
Ábrám Noémi, a Diakónia Alapítvány Maros megyei szervezetének vezetője: azt kérjük, hogy a megszavazott támogatásokat, ígéreteikhez híven utalják át
Fotó: Haáz Vince
Egymásnak ellentmondó közleményekkel „bombázzák” a marosvásárhelyi közösség tagjait a szociális szolgáltatásokat nyújtó szervezetek és a városháza. A szervezetek képviselői azt állítják, hogy a városháza nem teljesítette az október végén tett ígéreteit, s nem utalja át a megszavazott támogatásokat. A városháza sajtóirodája szerint ők napirenden vannak a kifizetésekkel.
2019. november 24., 20:302019. november 24., 20:30
Marosvásárhelyen a szociális szolgáltatásokat nyújtó szervezetek, többek között a Caritas és a Diakónia, októberben egy akciócsoportot hozott létre, hogy közösen képviseletük legyen a helyi tanács, a város szociális igazgatósága és a városvezetés előtt. Erre azért volt szükség, mert
Így maguk során a egyesületek és az alapítványok nem tudtak időben élelmiszereket és más fontos használati cikkeket vásárolni és ezeket eljuttatni a nehéz sorban élő családoknak, egyedül élő, beteg személyeknek. Az akciócsoport tagjai pár napig japánsztrájkot is tartottak, az októberi tanácsülésre is elmentek és elmondták fájdalmukat, arra kérve a tanácsosokat, hogy segítsenek.
Akkor a tanácsosok elmondták, egész évre megszavazták a pályázatokon elnyert összegeket, így
A városháza szakigazgatósága pedig megígérte, hogy minden hónap 15-éig törlesztik az arra a hónapra esedékes összegeket. A tiltakozás nyomán a július-szeptemberre esedékes összegeket visszamenőleg megkapták a szervezetek. Az október végi sikerként elkönyvelt megmozdulás után most a szociális szolgáltatásokat nyújtó szervezetek arra figyelmeztetik a közvéleményt, hogy a városháza szociális igazgatósága nem tartja be az ígéretét. Eltelt ugyanis november 15. is, de
A hátrányos helyzetben lévő és beteg embereket támogató, ellátó szervezetek panaszára reagálva a marosvásárhelyi városháza sajtóirodája kihangsúlyozza: az alapítványoknak minden hónap 5-éig kell benyújtaniuk a városháza szakigazgatóságára az előző hónapi tevékenységi beszámolót, s a támogatásokat a hónap 25-éig kell kifizetni. Ez azt jelenti, hogy az októberi összegeket november 25-ig, hétfőig kell törleszteni, vagyis a marosvásárhelyi városháza még „időben van”.
A Székelyhon megkeresésére a Diakónia Alapítvány Maros megyei szervezetének vezetője, Ábrám Noémi elmondta: a támogatásokat az 1998-ból származó 34-es törvény alapján kapják, s abban az áll, hogy hónap utolsó napjáig kell utalni az arra a hónapra megszavazott támogatást, vagyis jelen esetben november 25-től november végig kellene utalni a novemberi összeget.
A tiltakozásuk nyomán azt az ígéretet kapták, hogy minden hónap 15-éig megkapják az érvényben lévő hónapra szóló összegeket, s ezen ígéret alapján a városháza már adós az októberi és a novemberi összeggel is.
– hangoztatta Ábrám Noémi, aki nem érti, hogy ha egész évre megszavazták az összeget, és ez szerepel a költségvetésben, akkor a városháza szakigazgatósága miért nem utalja azt rendszeresen, időben, miért kell nekik tiltakozó akciókhoz és a tanácsülésen való felszólaláshoz folyamodniuk.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!