Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Nem vállalja a következő négy évben a megyei tanácsosi mandátumot Mezei János és nem szeretne együttműködni Borboly Csabával, a megyei önkormányzat elnökével – ismertette sajtótájékoztatón az EMSZ társelnöke. Elmondása szerint a továbbiakban a szervezetépítésre koncentrálna és a közösségért dolgozna.
2020. október 07., 16:222020. október 07., 16:22
2020. október 07., 16:232020. október 07., 16:23
Miután kiderült, hogy a megyei tanácsosi listákra leadott szavazatok 13,5 százalékát szerezte meg az Erdélyi Magyar Szövetség és így csak
„A korábbi négyéves mandátumom során rájöttem arra, hogy bár heten voltunk (az MPP és az EMNP színeiben mandátumot szerzett önkormányzati képviselők, szerk. megj.) nem tudtuk érvényesíteni akaratunkat, nem tudtunk érdemben segíteni, tevékenykedni, hiszen figyelmen kívül hagyták a véleményeinket, meglátásainkat.
– vázolta döntését Mezei. Kifejtette, hogy szerinte nem jó irányba halad a megye, kaotikus, összefüggéstelen és értelmetlen a megyei önkormányzat működése.
– emlékezett vissza Mezei. Mint mondta, az elkezdett kisebb programokat sem folytatja le a megyei tanács, ugyanakkor több tízmillió eurós beruházások is parlagon hevernek. „Úgy érzem, hogy az amit az utóbbi időben Borboly Csaba tett, az nem megengedhető.
– jelentette ki a szövetség társelnöke.
Az elkövetkező időszakot Mezei János elmondása szerint a vállalkozása vezetésére, politikai szereplőként pedig az erdélyi magyar jobboldal megerősítésére fókuszálja.
Mezei úgy véli, visszalépésével nem hagyja cserben a választókat, hiszen a szavazók nem személyesen rá, hanem az EMSZ listájára pecsételtek, így a listán következők belépnek a megyei tanácsba. Sándor Krisztina szintén visszalépett a mandátumától, így Lőrincz Árpád-István, Györgyi Attila, Csillag Péter és Tőkés Lehel képviselhetik az Erdélyi Magyar Szövetséget a megyei tanácsban.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
6 hozzászólás