
Fotó: Maros megyei tűzoltóság/Facebook
A vészhelyzetekben való helytállás, az országos és nemzetközi segítségnyújtásban való részvétel és a továbbképzések megszervezésének elismeréseként szombaton kitüntették a Maros megyei Horea Vészhelyzeti Felügyelőséget (ISU).
2023. november 18., 13:542023. november 18., 13:54
Esőben ünnepeltek szombaton Marosvásárhely főterén a Maros megyei tűzoltók és a vészhelyzeti felügyelőségnél dolgozó életmentők. A szeles, hideg esőben egyenruhában vonultak a Színház tér elé, ahol bemutatták az egység zászlaját, és átvették a kitüntetést.
A Marosvásárhelyre látogató Raed Arafat tűzte fel a zászlóra a belügyminisztérium által adományozott, hosszú bojtra hasonlító kitüntetést, és ő méltatta a Maros megyei vészhelyzeti felügyelőséget is. Mint kiemelte:
Fotó: Maros megyei tűzoltóság/Facebook
Amellett, hogy folyamatosan fejlődtek és tanultak, egyre jobban helytálltak a vészhelyzetekben, ugyanakkor aktívan részt vettek a nemzetközi életmentésekben és az továbbképzések megszervezésében is élen járnak. Arafat emlékeztette az egybegyűlteket, hogy most zárult több továbbképző tanfolyam is, amelyen francia életmentők is részt vettek.
A Maros megyei mellett a bihari, brassói és szucsávai vészhelyzeti felügyelőségek zászlóira is feltűzték a Bátorság és Hit érdemérmet az eseményen.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!