Hirdetés
Hirdetés

Újabb 14 személynél igazolták a koronavírus-fertőzést

•  Fotó: Védelmi Minisztérium

Fotó: Védelmi Minisztérium

Elérte a 260-at a koronavírusos esetek száma Romániában szerda délutánra, ebből 43 személynél az utóbbi 24 órában mutatták ki a fertőzést.

Székelyhon

2020. március 18., 10:532020. március 18., 10:53

2020. március 18., 20:182020. március 18., 20:18

Koronavírus SzékelyföldönIgazolt esetIntézményes karanténHázi elkülönítés
Hargita020973
Kovászna420783
Maros441498

 

19.30 – Egy – szerdán karanténba került – személy kivételével visszaérkezett a Kovászna megyében intézményes elkülönítésben lévők teszteredménye, mint kiderült, egyikük sem fertőzött. Közben meredeken emelkedett a házi elkülönítésben lévők száma.

Hirdetés

19.00 – A lakhelyi elkülönítésre vonatkozó szabályok megszegése miatt húszezer lejre bírságolt az egészségügyi igazgatóság egy Hargita megyei személyt.

18.00 – A legutóbbi bejelentés óta további 14 koronavírus-fertőzöttel emelkedett az esetek száma Romániában. Ezek megoszlása a következő: hét Bukarestben, három Brassó megyében, kettő Konstanca megyében, egy Máramaros és egy Dolj megyében. A koronavírusos személyek száma elérte a 260-at, ebből 43 személynél az utóbbi 24 órában mutatták ki a fertőzést. Románia területén jelenleg 3510 személy van karanténban, lakhelyi elkülönítésben pedig közel 24 ezer ember.

16.30 – A Hargita megyei prefektúra szerda délutáni tájékoztatása szerint a megyében 973-an vannak otthoni elkülönítésben. Ez a kedd délelőtti adatokhoz képest közel ötszörös növekedés.

15.50 –  Felmérést végzett a BestJobs a koronavírus-járvány apropóján, és mint írják, a megkérdezettek 31,3 százaléka fél attól, hogy megfertőződik, illetve 11,2 százalékuk lehetségesnek tartja, hogy a következő időszakban elveszíti a munkahelyét.

15.40 Megváltozott munkaprogram szerint dolgoznak csütörtöktől a Hargita Megyei Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Közszolgálatnál a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében hozott intézkedések miatt.

15.35 – Az FK Székelyudvarhely futsalcsapatánál lezártnak tekintik az idényt. „Mindenkit elengedtünk, kiadtuk a fizetéseket, nincs semmi foglalkozás, nem osztottunk ki egyéni edzéstervet. Várjuk, hogy mi lesz a szövetség vezetőségének későbbi döntése” – mondta megkeresésünkre Jakab Zoltán, az FK elnöke.

15.30 – Nem indokolt a marosvásárhelyi állatkert bezárása, hiszen ott szabadban vannak a látogatók – állítja a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal szóvivője. Európa más, koronavírussal fertőzött országainak többségében azonban ezek az intézmények is bezártak.

15.05 – Frissítette szerdán a különleges sürgősségi esetekkel foglalkozó országos bizottság (CNSSU) azoknak az országoknak a listáját, amelyekben a COVID-19 vírussal fertőzött személyek száma meghaladja az 500-at, és így az ezekből hazatérő román állampolgároknak kötelező módon lakhelyi elkülönítésbe kell vonulniuk 14 napra – írja az Agerpres. A listára rákerült Ausztrália és Kanada is.

Az Országos Népegészségügyi Intézet (INSP) honlapján ismertette a sárga övezetnek nyilvánított országok frissített listáját: Ausztrália, Ausztria, Belgium, Kanada, Dél-Korea (azon országrész, amely nem áll karantén alatt), Dánia, Svájc, Franciaország, Németország, Japán, Nagy-Britannia, Malajzia, Norvégia, Hollandia, Kína (azon országrész, amely nem áll karantén alatt), Spanyolország, Amerikai Egyesült Államok és Svédország.

A vörös övezethez tartozó államok – amelyek esetében hatósági karanténba vonulás szükséges – a következők: Kína (Hubej tartomány), Olaszország, Dél-Korea (Daegu város és Cseongdo régió), illetve Irán.

Naponta érkezik Marosvásárhelyre Budapestről repülőjárat, amelyeken mindig vannak olyan személyek is, akik koronavírussal fertőzött területekről érkeznek. Képünk illusztráció •  Fotó: Haáz Vince Galéria

Naponta érkezik Marosvásárhelyre Budapestről repülőjárat, amelyeken mindig vannak olyan személyek is, akik koronavírussal fertőzött területekről érkeznek. Képünk illusztráció

Fotó: Haáz Vince

14.55 – Maros megyében egyetlen nap leforgása alatt 191 személlyel többen kerültek otthoni karanténba a koronavírus-fertőzés veszélye miatt. Közben több településről jelzik, hogy egyre többen jönnek haza külföldről, és nem mindenki tartja be az előírásokat.

12.36 – Egyetlen koronavírusfertőzés-gyanús személyt sem találtak azok között, akik az osztrák–magyar határról indultak konvojjal, és szerdára virradóan Nagycsanádnál lépték át az országhatárt – tájékoztat a Temes Megyei Népegészségügyi Igazgatóságra (DSP) hivatkozva az Agerpres hírügynökség.

