
A Hargitafürdőre vezető megyei út állapota egyre romlik. Elérhető közelségben a változás
Fotó: Gábos Albin
Helyi cég is jelentkezett a 13A jelzésű országutat Hargitafürdővel összekötő megyei út teljes felújításának elvégzésére. Előreláthatóan júliusban kezdhetik el a munkát, amelynek költségeire támogatást igyekszik szerezni a megyei önkormányzat.
2019. május 29., 11:492019. május 29., 11:49
Márciusban indították el a közbeszerzési eljárást a Tolvajos-tetőn lévő Hármaskereszttől Hargitafürdőig vezető, 138A jelzésű megyei út felújítására, amelynek állapota már nagyon szükségessé teszi ezt a beavatkozást. Az egykori betonburkolat elrepedezett, széttöredezett, a megjelenő kátyúkat évek óta aszfalttal tömik be, így most egyfajta vegyes burkolat van az úttesten, sok hibával. A közbeszerzési kiírásban
Noha kivitelezési szerződést még nem írtak alá, a közbeszerzési eljárás közel jár a befejezéshez – tudtuk meg Borboly Csabától. A Hargita megyei önkormányzat elnöke szerint két cég nyújtott be árajánlatot, közülük az egyik helyi vállalkozásét fogadták el. Ha az eredménnyel kapcsolatban néhány napon belül nem történik óvás, következhet a szerződés aláírása, és júliusban elkezdődhet a munka.
Borboly azt is elmondta, hogy a kivitelezés idejét kilenc hónapban jelölték meg, a téli időszakot leszámítva, így
Korábban a kiviteli tervek elkészítése elhúzódott, mivel a kiírásra helyi tervező nem jelentkezett, csak Jászvásárról és Szucsáváról volt érdeklődés, ugyanakkor a szakhatósági engedélyek beszerzése is késett.
A szükséges pénzt egyelőre a megye saját költségvetéséből kell biztosítani, európai uniós támogatásért nem pályázhattak, mert a 138A jelzésű út nem köt össze két országutat. „Várjuk a lehetőséget, hogy kormányzati forrásból is kapjunk támogatást” – közölte az elnök, aki korábban azt is kilátásba helyezte, hogy amennyiben más beruházásra sikerül állami vagy EU-s finanszírozást nyerniük, az onnan felszabadult összeget a hargitafürdői útra használják fel.
Megközelítés Piricskéről is
Borboly szerint Hargitafürdő jobb megközelítése érdekében a csicsói és csíkszeredai helyi önkormányzatok közigazgatási területén húzódó, a 13A országúttól Piricskére, majd onnan Hargitafürdőre vezető út korszerűsítésének előkészítését is jó volna elkezdeni, és kisajátítani az érintett területeket.
Péter Lukács, Csíkcsicsó polgármestere kérdésünkre megerősítette, hogy ez a szándék megvan az érintett települések részéről, és a Madéfalva, Csíkcsicsó, Csíkrákos, valamint Csíkszereda részvételével létrehozott Forest Közösségi Feljesztési Egyesület (ADI) egyik célja az erdei és mezei utak korszerűsítése.
Legjelentősebb projektjük, amelynek költségeire az egyesület pályázati támogatást igyekszik szerezni, a Piricskéről Csicsó és Madéfalva területének érintésével a Rákosi-fürdőig vezető, mintegy 40 kilométer hosszúságú út felújítása lenne, de a Piricske–Hargitafürdő útszakasz korszerűsítése is szerepel a tervek között.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!