
A versenyvizsgák már zajlanak, de egyelőre a megüresedett állásoknak kevesebb mint a felét töltheti csak be a kórház. Képünk illusztráció
Fotó: Thomas Campean
Valamelyest enyhül a személyzethiány a székelyudvarhelyi kórházban a kormány múlt havi döntése nyomán, ám még akkor sem tudják betölteni a megüresedett állások felét, ha az összes jelentkező sikeresen vizsgázik.
2024. február 26., 21:002024. február 26., 21:00
2024. február 26., 21:022024. február 26., 21:02
A kórházakban egyre súlyosbodó személyzethiány enyhítésére múlt hónapban részben feloldotta az alkalmazási tiltást a kormány,
Ezek közül több mint 3000-et az egészségügyi szaktárca alárendeltségébe tartozó kórházak kaptak meg, az önkormányzatokhoz tartozó egészségügyi és szociális intézmények pedig 4555 állást hirdethettek meg. Ezt már akkor kevésnek találták a szakemberek, és azóta ez be is igazolódott.
A székelyudvarhelyi kórházban – amint arról az egészségügyi intézmény szóvivője korábban nyilatkozott lapunknak – 45 állás betöltésére lett volna szükség a személyzethiány megszüntetéséhez. Ezek jó része asszisztensi munkakör, de több orvosi állás is akad köztük, továbbá a kórházi konyhán, mosodában és az irodákban is bővíteni kellene a személyzetet. A betölthető állások országos szétosztása során azonban a kórház csak 21 állás meghirdetésére kapott engedélyt – tudtuk meg Zörgő Noémitől, az intézmény szóvivőjétől.

Belső átszervezésekkel próbálnak rövidtávú áthidaló megoldásokat találni az egyre súlyosbodó személyzethiányra a székelyudvarhelyi kórházban, de a megüresedett állások befagyasztását előíró törvény miatt ez csak egy reménytelen szélmalomharc.
A versenyvizsgák a napokban is zajlanak, több állásra – főként a kisegítő személyzeti munkakörökre – is túljelentkezés volt, a három meghirdetett orvosi állás – szájsebész, onkológus, nőgyógyász – közül azonban csak a szájsebészi állás betöltésére kaptak megkeresést, a másik kettőre nem. A szájsebész szakorvosi állásra már lezárult a versenyvizsga.
Jogtanácsost talált a kórház, ugyanakkor
A meghirdetett állások a felét sem teszik ki a megüresedett állásoknak, és mivel a versenyvizsgák még zajlanak, egyelőre az sem biztos, hogy minden meghirdetett állást be tud tölteni az intézmény.
Zörgő Noémi elmondta, remélik, kapnak még jóváhagyást alkalmazásokra, különben nem szűnik meg a személyzethiány a kórházban. Az ország egyes kórházaiban egyébként nemcsak a személyzethiány jelent gondot, hanem a jelentkezők hiánya is: a Facebookra az elmúlt napokban felkerült fotók alapján a târgovişte-i kórházba bukaresti oszlopokra ragasztott hirdetésekkel keresnek sürgősségi orvosokat.
A román hadsereg három, az ország légterébe engedély nélkül behatoló drónt semmisített meg az elmúlt napokban, mindegyiket F–16-os vadászgépekről indított rakétákkal.
Közzétették hétfőn a tanárok véglegesítő vizsgájának óvások elbírálása utáni végleges eredményeit.
Elkészült a következő kéthetes, július 27. és augusztus 9. közötti időszak időjárási előrejelzése. Nagyon úgy tűnik, visszakapjuk a nyarat az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfői jelentése szerint.
Miközben egyes országok tiltani próbálják a közösségi médiát a fiataloknak, máshol már választásokat nyernek a platformokon. A Tusványos egyik múlt heti médiapanelje a jövő nyilvánosságáról és a figyelem új gazdaságáról szólt.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
Zivatarokra és szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére.
A védelmi minisztérium radarrendszere hétfőn egy drónt észlelt, amely Sulinától keletre behatolt Románia légterébe. A helyzet megfigyelésére 8 óra 53 perckor két F-16-os vadászgép szállt fel a fetești 86-os légi támaszpontról.
Hatéves húgukat próbálták megmenteni azok a 12 és 15 éves fiútestvérek, akik a Moldova-folyóba fulladtak vasárnap – közölték a tragédia körülményeit vizsgáló nyomozáshoz közel álló források.
Csíkszeredában korábban kétszer is előfordult, hogy tanintézet udvarára tévedt a medve. Mindkettőt kilőtték. Nagyszebenben elnézőbbek?
A Moldova-folyóba fulladt vasárnap délután egy testvérpár – egy 12 és egy 15 éves fiú – a Neamț megyei Horia település térségében. Egy hatéves kislányt sikerült megmenteni, őt kórházba szállították.
szóljon hozzá!