Három hónap után hagyományos ülést tartott a testület
Fotó: Lőrincz Csaba/Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Sürgős ügyek megtárgyalására hívta össze Székelyudvarhely polgármestere a helyi önkormányzati képviselő-testületet, ám a soron kívüli ülésen végül a két legégetőbb ügyben nem történt előrelépés.
2020. július 07., 19:042020. július 07., 19:04
2020. július 07., 20:402020. július 07., 20:40
Az év feléhez érve jobban látszanak a szükséges költségvetési kiigazítások, amelyekből lett volna bőven a keddi ülés napirendjén. Az egyházi tulajdonban levő iskolák bérleti díjainak kifizetése, a Hargita Business Center közösségi társulás és egyéb egyesületek tagsági díjainak rendezése, a polgármesteri hivatal működéséhez szükséges költségek fedezése is szerepelt az előterjesztett költségvetés-módosításban.
„A kulturális alap eltörlése is sürgőssé teszi a költségvetés-kiigazítást. A kormány ez utóbbi döntése jelentős, 2-3 millió lej bevételkiesést jelent városunknak, és most saját alapokból kell kiegészítenünk a kulturális intézményeink költségvetéseit, év végéig biztosítva a munkatársak fizetése. Ez a mai romániai valóság, ezzel kell együtt élnünk” – magyarázta Gálfi Árpád polgármester. Mint kifejtette:
Így például a Székelytámadt-vár körüli területek topográfiai felmérésére eredetileg elkülönített összeg 135 ezer lejjel való megemelését javasolták, 500 ezer lejt szántak volna az Ugron Gábor utcában már zajló munkálatokra (ez az összeg a ravatalozó körüli terület rendezésére kellene), több pénzt csoportosítottak volna át a Smart City projektekre és egy, elektromos autóknak szánt töltőállomás létrehozására, a csereháti közműhálózat bővítésére, illetve a terelőút előtanulmányának aktualizálásra.
Fotó: Lőrincz Csaba/Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
„A gazdasági előrejelzések és a mi felmérésünk is azt vetíti előre, hogy jelentős számú munkahely került veszélybe, sőt, szűnik meg, ami nem csak az érintett munkavállalókat és azok családjait, hanem a város bevételit is jelentősen érinteni fogja.
– vázolta a városvezető arra utalva, hogy például a Székelytámadt-vár körüli ingatlanvásárlásra szánt 300 ezer lejt most más célokra használnák fel, vagy hogy a városi uszoda létrehozásához szükséges területvásárra szánt 700 ezer lejt sürgősebb költségek fedezésére szánták volna.
Ám az ülésen hamar kiderült: a költségvetés-módosítás ügyében nem lehet döntést hozni, mivel az egyik szakbizottsági jelentés hiányzik. A városvezető újfent kifejtette:
Fotó: Lőrincz Csaba/Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
A napirenden szerepelt az idei Székelyföldi Kerékpáros körverseny részfinanszírozásának kifizetése: Székelyudvarhelyen 15 ezer lejjel járul hozzá az esemény megrendezéséhez. A körversenyt augusztus 5. és 8. között tartják, a harmadik szakasza 7-én, pénteken vezet át a városon. A testület ugyanakkor elfogadta a Rét utcai határmódosítást: úthálózat-bővítésről van szó, amelyet lakóházakat építő magánbefektetők kértek.
A polgármester ismét napirendre tűzte a jogi szolgáltatások beszerzéséről szóló tervezetet: a Macops Kft.-vel zajló perben ügyvédre van szüksége a városnak. A per tárgya a Szejkefürdőn kiépített víz- és szennyvízhálózat átvétele.
Több hozzászólás után a testület végül ismét elutasította a tervezetet.
Egyelőre tisztázatlan okok miatt lekapcsolódott a világítás, félbeszakadt az FK Csíkszereda-Bukaresti Dinamo találkozó a 63. percben.
Bozgorozással, magyarellenes rigmusokkal érkeztek Csíkszeredába a Bukaresti Dinamo szurkolói az FK Csíkszereda elleni szuperligás összecsapásra.
A Dinamo szurkolóinak egy része a stadionon kívül maradt, ezért randalírozni próbáltak, a csendőrség gyorsegysége viszont azonnal közbelépett az FK Csíkszereda-Bukaresti Dinamo Szuperligás mérkőzésen.
Első ligás mérkőzést játszik a Dinamo ellen a tavasszal feljutott FK Csíkszereda. A Csíkszeredába érkezett Dinamo-szurkolók bozgorozva vonultak fel a Decemberi-forradalom utcában és a Temesvári-sugárúton.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
A közúti beruházásokért felelős országos társaság (CNIR) bemutatta az A13-as autópálya frissített nyomvonalát a megyei önkormányzatok számára. Közben a geológiai viszonyok felmérése is elkezdődött a hegyvidéki területeken.
Nyomravezetői díjat ajánl fel a rendőrség annak, aki információkkal segíti Emil Gânj megtalálását. A mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottját napok óta keresik a hatóságok.
Még az elterelést követően sem valószínű, hogy iható lesz a Korond-patak vize, hiszen annak a beszakadt bányán felüli szakaszán is magas sókoncentrációt mértek. Erről és munka haladásáról tájékozódhattunk hétfőn a munkatelepen.
Teherautó ütközött személyautóval hétfőn délután Maros megyében, Nagykenden. A balesetben ketten sérültek meg, de csak egyikük életét sikerült megmenteni.
Az elnöki hivatal honlapján megtalálható dokumentum szerint az elnöknek van egy 7460 négyzetméteres telke Brassó megyében, amelyet 2007-ben vásárolt, és egy 1986-ban gyártott Citroen márkájú autóval is rendelkezik.
szóljon hozzá!