Hirdetés
Hirdetés

Újabb 14 személynél igazolták a koronavírus-fertőzést

•  Fotó: Védelmi Minisztérium

Fotó: Védelmi Minisztérium

Elérte a 260-at a koronavírusos esetek száma Romániában szerda délutánra, ebből 43 személynél az utóbbi 24 órában mutatták ki a fertőzést.

Székelyhon

2020. március 18., 10:532020. március 18., 10:53

2020. március 18., 20:182020. március 18., 20:18

Koronavírus SzékelyföldönIgazolt esetIntézményes karanténHázi elkülönítés
Hargita020973
Kovászna420783
Maros441498

 

19.30 – Egy – szerdán karanténba került – személy kivételével visszaérkezett a Kovászna megyében intézményes elkülönítésben lévők teszteredménye, mint kiderült, egyikük sem fertőzött. Közben meredeken emelkedett a házi elkülönítésben lévők száma.

Hirdetés

19.00 – A lakhelyi elkülönítésre vonatkozó szabályok megszegése miatt húszezer lejre bírságolt az egészségügyi igazgatóság egy Hargita megyei személyt.

18.00 – A legutóbbi bejelentés óta további 14 koronavírus-fertőzöttel emelkedett az esetek száma Romániában. Ezek megoszlása a következő: hét Bukarestben, három Brassó megyében, kettő Konstanca megyében, egy Máramaros és egy Dolj megyében. A koronavírusos személyek száma elérte a 260-at, ebből 43 személynél az utóbbi 24 órában mutatták ki a fertőzést. Románia területén jelenleg 3510 személy van karanténban, lakhelyi elkülönítésben pedig közel 24 ezer ember.

16.30 – A Hargita megyei prefektúra szerda délutáni tájékoztatása szerint a megyében 973-an vannak otthoni elkülönítésben. Ez a kedd délelőtti adatokhoz képest közel ötszörös növekedés.

15.50 –  Felmérést végzett a BestJobs a koronavírus-járvány apropóján, és mint írják, a megkérdezettek 31,3 százaléka fél attól, hogy megfertőződik, illetve 11,2 százalékuk lehetségesnek tartja, hogy a következő időszakban elveszíti a munkahelyét.

15.40 Megváltozott munkaprogram szerint dolgoznak csütörtöktől a Hargita Megyei Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Közszolgálatnál a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében hozott intézkedések miatt.

15.35 – Az FK Székelyudvarhely futsalcsapatánál lezártnak tekintik az idényt. „Mindenkit elengedtünk, kiadtuk a fizetéseket, nincs semmi foglalkozás, nem osztottunk ki egyéni edzéstervet. Várjuk, hogy mi lesz a szövetség vezetőségének későbbi döntése” – mondta megkeresésünkre Jakab Zoltán, az FK elnöke.

15.30 – Nem indokolt a marosvásárhelyi állatkert bezárása, hiszen ott szabadban vannak a látogatók – állítja a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal szóvivője. Európa más, koronavírussal fertőzött országainak többségében azonban ezek az intézmények is bezártak.

15.05 – Frissítette szerdán a különleges sürgősségi esetekkel foglalkozó országos bizottság (CNSSU) azoknak az országoknak a listáját, amelyekben a COVID-19 vírussal fertőzött személyek száma meghaladja az 500-at, és így az ezekből hazatérő román állampolgároknak kötelező módon lakhelyi elkülönítésbe kell vonulniuk 14 napra – írja az Agerpres. A listára rákerült Ausztrália és Kanada is.

Az Országos Népegészségügyi Intézet (INSP) honlapján ismertette a sárga övezetnek nyilvánított országok frissített listáját: Ausztrália, Ausztria, Belgium, Kanada, Dél-Korea (azon országrész, amely nem áll karantén alatt), Dánia, Svájc, Franciaország, Németország, Japán, Nagy-Britannia, Malajzia, Norvégia, Hollandia, Kína (azon országrész, amely nem áll karantén alatt), Spanyolország, Amerikai Egyesült Államok és Svédország.

A vörös övezethez tartozó államok – amelyek esetében hatósági karanténba vonulás szükséges – a következők: Kína (Hubej tartomány), Olaszország, Dél-Korea (Daegu város és Cseongdo régió), illetve Irán.

Naponta érkezik Marosvásárhelyre Budapestről repülőjárat, amelyeken mindig vannak olyan személyek is, akik koronavírussal fertőzött területekről érkeznek. Képünk illusztráció •  Fotó: Haáz Vince Galéria

Naponta érkezik Marosvásárhelyre Budapestről repülőjárat, amelyeken mindig vannak olyan személyek is, akik koronavírussal fertőzött területekről érkeznek. Képünk illusztráció

Fotó: Haáz Vince

14.55 – Maros megyében egyetlen nap leforgása alatt 191 személlyel többen kerültek otthoni karanténba a koronavírus-fertőzés veszélye miatt. Közben több településről jelzik, hogy egyre többen jönnek haza külföldről, és nem mindenki tartja be az előírásokat.

12.36 – Egyetlen koronavírusfertőzés-gyanús személyt sem találtak azok között, akik az osztrák–magyar határról indultak konvojjal, és szerdára virradóan Nagycsanádnál lépték át az országhatárt – tájékoztat a Temes Megyei Népegészségügyi Igazgatóságra (DSP) hivatkozva az Agerpres hírügynökség.

A DSP közleménye szerint a beérkezők közül 46 személynek házi elkülönítésbe kell vonulnia, de egyetlen olyan személyt sem találtak, akinek koronavírusfertőzés-gyanús tünetei lettek volna, és ezért karanténba kellene mennie. A nagycsanádi határátkelőn a konvoj mintegy száz tagja lépett az országba.

12.22 – A koronavírussal diagnosztizált romániaiak (összesen 246 beteg) 50 százaléka nő, 45 százaléka férfi, 5 százalék pedig kiskorú – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).

korábban írtuk

Így néz ki a romániai koronavírus-fertőzöttek életkor szerinti eloszlása
Így néz ki a romániai koronavírus-fertőzöttek életkor szerinti eloszlása

A koronavírussal diagnosztizált 246 romániai személy közül 50 százaléka nő, 45 százaléka férfi, 5 százaléka kiskorú – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).

11.20  A 29 új fertőzött között 12-en bukarestiek, 7 esetet igazoltak Iași, 3-at Ilfov, 2-t Hunyad és 1–1 esetet Fehér, Bihar, Máramaros, Olt, illetve Suceava megyékből. A fertőzöttek 1 és 72 év közöttiek, mindannyian korábban igazolt betegek kontaktszemélyei, illetve olyanok, akik Spanyolországban, Olaszországban és az Egyesült Királyságban jártak.

11.10 – Háromszéken nincs új igazolt beteg, viszont 160-nal többen vannak lakhelyi elkülönítésben a Kovászna megyei prefektúra által szerdán délelőtt közölt adatok szerint. 

10.40 – Huszonkilenc új koronavírusos beteget vettek nyilvántartásba kedd este óta, így 246-ra nőtt az igazoltan fertőzöttek száma Romániában – írja szerda délelőtti közleményében a Stratégiai Kommunikációs Csoport, amely

most először nem részletezi a fertőzött személyek megyék szerinti eloszlását.

A közel kétszázötven esetből tizenkilenc beteget gyógyultnak nyilvánítottak, és elhagyhatták az egészségügyi intézményeket.

Hatóságok által ellenőrzött karanténban országszerte 3441 koronavírus-gyanús személy van, otthoni elkülönítésben pedig 23 679-en, akik szintén egészségügyi megfigyelés alatt állnak.

Szerdára virradóan a nagylaki határátkelőnél mintegy 3000 román és más állampolgárságú személy lépett be Románia területére, megközelítőleg 800 járművel.

Az országba érkezőket a határőrök mellett a népegészségügyi igazgatóság szakemberei is ellenőrizték járványügyi, illetve adminisztrációs szempontból.

A kötelező formalitások után – a hivatalos közlés szerint – az országba belépő személyek rendőri és csendőri kísérettel autóztak a lakhelyüknek megfelelő intézményesített vagy otthoni karanténba.

•  Fotó: MTI/Krizsán Csaba Galéria

Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Szerdán reggel a nagylaki autópálya-határátkelő mind a tíz sávján zajlott a határellenőrzés, de a várakozási idő így is meghaladta a 180 percet.

A Stratégiai Kommunikációs Csoport szerda délelőtti közleményében egyebek mellett ugyanakkor kitérnek arra is, hogy mostanáig 41 személy ellen indítottak eljárást járványmegelőzési intézkedések megszegése miatt. Legutóbb például három Argeș megyei férfi ellen, akik nem maradtak karanténban.

•  Fotó: MTI/Krizsán Csaba Galéria

Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Hirdetés
3 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 27., szombat

30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet Székelyföldön is

A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.

30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet Székelyföldön is
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Már az előrendeléssel alaposan felkavarta a videójáték-ipar állóvizét a GTA 6

A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.

Már az előrendeléssel alaposan felkavarta a videójáték-ipar állóvizét a GTA 6
2026. június 27., szombat

Nem ukrán hanem romániai, spanyol és olasz cégek építhetik a SAFE-programból finanszírozott autópályákat

A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.

Nem ukrán hanem romániai, spanyol és olasz cégek építhetik a SAFE-programból finanszírozott autópályákat
2026. június 27., szombat

Testvérvárossá vált Nyárádszereda és Zalaegerszeg

Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.

Testvérvárossá vált Nyárádszereda és Zalaegerszeg
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Bolojan: 40 százalékkal csökkent a deficit az első öt hónapban

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.

Bolojan: 40 százalékkal csökkent a deficit az első öt hónapban
2026. június 27., szombat

A vörös hőségriadó miatt a mentőegységek készültségének fokozását is kéri az egészségügyi minisztérium

A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.

A vörös hőségriadó miatt a mentőegységek készültségének fokozását is kéri az egészségügyi minisztérium
2026. június 27., szombat

Az RMDSZ szavazataival a Grindeanu-kormány gond nélkül megkapná a parlament bizalmát Craiova polgármestere szerint

Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.

Az RMDSZ szavazataival a Grindeanu-kormány gond nélkül megkapná a parlament bizalmát Craiova polgármestere szerint
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Elfogadta a kormány Hargita megye címerét

Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.

Elfogadta a kormány Hargita megye címerét
2026. június 27., szombat

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön

Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön
2026. június 27., szombat

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők

Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők
Hirdetés