
Hétvégenként több százan lépnek be a vásárhelyi állatkertbe. Ezentúl kötelező lesz itt is a maszkviselés
Fotó: Haáz Vince
Bár a Maros megyei sürgősségi helyeztek bizottsága péntek délutáni határozatával arról rendelkezik, hogy szombattól a megye területén kötelező a szabadtéri maszkviselés a zsúfolt helyeken, a helyi bizottságok még csak most döntenek arról, hogy pontosan hol is kell feltenni a szájat és orrot takaró védőmaszkot. Ami már biztos: Segesváron utcára lebontva megvannak a helyszínek és azt is tudjuk, hogy Marosvásárhelyen hol kell maszkot tenni.
2020. augusztus 08., 13:462020. augusztus 08., 13:46
A megyei bizottság nem hagyott időt a helyi sürgősségi helyzetek bizottságainak, hogy pontosítsák azokat a tereket, utcákat és helyeket, ahol szombattól kötelező mindenkinek maszkot viselni. Míg más megyében a pénteki döntés csak pár nap múlva lép életbe, Maros megyében pár órán belül érvényessé vált.
Elsőként a marosvásárhelyi állatkert tette közzé a hírt közösségi oldalán, hogy
A több hektáron fekvő létesítményt naponta több százan látogatják meg, a tágas tereken és járdákon jól elfér nagyobb tömeg is, de még így is zsúfoltság lehet egy-egy ketrec, kifutó előtt. Ezért döntöttek úgy, hogy az állatkertben maszkot kell viselni szinte mindenkinek, kivételt képeznek az 5 éven aluli kisgyermekek.
A marosvásárhelyi repülőtéren is kötelezővé tették a szabadtéri maszkviselést
Fotó: Haáz Vince
A repülőtér vezetősége is közleményben hozza az érdekeltek tudomására, hogy
Mint Cosmin Blagától a marosvásárhelyi városháza sajtószóvivőjétől megtudtuk, a helyi bizottság szombat délelőtti gyűlésén figyelembe vették a közegészségügyi igazgatóság javaslatait, és ennek alapján eldöntötték, hogy
A marosvásárhelyi állatkert mellett mindenki el kell takarja a száját és az orrát, aki a Somostetőn sétál, meglátogatja a marosvásárhelyi várat, vagy a víkendtelepen szeretne napozni. A főtérre és a parkokra nem ki a rendelkezés.
A segesvári várba szombattól csak maszkban lehet felsétálni
Fotó: Gálna Zoltán
A segesvári helyi bizottság operatív volt és gyorsan elhatározta, hogy melyek azok a terek és utcák, ahol mindenképp kötelezővé teszik a szabadtéri maszkviselést. A városháza honlapján levő tájékoztatás szerint
Kötelesek szájukat és orrukat eltakarni mindazok, akik szabadtéri rendezvényeken vesznek részt, templomok udvarán, előterében vannak, de a parkolókra is érvényes ez az intézkedés. Fontos tudnivaló, hogy
Ezek az utcák, ahol a helyi sürgősségi bizottság kijelölt: 1918 december 1 utca, Hermann Oberth utca és tér (ez utóbbi az Ilarie Chendi és a Május 1 utca találkozásáig), az Octavian Goga tér és a Malom utca.
A segesvári városháza azt is a közvélemény tudomására hozza, hogy az elkövetkező napokban táblákkal jelzik majd, hogy milyen szakaszokon kötelező a maszkviselés, addig is a lakosságtól azt kérik, hogy tartsa be az előírásokat és vigyázzon a maga és szerettei egészségére.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!