
Július 2-től a vidéki lakosság is lényegesen könnyebben hozzáfér majd a védőoltásokhoz. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A vidékre szervezett koronavírus elleni immunizálást ugyan a városokban működő oltóközpontok személyzete végzi majd, de emiatt nem zárják be a meglévő központokat, úgy szervezik meg az oltások beadását vidéken, hogy legalább egy-egy központ nyitva maradhasson városokon is – mondta el lapunknak a Hargita Megyei Népegészségügyi Igazgatóság vezetője.
2021. június 28., 08:592021. június 28., 08:59
2021. június 28., 10:012021. június 28., 10:01
A meglévő oltóközpontok személyzete vesz részt a koronavírus elleni vidéki immunizálásban, és ugyan az oltáskampányt koordináló országos bizottságtól azt közölték, hogy a vidéki oltások napján akár be is lehet zárni vagy felfüggeszteni a városi oltóközpontok tevékenységét,
– tájékoztatta lapunkat Tar Gyöngyi, az intézmény vezetője.
A vidéken tapasztalható gyenge átoltottsági arány miatt van szükség a falvakban történő, helyszíni oltásbeadások megszervezésére. Ha újból megnövekednek az esetszámok, az adott településen mért átoltottsági arányt is figyelembe veszik majd a karantén vagy más korlátozó intézkedések elrendelésekor, és fontos, hogy akkor ne mondhassa azt egy vidéki polgármester sem, hogy nem volt alkalma megszervezni a helyi oltáskampányt az átoltottság növelése érdekében – sorolta a vidéki immunizálás megszervezésének okait Tar Gyöngyi.
Noha az országos oltásplatformban még nem tudnak egyes településekre szűrni, de azt tudják, hogy
A lazító intézkedések is azt a tévképzetet erősítik az emberekben, hogy elmúlt a veszély, pedig a járvány olyan, mint a hétfejű sárkány: „amíg minden fejét le nem vágjuk, addig nem tudjuk legyőzni. Ez egy mesebeli példa, de nem mese. A járványtani tanulmányainkból ezt nagyon jól tudjuk, és gyakorlati, történelmi példák vannak rá, hogy ez így történik. Ha fogékony talajra – ezek a beoltatlan emberek, illetve azok, akik nem rendelkeznek védettséggel – kerül a vírus, akkor újra terjedni kezd” – hangsúlyozta az immunizálás, a megelőzés fontosságát Tar Gyöngyi.
A vidéki immunizálás megszervezését egyébként a prefektusi hivatal fogja össze, a kormányhivatal szervezi meg az utakat is, amelyhez a népegészségügyi igazgatóság személyzetet és oltóanyagot biztosít – illetve ha kérik, hiteles szakmai tájékoztató beszélgetéseket is vállalnak –, a vidéki települések polgármesteri hivatalai pedig megfelelő, hűtőszekrénnyel is felszerelt helyiségeket. Ugyanakkor az önkormányzatok dolga a lakosság értesítése is. A tapasztalatuk az, hogy
de bármelyik, Romániában engedélyezett oltóanyagból tudnak vinni a július 2-én kezdődő vidéki immunizálások helyszínére – mondta Tar Gyöngyi, kitérve arra is, hogy az oltás beadatására nem kell előjegyzést kérni vagy feliratkozni.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
szóljon hozzá!