem van. Négy napot szeretnék foglalkozni a bolttal, kettőt pedig a gasztronómiával” – magyarázta Zsuzsa, akinek akár új kollégára is szüksége lehet a boltban, hiszen mint mondta, „nagyon megnőtt a forgalmunk, ahogy megtudták a vásárlók, hogy A Konyhafőnökben szerepelek”.
Egy 26 éves Szatmár megyei férfi holttestét találták meg csütörtökön a kolozsvári Györgyfalvi lakónegyed egyik tavában.
Ludovic Orban, a Jobboldal Ereje párt elnöke megerősítette, szándékában áll visszatérni a Nemzeti Liberális Pártba (PNL), és ez ügyben beszélt Ilie Bolojan pártelnökkel is.
Az egészségügyi, a szállításügyi és a mezőgazdasági minisztériumnak kiegészítik a költségvetését, míg a pénzügyi, a munkaügyi, illetve az uniós alapokért felelős tárcától forrásokat vonnak el.
November 30-ig lehet jelentkezni a Kőrösi Csoma Sándor Program déli féltekére szóló felhívására. Az anyaországtól távol élő magyar közösségek segítése a feladat.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta az A8-as autópálya Nyárádszereda és a Neamț megyei Leghin közötti, II-es szakaszának végleges építkezési nyomvonalát, valamint elindította a kisajátítási eljárást – tájékoztat közleményében az RMDSZ.
Összesen 4,5 millió lejre bírságolt öt nap alatt a munkaügyi felügyelőség jogszerűtlenül foglalkoztatott alkalmazottak, valamint a munkavédelmi és munkaegészségügyi előírások be nem tartása miatt – tájékoztatott csütörtökön az intézmény.
Népszerűtlen intézkedésekre is rábólintott csütörtöki ülésén a sepsiszentgyörgyi tanács: többek között nagyobb koncessziós díjat fizetnek a földszinti lakásokból kialakított üzletek tulajdonosai, továbbá tilos lesz a városban ATV-vel közlekedni.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter elküldte ellenőrző testületét a Hidroelectricához, miután a nyilvánosságban megjelent, hogy a vállalat 20 cégnek és egyházi intézménynek adott el áramot kiállított számla nélkül.
Újra teljes létszámmal működik a gyergyószentmiklósi képviselő-testület. Pál Árpád, korábbi polgármester és parlamenti képviselő letette a tanácsosi esküt.
Harminc napos vizsgálati fogságba helyezte csütörtökön a Temes megyei törvényszék azt a temesvári nőt, aki kedden megkéselte 10 éves alvó kislányát.
szóljon hozzá!