Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Személygépkocsi ütközött egy teherautóval a Nyárádkarácson községhez tartozó Csibában hétfőn kora délután. Az ütközés következtében a teherautó felborult, a személygépkocsi motorja pedig kigyúlt. Három felnőtt és egy kiskorú sérült meg a balesetben.
2022. július 11., 16:192022. július 11., 16:19
2022. július 11., 17:082022. július 11., 17:08
A balesetben négyen sérültek meg, három felnőtt és egy gyerek, akiket a kiérkező rohammentősök a marosvásárhelyi kórház sürgősségi osztályára szállítottak. A motorház alól felcsapó lángokat a marosvásárhelyi és ákosfalvi tűzoltók oltották el.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A helyszínelés és mentés idejére teljes útlezárást léptettek érvénybe az érintett útszakaszon.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Hasonló baleset történt körülbelül ugyanabban az időpontban Nyárádtőn is, ahol három jármű ütközött és két személy enyhe sérüléseket szenvedett – tájékoztatott a Maros megyei tűzoltóság sajtófelelőse.
Akár heteket is várni kell a vérvételre egyes Hargita megyei laboratóriumokban azoknak, akik küldőpapírral, ingyenesen vennék igénybe a szolgáltatást. Az ok: nem minden szolgáltató köt szerződést a Hargita Megyei Egészségbiztosító Pénztárral.
December 7-én tartják az időközi polgármester-választást Bukarestben – ismertette a kedd esti koalíciós egyeztetésen hozott döntést a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke, Ciprian Ciucu.
Menesztették az Országos Sóipari Társaság (Salrom) vezetését, miután a parajdi bányakatasztrófa nyomán több hivatalos vizsgálat is súlyos mulasztásokat és hibás döntéseket állapított meg a vállalat vezetésében.
Zsigmond Attila Emelt fővel című dokumentumfilmjének bemutatójára várják az érdeklődőket a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeumba. Az eseményre október 24-én, pénteken 18 órától kerül sor.
A gyergyószentmiklósi Pro Art Galéria október 24-én, pénteken 18 órától kettős kiállításmegnyitóra várja az érdeklődőket.
A népi műveltség továbbörökítéséért dolgozókat jutalmazták idén a székelyföldi megyék vezetői. Az Orbán Balázs-díjak átadását a Székelyek – Örökölt vonások című kiállítás megnyitójával egy időben szervezték meg Sepsiszentgyörgyön.
A szezonálisan kiigazított adatok szerinti GDP-arányos költségvetési hiány az Európai Unióban az idei első negyedévi 2,8 százalékról 2,9 százalékra nőtt a második negyedévben, míg az euróövezetben 2,7 százalékon stagnált.
A fejlesztési minisztérium finanszírozza a múlt pénteki robbanásban érintett bukaresti tömbház újjáépítését – jelentette be kedden Cseke Attila tárcavezető.
Az Év Kiállítása 2025 díjjal tüntették ki a budapesti Néprajzi Múzeum, Székelyek – Örökség-mintázatok című tárlatát. A díj átadására épp akkor került sor, amikor Sepsiszentgyörgyön Székely Nemzeti Múzeumban megnyílt a „hazaköltöző” díjazott tárlat.
Kedden délután 15:10-től ismét elindultak azok a járatok, amelyeket az országos vasúti infrastruktúra-kezelő társaság függesztett fel miután a személyszállításért felelős CFR Călători több mint 100 millió lejnyi tartozást halmozott fel felé.
szóljon hozzá!