
A tavasz folyamán a kormány új törvényt fogadott el a bolti árcsökkentésekre vonatkozóan
Fotó: Rab Zoltán
Augusztusban általában már a nyár végére készülnek az üzletekben is, és leértékelik az árukészlet egy részét – leginkább a meleg évszakhoz köthető darabokat. Ilyenkor lehet 50, de akár 70 százalékkal olcsóbban is beszerezni egy-egy új cipőt, ruhát, de a kozmetikumok és más árucikkek is árleszállítás tárgyát képezhetik. A fogyasztóvédők szerint azonban ilyenkor érdemes még óvatosabbnak lenni, hogy tényleg olcsóbb legyen az a leértékelt termék.
2022. augusztus 07., 22:162022. augusztus 07., 22:16
Van, ahol már júliusban megjelentek a kirakatokban a leárazásokat hirdető plakátok, máshol az augusztus hozza el az akciók idejét, amikor féláron vagy akár még annál is olcsóbban megvásárolhatunk egy-egy terméket. A hirdetési plakáttal azonban vigyázzunk:
Marosvásárhely főterén leginkább a cipősboltok fogtak árleszállításba. Több boltba betérve azt tapasztaltuk, hogy vannak 20, 30 és 50 százalékos polcok, vagyis az akcióhoz mérten csoportosították a leértékelt termékeket, így aki mindenképpen csak féláron vásárolna, annak csak egy polc tartalmát kell átvizsgálnia. Találtunk itt jó árban női szandálokat, félcipőket, ugyanakkor a férficipők ára is jóval kedvezményesebb most. A következő üzletben már a cipőknél egyesével kellett megnézni, hogy melyik árat mennyire szállították le:
A férficipők közt is akadt 50 százalékkal olcsóbban kínált termék: szandálok, sportcipők 259 lej helyett 129-ért, de egy 599 lejes bőrből készült félcipőt még 20 százalékos kedvezménnyel is 479 lejért kínáltak. Érdeklődésünkre az eladó elmondta,
Van, aki ilyenkor vásárolja meg a jövő évi nyári lábbelijét, vagy ilyenkor szerez be egy új táskát, pénztárcát, sőt jellemzően, meg sem nézik ilyenkor a teljes áron kínált termékeket.
Az egyik bevásárlóközpontba látogatva azt tapasztaljuk, hogy megsokszorozódtak az akciókkal kecsegtető plakátok: a játéküzletbe ugyanúgy leértékeléssel csalogatnak, mint az optikai szaküzletbe, vagy a lakberendezési, háztartási, vagy épp a sportboltokba. A ruhásüzleteknél pedig szinte alap, hogy ilyenkor megpróbálják mind eladni az idei nyári kollekciót.
Felcsillan a szemünk. Többen térnek be az üzletekbe az akciókat látva
Fotó: Rab Zoltán
A nyári leértékelések apropóján az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság figyelmeztetést adott ki nemrég, amelyben a hamis árcsökkentésekre hívja fel a vásárlók figyelmét.
A hatóság emlékeztet, a tavasz folyamán a kormány új törvényt fogadott el a bolti árcsökkentésekre vonatkozóan, miszerint minden leértékelt termék esetén fel kell tüntetni az akciós árat, valamint az árcsökkentés időpontját megelőző harminc nap legalacsonyabb árát is. Ezzel szeretnék kivédeni azokat az ártrükköző cseleket, amikor az üzletes nagyobb kezdő összeget ír az adott termékhez, hogy még inkább előnyösnek tűnjön a termék új ára.
Volt, ahol rá kell kérdezni, hogy az akciós termék árából még lejön-e a hirdetett százalék, vagy már a csökkentett árat látjuk.
A bukaresti ítélőtábla bírája, Olimpiea Crețeanu pénteken január 30-ára halasztotta annak a keresetnek az elbírálását, amelyben Silvia Uscov ügyvédnő két alkotmánybíró – Mihai Busuioc és Dacian Cosmin Dragoș – tisztségből való felfüggesztését kéri.
A litván hatóságok szerint az orosz katonai hírszerzés (GRU) állt egy 2024-es litvániai gyár elleni gyújtogatási kísérlet mögött; az üzem rádióhullám-szkennereket szállít az ukrán hadseregnek – írja az Agerpres a Reuters pénteki beszámolója alapján.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken közzétett előrejelzése szerint a következő napokban országszerte rendkívül hideg idő várható, az éjszakák fagyosak lesznek, de vegyes csapadékra és heves szélre is számítani lehet.
Február 11-ére halasztotta az alkotmánybíróság a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezettel kapcsolatos beadvány megvitatását.
2025 októberéhez képest novemberben 2,2 százalékkal 5615 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9371 lej volt tavaly novemberben, 2,4 százalékkal nagyobb, mint az előző hónapban.
Saját autója hátsó kerekei alá szorult és életét vesztette egy nő Vaslui megyében, miután nem állította meg rendesen a járművet a lejtős terepen.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
Tíz éves a helyi termelők támogatását felvállaló marosvásárhelyi Local Farmers’ Market, amelyet a Rákóczi lépcső alatti kis utcában szerveznek. Az idei első vásár január 16-án, pénteken lesz.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggodalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
szóljon hozzá!