
Sajtótájékoztatón a szervezők. Négyes ünnepet tartanak Erdőszentgyörgyön
Fotó: Haáz Vince
Marosszéki Lófuttatás, Rhédey-napok, kistérségi napok és városnapok – mindez együtt zajlik a hétvégén Erdőszentgyörgyön, ahova a település lakosai és a környékbeliek mellett olyan magas rangú vendégeket is várnak, mint az angol királyi család tagjai, a magyar nagykövet vagy éppen a román kulturális miniszter.
2019. szeptember 17., 21:002019. szeptember 17., 21:00
Míg az elmúlt években az volt a hagyomány a Maros megyei Erdőszentgyörgyön, hogy a település lakosai több kisebb ünnepre gyűltek össze, idén a városvezetés úgy döntött, mindent egyetlen nagy eseménybe gyúr össze. Ennek megfelelően a Marosszéki Lófuttatással egy időben zajlanak a Rhédey-napok, de a kistérségi napok és a városnapok is, így
A tervezett eseményekről sajtótájékoztatón számoltak be a szervezők.
Fotó: Haáz Vince
Mint azt Erdőszentgyörgy polgármestere, Csibi Attila Zoltán elmondta, a program már pénteken megkezdődik, amikor többéves álmuk válik valóra azzal, hogy megnyitják a Rhédey-kiállítóteret az azonos nevű kastélyban. Ezzel
„A kiállítótér megnyitása régi adóssága Erdőszentgyörgynek. A megnyitóra pedig olyan magas rangú vendégeket várunk, mint az angol és a magyar nagykövet, Románia kulturális minisztere, de az angol királyi család képviselője is jelen lesz” – mutatott rá a polgármester.
A kiállítótér megvalósítója Kinda István néprajzkutató, aki szerint több mint két évnyi kutatómunka eredménye a pénteken megnyitandó létesítmény.
– fejtette ki a szakember, aki a kutatás egyik legnagyobb eredményének tartja, hogy közben megtalálták a grófnő naplóját Németországban. Pénteken a kastély emeletén öt termet adnak át, ezekben bemutatják a Rhédey-család történetét. A magyar grófnőnek egy teljes termet adóznak, mint ahogy a férjével, Württembergi Sándor herceggel való romantikus találkozásnak is, de Erdőszentgyörgy és a kastélytörténet is teret kapott a múzeumban.
A lófuttatás az erdőszentgyörgyi Pad-dombon zajlik, ahol jó minőségű, 700 méteres pályát alakítottak ki
Fotó: Marosszéki Lófuttatás/Boda L. Gergely
A hétvége további részében a főszerepet a Marosszéki Lófuttatás kapja majd, amelyen idén három futamot is hirdettek. Amint Kádár László versenyigazgató elmondta, az angol futamra az angol telivérekkel, a marosszéki futamra pedig sportlovakkal lehetett jelentkezni, míg idén először megszervezik a Szent György-futamot is, amelyen hagyományos (se nem verseny, se nem sport) lovakkal lehet majd rajthoz állni. A lófuttatás az erdőszentgyörgyi Pad-dombon zajlik, ahol jó minőségű, 700 méteres pályát alakítottak ki, amelyet egy futam alatt kétszer kell megkerülni.
A Marosszéki Lófuttatás részeként ugyanakkor számos lovas- és gyerekprogram zajlik, esténként pedig koncertek is szórakoztatják a jelenlévőket. Szombat este például
Fotó: Kerekes Péter Pál/Marosszéki Lófuttatás
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
Megtiltja a brit kormány a közösségi média használatát a 16 évnél fiatalabb gyerekek számára.
Hetek óta üzenget Hargita Megye Tanácsának korábbi elnöke utódjának, hétfőn azonban látványosan egymásnak esett Hargita Megye Tanácsának ülésén Bíró Barna Botond és Borboly Csaba a homoródfürdői ifjúsági tábor ügyében.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre, a június 15–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Jöhet a nyár.
A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
szóljon hozzá!