
Fotó: Veres Nándor
A helyhatósági választásokon több Hargita megyei településen is meglepetés született, számos településvezető nem tudta folytatni a megkezdett munkát. A leköszönőkkel meglátásaikról beszélgettünk, de voltak, akik többszöri keresésünkre sem reagáltak.
2020. október 07., 11:342020. október 07., 11:34
2020. október 07., 12:052020. október 07., 12:05
Albert Tibor három mandátumot vitt végig Tusnádfürdő polgármestereként. A fürdőváros leköszönő vezetője megkeresésünkre elmondta, nincs kifogása a szavazás eredményével kapcsolatban, meglátása szerint rendben és törvényesen zajlott le a szeptember 27-i voksolás. A kampányidőszakról már nem tudta ugyanezt elmondani.
– vallotta be. Magyarázatként kitért arra, hogy az elmúlt hónapokban a vízhálózattal adódtak problémák a városban, amely sok elégedetlenséget szült, ez pedig kétségkívül hozzájárult a szavazók elpártolásához. Egyúttal sok szerencsét és jó munkát kívánt az új vezetőnek, a függetlenként polgármesteri széket szerző Butyka Zsoltnak, akiknek, mint mondta, szüksége lesz kitartásra és a megfelelő kapcsolatrendszer kialakítására.
Csíkszentléleken Keresztes Balázs három évig alpolgármesteri, 2016-tól pedig polgármesteri tisztséget töltött be. A három falut és egy tanyavilágot – Szentlélek, Fitód, Mindszent, Hosszúaszó – tömörítő község elöljárója tisztességes választásról számolt be.
– értékelte az eredményt. Szűkszavúan kitért arra, mandátumának kezdetén kialakult egy nézeteltérés Mindszent és Szentlélek között, ez pedig nem vezetett jóra, de bevallása szerint ez nem az ő személye ellen irányult. Az új elöljárónak – Nagy István Alfrédnak – sok sikert és eredményes munkát kívánt. „Azt kívánom, hogy az eddigieknél is több pozitív dolgot tudjanak megvalósítani, hogy fejlődésnek indulhasson mindhárom falu. Fontos ugyanakkor, hogy a békés hangulat és az egyetértés meglegyen közöttük” – nyilatkozta. Mint mondta, a nyugdíjkorhatár eléréséig még van egy éve, egyelőre viszont nem tudja, szakmailag miként fogja folytatni.
Kerestük őket, hiába
Gyergyószentmiklós leköszönő elöljáróját, Nagy Zoltán is meg szerettük volna szólaltatni, megkeresésünkre azonban nem reagált. Székelykeresztúr leköszönő RMDSZ-es polgármesterét, Rafai Emilt is kerestük, de ő magyarázat nélkül kinyomta a telefont. Hargita megye legtöbbször megválasztott polgármesterét, Sándor Józsefet többszöri próbálkozásra sem sikerült utolérnünk. Ő a felsőboldogfalvi polgármesteri tisztséget adta át a rendszerváltás után először. Sándor egyébként országos viszonylatban is azon kevesek közé tartozik, aki a rendszerváltás óta megtartotta tisztségét, hétszer szavaztak neki bizalmat – a nyolcadik azonban már nem jött össze. Csíkszentgyörgy községben a függetlenként indult Réti Zsófia legyőzte az 1996 óta polgármesteri tisztséget betöltő György Józsefet. Utóbbi sem válaszolt hívásunkra.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
szóljon hozzá!