
Viharkárok. Több tízezer Hargita megyei fogyasztónál szünetelt az áramszolgáltatás az elmúlt napokban Hargita megyében. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy kiterjedt hálózati meghibásodás miatt több ezer székelyudvarhelyi fogyasztó maradt áram nélkül hétfőn hajnalban, és rövidesen sok háztartásban leállt a vízszolgáltatás is, ugyanis nem működnek a vízműrendszer nyomásfokozói. A még mindig fennálló meghibásodás elhárítását a déli órákra ígéri az áramszolgáltató vállalat. A karbantartócsapatoknak egyébként a megye számos településén akadt munkája a hétvégén, ugyanis a viharos időjárás miatt szakaszosan összesen legalább harmincezer fogyasztó maradt áram nélkül.
2021. augusztus 02., 11:452021. augusztus 02., 11:45
2021. augusztus 02., 15:072021. augusztus 02., 15:07
Hétfőn hajnalban kevéssel hat óra előtt egy föld alatti nagyfeszültségű vezeték elrobbanása miatt megszűnt az áramszolgáltatás Székelyudvarhely jelentős részén.
A kora délelőtti órákra a város központi zónájában a hálózat újratáplálását meg tudták oldani az áramszolgáltató vállalat karbantartói, ám amint arról Demeter Gábor, az Electrica Rt. székelyudvarhelyi kirendeltségének vezetője nem sokkal kilenc óra után tájékoztatta a Székelyhont,
Becslése szerint dél körülre tudják elhárítani a kiterjedt meghibásodást. A városban egyébként szombaton is hosszas áramkiesés volt, illetve akadozott a szolgáltatás, azt a meghibásodást az időjárás okozta – közölte Demeter Gábor.
Az áramellátási hálózaton keletkezett meghibásodások miatt több ezer háztartásban leállt a vízszolgáltatás is hétfőn reggel. Amint arról Palla Szabolcs, a Harvíz Rt. székelyudvarhelyi kirendeltségének a munkatársa tíz óra körül tájékoztatta lapunkat, az áramkiesés miatt leálltak a vízműrendszer nyomásfokozói.
Ez összesen mintegy 1000-1500 fogyasztót érint. Ez történt egyébként szombaton is, akkor négy órán át szünetelt a vízszolgáltatás az áramkiesés miatt – mondta a vízszolgáltató illetékese.
– közölte megkeresésünkre az áramszolgáltató vállalat Hargita megyei igazgatója, aki szerint 12-13 órára tudják teljesen helyreállítani a szolgáltatást. Csala Dénes a meghibásodás okáról elmondta, hogy
Csíkszeredában is meghibásodást okozott az időjárás hétfőn, ott is nem sokkal hajnali hat óra előtt szűnt meg az áramellátás az érintett háztartásokban, és fél tíz körül még nem volt áram a központi zóna egy részében.
„Hétvégén nagyon sok eseményünk volt, rengeteg kár történt”, folytatta kérdésünkre a meghibásodások felsorolását Csala Dénes, aki arról számolt be, hogy
Szombat este Maroshévízen, Bélboron és Gyergyótölgyesen nem volt áram, ott vezetékek szakadtak el, villanyoszlopok dőltek ki, és hasonló okokból Székelykeresztúr térségében, Kissolymoson is szünetelt a szolgáltatás. Utóbbi településen, illetve Tusnádon egy középfeszültségű trafoállomást is villámcsapás ért.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás