
A marosvásárhelyi állatkertnél csak részleges korlátozásokat vezettek be a koronavírus elleni védekezés érdekében. Archív
Fotó: Haáz Vince
Nem indokolt a marosvásárhelyi állatkert bezárása, hiszen ott szabadban vannak a látogatók – állítja a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal szóvivője. Európa más, koronavírussal fertőzött országainak többségében azonban ezek az intézmények is bezártak.
2020. március 18., 15:212020. március 18., 15:21
2020. március 18., 15:232020. március 18., 15:23
Cosmin Blaga szóvivőtől tudjuk, hogy kedden délután fertőtlenítették a Somostetőn a játszóteret és a futópálya melletti sporteszközöket. Akkor szinte üres volt az egész Somostető, és Blaga úgy értékelte, hogy egyre többen megértik, fontos bent maradni a házban.
„Zárva vannak azok a helyek, ahol az állatok az épületben vannak, például a majomház, illetve az akváriumokat és a madarakat bemutató részleg. De minden olyan hely látogatható, ahol szabadban, kifutópályákon vannak az állatok. A látogatók száma jelentősen csökkent, de azért
Cosmin Blaga a Székelyhon érdeklődésére azt is elmondta, hogy bár hétfőn és kedden még sokan ki akarták fizetni a helyi adókat és illetékeket, főleg nyugdíjasok, szerdán már jóval kevesebben mentek a hivatalba. „Lassan kezdik megérteni, hogy nincs miért az ajtó előtt tolonganiuk és várakozniuk, hiszen
addig részesülnek a tízszázalékos adókedvezményben azok, akik az egész évi adót egyszerre törlesztik. A hivatalnál csak az oldalsó bejáratnál lehet bejönni, ott elsősorban azokat engedik be, akik az anyakönyvi osztályhoz igyekeznek.”
A marosvásárhelyi városháza telefonszáma 0265–268330, ezen lehet érdeklődni az online adófizetésről, a különböző engedélyek benyújtásának módjáról, illetve időpontot kérni az anyakönyvi hivatalhoz.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
Az Alkotmánybíróság (Ab) tagjai pénteki döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és az Ab elnökének is távoznia kell – közölte Magyar Péter kormányfő a Facebook-oldalán.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos vezetősége pénteken egyhangú szavazással úgy döntött, hogy Dominic Fritz marad a párt elnöke.
A drónincidensekről szóló egyeztetés a jövő héten a lengyelországi Gdañskban folytatódik, ahol Románia részt vesz az úgynevezett Helsinki-formátum ülésén – jelentette ki az EU-csúcs után pénteken Nicușor Dan.
A nyári vakációban hosszított nyitva tartással 10 és 21 óra között tart nyitva a Szécsenyi Sportpark hétfőtől kezdve – adták hírül a sportpark Facebook oldalán.
Összegyűjtötte a beteglátogatás legfontosabb szabályait a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház. A pénteken közzétett tájékoztatóban arra kérik a hozzátartozókat, hogy legyenek tekintettel a többi betegre és a személyzet munkájára is.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy Adrian Veștea miniszterelnökké jelölését tartotta a legnagyobb eséllyel megszavazható megoldásnak, miután a pártok egyike sem tudott parlamenti többséget javasolni.
Románia célja, hogy az Európai Unió következő többéves költségvetése minél nagyobb legyen, mert így az ország nettó uniós forrásbevétele is nagyobb lehet – jelentette ki pénteken Nicușor Dan a nyári EU-csúcs végén.
Dominic Fritzet nem összeférhetetlenséggel vagy bűncselekmény elkövetésével vádolják, hanem érdekellentéttel, és ez a szabálysértés nem vonja maga után a polgármesteri mandátum elvesztését – jelentette ki Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
A Marosvásárhelyi Ítélőtábla két hónap múlva hirdethet ítéletet azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
szóljon hozzá!