
Fotó: Maros megyei tűzoltóság/Facebook
A vészhelyzetekben való helytállás, az országos és nemzetközi segítségnyújtásban való részvétel és a továbbképzések megszervezésének elismeréseként szombaton kitüntették a Maros megyei Horea Vészhelyzeti Felügyelőséget (ISU).
2023. november 18., 13:542023. november 18., 13:54
Esőben ünnepeltek szombaton Marosvásárhely főterén a Maros megyei tűzoltók és a vészhelyzeti felügyelőségnél dolgozó életmentők. A szeles, hideg esőben egyenruhában vonultak a Színház tér elé, ahol bemutatták az egység zászlaját, és átvették a kitüntetést.
A Marosvásárhelyre látogató Raed Arafat tűzte fel a zászlóra a belügyminisztérium által adományozott, hosszú bojtra hasonlító kitüntetést, és ő méltatta a Maros megyei vészhelyzeti felügyelőséget is. Mint kiemelte:
Fotó: Maros megyei tűzoltóság/Facebook
Amellett, hogy folyamatosan fejlődtek és tanultak, egyre jobban helytálltak a vészhelyzetekben, ugyanakkor aktívan részt vettek a nemzetközi életmentésekben és az továbbképzések megszervezésében is élen járnak. Arafat emlékeztette az egybegyűlteket, hogy most zárult több továbbképző tanfolyam is, amelyen francia életmentők is részt vettek.
A Maros megyei mellett a bihari, brassói és szucsávai vészhelyzeti felügyelőségek zászlóira is feltűzték a Bátorság és Hit érdemérmet az eseményen.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!