
Fotó: Pinti Attila
Falura költözik a város Csíkszeredában, gazdanapokat tartanak Csíkdánfalván és Csíkszentsimonban, lófuttatás lesz Erdőszentgyörgyön, Töltöttkáposzta Fesztivál Parajdon, és ezek csak a legnagyobbak a megannyi esemény közül. A teljesség igénye nélkül mutatjuk, hogy milyen eseményekre érdemes kilátogatni a hétvégén.
2019. szeptember 20., 20:372019. szeptember 20., 20:37

Idén is két helyszínen szervezik meg a Csíkszéki Gazdanapokat: szombaton a csíkdánfalvi Kubik-gödörbe, vasárnap a csíkszentsimoni Szent László Gyermekvédelmi Központ udvarára várják az érdeklődőket.

Szombaton délelőtt 11 órakor a sereghajtó Sportul Snagov otthonában lép pályára az FK Csíkszereda a román labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.

Marosszéki Lófuttatás, Rhédey-napok, kistérségi napok és városnapok – mindez együtt zajlik a hétvégén Erdőszentgyörgyön, ahova a település lakosai és a környékbeliek mellett olyan magas rangú vendégeket is várnak, mint az angol királyi család tagjai, a magyar nagykövet vagy éppen a román kulturális miniszter.

Hétvégén tartják a huszonnegyedik Töltöttkáposzta Fesztivált Parajdon: pénteken a gyermekek napja lesz, azaz a fiatalok főznek majd.

Hét országból tíz települést szólítottak meg, hogy mutatkozzanak be a Gyergyóalfalvi és Borzonti Gazdanapon. Szombaton termékkiállítás és vásár, állatkiállítás, lóerőpróba, kisgazda-vetélkedő, illetve zenészek találkozója színesíti a tartalmas programkínálatot.

Sikeresség és Jövőképesség címmel szervezi meg az idei Közgazdász Vándorgyűlést a Romániai Magyar Közgazdász Társaság október 4–6. között Csíkszeredában. A konferencia 28. kiadásában 8 plenáris és 25 szekció-előadás során arra keresik a választ, hogy mennyire vagyunk felkészülve a minket körülv

Régi, bevetéseken használt eszközöket, egyenruhákat, tűzoltáshoz használt berendezéseket, készülékeket állítanak ki a gyergyószárhegyi önkéntes tűzoltók régi szertárában. A helyiség múzeummá alakul át.

Székelypetek lesz a házigazdája a 6. Homoród mente népviseletben rendezvénynek. A Kányád községhez tartozó faluban tartandó szombati népviseletünnepre a két Homoród vidékének településeiről várják a küldöttségeket.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
Hónapokkal ezelőtt még szürreálisnak tűnt, hogy a 8 lej körüli benzinár fog „olcsónak” számítani, most mégis ez történik. A világpiaci helyzet és a kormányintézkedések következtében a tíz lejt alulról súroló benzinár visszajött a nyolc lejes tartományba.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
szóljon hozzá!