Fotó: Salvamont Salvaspeo
A Maros megyei hegyi- és barlangimentő közszolgálat munkatársai a túraútvonalakon elkezdték az információs táblák felújítását. Idén mintegy 70 útmutatót cserélnek le.
2017. augusztus 29., 18:032017. augusztus 29., 18:03
A hétvégén kezdődött a turisztikai információs táblák cseréje a Maros megyei kijelölt turistaútvonalakon. A Kelemen- és a Görgényi-havasokban összesen 21 tábla szorul korszerűsítésre a hamarosan véget érő nyári kirándulószezon következtében, ezek közül 9-et már lecseréltek az egyik leglátogatottabb helyszínen, az Istenszéke környékén a Maros megyei Salvamont Salvaspeo egyesület munkatársai.
Fotó: Salvamont Salvaspeo
„Ezt a tevékenységet évről évre rendszeresen megismételjük, főként ősszel, amikor lejár a nyári szezon, majd a tél lejártával tavasszal ismét.
amelyek mentén több száz információs táblát helyeztünk ki. Az útmutatók az időjárási viszontagságok miatt is megrongálódnak, de főként emberi tevékenység áldozatául esnek, felelőtlen személyek megrongálják, lefestik, elfordítják, elviszik a táblákat, így időként cserélni kell ezeket, rendbe tenni, felújítani az útvonalakat. A következő hetekben több mint 20 táblát cserélünk ki, szeptember végén pedig további 50-et, tehát az idei szezon végén 70 új, román-magyar kétnyelvű útmutató kerül ki az útvonalakhoz” – tájékoztatta a Vásárhelyi Hírlapot a Maros megyei hegyi- és barlangimentő közszolgálat vezetője, Kovács Róbert.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
szóljon hozzá!