A DSP közleménye szerint a beérkezők közül 46 személynek házi elkülönítésbe kell vonulnia, de egyetlen olyan személyt sem találtak, akinek koronavírusfertőzés-gyanús tünetei lettek volna, és ezért karanténba kellene mennie. A nagycsanádi határátkelőn a konvoj mintegy száz tagja lépett az országba.

12.22 – A koronavírussal diagnosztizált romániaiak (összesen 246 beteg) 50 százaléka nő, 45 százaléka férfi, 5 százalék pedig kiskorú – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).

korábban írtuk

Így néz ki a romániai koronavírus-fertőzöttek életkor szerinti eloszlása
Így néz ki a romániai koronavírus-fertőzöttek életkor szerinti eloszlása

A koronavírussal diagnosztizált 246 romániai személy közül 50 százaléka nő, 45 százaléka férfi, 5 százaléka kiskorú – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).

11.20  A 29 új fertőzött között 12-en bukarestiek, 7 esetet igazoltak Iași, 3-at Ilfov, 2-t Hunyad és 1–1 esetet Fehér, Bihar, Máramaros, Olt, illetve Suceava megyékből. A fertőzöttek 1 és 72 év közöttiek, mindannyian korábban igazolt betegek kontaktszemélyei, illetve olyanok, akik Spanyolországban, Olaszországban és az Egyesült Királyságban jártak.

11.10 – Háromszéken nincs új igazolt beteg, viszont 160-nal többen vannak lakhelyi elkülönítésben a Kovászna megyei prefektúra által szerdán délelőtt közölt adatok szerint. 

10.40 – Huszonkilenc új koronavírusos beteget vettek nyilvántartásba kedd este óta, így 246-ra nőtt az igazoltan fertőzöttek száma Romániában – írja szerda délelőtti közleményében a Stratégiai Kommunikációs Csoport, amely

most először nem részletezi a fertőzött személyek megyék szerinti eloszlását.

A közel kétszázötven esetből tizenkilenc beteget gyógyultnak nyilvánítottak, és elhagyhatták az egészségügyi intézményeket.

Hatóságok által ellenőrzött karanténban országszerte 3441 koronavírus-gyanús személy van, otthoni elkülönítésben pedig 23 679-en, akik szintén egészségügyi megfigyelés alatt állnak.

Szerdára virradóan a nagylaki határátkelőnél mintegy 3000 román és más állampolgárságú személy lépett be Románia területére, megközelítőleg 800 járművel.

Az országba érkezőket a határőrök mellett a népegészségügyi igazgatóság szakemberei is ellenőrizték járványügyi, illetve adminisztrációs szempontból.

A kötelező formalitások után – a hivatalos közlés szerint – az országba belépő személyek rendőri és csendőri kísérettel autóztak a lakhelyüknek megfelelő intézményesített vagy otthoni karanténba.

•  Fotó: MTI/Krizsán Csaba Galéria

Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Szerdán reggel a nagylaki autópálya-határátkelő mind a tíz sávján zajlott a határellenőrzés, de a várakozási idő így is meghaladta a 180 percet.

A Stratégiai Kommunikációs Csoport szerda délelőtti közleményében egyebek mellett ugyanakkor kitérnek arra is, hogy mostanáig 41 személy ellen indítottak eljárást járványmegelőzési intézkedések megszegése miatt. Legutóbb például három Argeș megyei férfi ellen, akik nem maradtak karanténban.

•  Fotó: MTI/Krizsán Csaba Galéria

Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Hirdetés
3 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 24., szerda

Felkötötték, meglőtték, bezsákolták és vízbe dobták – kutyasorsok Székelyföldön

Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.

Felkötötték, meglőtték, bezsákolták és vízbe dobták – kutyasorsok Székelyföldön
Hirdetés
2026. június 24., szerda

Év végéig érvényben marad az alapélelmiszerek árréskorlátozása

Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.

Év végéig érvényben marad az alapélelmiszerek árréskorlátozása
2026. június 24., szerda

Marosvásárhelyi körgyűrű: kis lépések a forgalmi dugók ellen

Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.

Marosvásárhelyi körgyűrű: kis lépések a forgalmi dugók ellen
2026. június 24., szerda

Nem medve, de vadállat miatt küldtek riasztást

Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.

Nem medve, de vadállat miatt küldtek riasztást
Hirdetés
2026. június 24., szerda

Tanulók ezrei nem mentek el a matematikavizsgára

A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.

Tanulók ezrei nem mentek el a matematikavizsgára
2026. június 24., szerda

Alkotmányosnak nyilvánították, megduplázhatják a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát Romániában

Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.

Alkotmányosnak nyilvánították, megduplázhatják a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát Romániában
2026. június 24., szerda

Az is megtörténhet, hogy nem lesz miniszterelnök-helyettes a Grindeanu-kormányban

A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.

Az is megtörténhet, hogy nem lesz miniszterelnök-helyettes a Grindeanu-kormányban
Hirdetés
2026. június 24., szerda

Kéthetes amerikai álom: 44 csíki diák indul életre szóló tapasztalatokért

Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.

Kéthetes amerikai álom: 44 csíki diák indul életre szóló tapasztalatokért
2026. június 24., szerda

Medvét láttak Fitódon

Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.

Medvét láttak Fitódon
Medvét láttak Fitódon
2026. június 24., szerda

Medvét láttak Fitódon

2026. június 24., szerda

Hallgatólagosan elfogadta a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet

Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.

Hallgatólagosan elfogadta a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet
Hirdetés