
A polgármester szerint a közösséget is erősítené egy községi címer
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mindenki által elfogadott, a helyi identitást erősítő címert szeretnének készíttetni Bögöz község számára, ezért a hivatal munkatársai felkérik a lakókat, hogy rajzolják le és küldjék el a településükre jellemző motívumokat. A beérkező pályamunkákból egy szakember választja ki, hogy mely szimbólumok szerepeljenek a majdani címerben.
2021. május 24., 19:182021. május 24., 19:18
Egy a közösséget és a helyi identitást erősítő címert szeretnének megterveztetni Bögöz község számára, amelyre minden helybéli büszke lehet, amit mindenki magáénak érezhet – fejtette ki lapunknak Ülkei Zoltán községvezető.
„Azt szeretnénk, hogy egy egyedi szimbólumunk legyen, amely száz közül is felismerhető, és annak láttán büszkeség árassza el a lakók szívét. Persze szép volna, ha ezt minél több szervezet használná is, de erre senkit sem fogunk kötelezni” – fogalmazott.
A cél megvalósítása érdekében fontosnak tartják, hogy a községhez tartozó mind a nyolc település lakóit bevonják a munkába, ezért a polgármesteri hivatal pályázatot hirdetett. Ennek részeként korhatár nélkül, bárki megrajzolhatja és elküldheti az intézmény munkatársainak a saját falujára jellemző motívumokat egy címerbe foglalva. Ezeket szakmai zsűri fogja értékelni, a legjobb műveket pedig díjazzák. Természetesen a már meglévő falu- és egyházi címerekből is ötleteket merítenének, így ezeket is várják az office@primariamugeni.ro e-mail címre június 7-ig.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ülkei Zoltán hangsúlyozta,
Mindenképp fognak lakossági fórumot is szervezni, mielőtt a helyi önkormányzati képviselők elfogadnák a szakember által megrajzolt címert – közölte a tisztségviselő. Ezen találkozáson a heraldikus elmagyarázza majd az egyes szimbólumok jelentését, valamint a helyiek meglátásaira is kíváncsiak lesznek. Ülkei arra is kitért, hogy
Reméli, hogy most több szerencséjük lesz és még idén bemutathatják az új szimbólumot a közösségnek. Hozzátette, a címert nem csak helyi, de megyei és központi szinten is el kell fogadtatni, hogy hivatalossá váljon.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
Az ország több régiójára érvényes, megerősödő szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A február 27. és március 5. közötti héten a romániai rendőrök és európai kollégáik 579 olyan személyt azonosítottak, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS).
Tavaly 2024-hez képest 9,5 százalékkal, 26 000 800-ról 28 477 600-ra nőtt a légi utasforgalom Romániában az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint.
Bár az utóbbi időszakra felmelegedés volt jellemző, vasárnapra virradóra lehűlt az idő, főként a Csíki-medencében lehetett ezt érezni.
Az Amicus jótékonysági verseny miatt március 8-án vasárnap lezárják Marosvásárhely főterét.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
1 hozzászólás