
Sajtótájékoztatón a szervezők. Négyes ünnepet tartanak Erdőszentgyörgyön
Fotó: Haáz Vince
Marosszéki Lófuttatás, Rhédey-napok, kistérségi napok és városnapok – mindez együtt zajlik a hétvégén Erdőszentgyörgyön, ahova a település lakosai és a környékbeliek mellett olyan magas rangú vendégeket is várnak, mint az angol királyi család tagjai, a magyar nagykövet vagy éppen a román kulturális miniszter.
2019. szeptember 17., 21:002019. szeptember 17., 21:00
Míg az elmúlt években az volt a hagyomány a Maros megyei Erdőszentgyörgyön, hogy a település lakosai több kisebb ünnepre gyűltek össze, idén a városvezetés úgy döntött, mindent egyetlen nagy eseménybe gyúr össze. Ennek megfelelően a Marosszéki Lófuttatással egy időben zajlanak a Rhédey-napok, de a kistérségi napok és a városnapok is, így
A tervezett eseményekről sajtótájékoztatón számoltak be a szervezők.
Fotó: Haáz Vince
Mint azt Erdőszentgyörgy polgármestere, Csibi Attila Zoltán elmondta, a program már pénteken megkezdődik, amikor többéves álmuk válik valóra azzal, hogy megnyitják a Rhédey-kiállítóteret az azonos nevű kastélyban. Ezzel
„A kiállítótér megnyitása régi adóssága Erdőszentgyörgynek. A megnyitóra pedig olyan magas rangú vendégeket várunk, mint az angol és a magyar nagykövet, Románia kulturális minisztere, de az angol királyi család képviselője is jelen lesz” – mutatott rá a polgármester.
A kiállítótér megvalósítója Kinda István néprajzkutató, aki szerint több mint két évnyi kutatómunka eredménye a pénteken megnyitandó létesítmény.
– fejtette ki a szakember, aki a kutatás egyik legnagyobb eredményének tartja, hogy közben megtalálták a grófnő naplóját Németországban. Pénteken a kastély emeletén öt termet adnak át, ezekben bemutatják a Rhédey-család történetét. A magyar grófnőnek egy teljes termet adóznak, mint ahogy a férjével, Württembergi Sándor herceggel való romantikus találkozásnak is, de Erdőszentgyörgy és a kastélytörténet is teret kapott a múzeumban.
A lófuttatás az erdőszentgyörgyi Pad-dombon zajlik, ahol jó minőségű, 700 méteres pályát alakítottak ki
Fotó: Marosszéki Lófuttatás/Boda L. Gergely
A hétvége további részében a főszerepet a Marosszéki Lófuttatás kapja majd, amelyen idén három futamot is hirdettek. Amint Kádár László versenyigazgató elmondta, az angol futamra az angol telivérekkel, a marosszéki futamra pedig sportlovakkal lehetett jelentkezni, míg idén először megszervezik a Szent György-futamot is, amelyen hagyományos (se nem verseny, se nem sport) lovakkal lehet majd rajthoz állni. A lófuttatás az erdőszentgyörgyi Pad-dombon zajlik, ahol jó minőségű, 700 méteres pályát alakítottak ki, amelyet egy futam alatt kétszer kell megkerülni.
A Marosszéki Lófuttatás részeként ugyanakkor számos lovas- és gyerekprogram zajlik, esténként pedig koncertek is szórakoztatják a jelenlévőket. Szombat este például
Fotó: Kerekes Péter Pál/Marosszéki Lófuttatás
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!