
Környezettudatosan is lehet. Most a tányér is ehető lesz az Udvarhely Napokon
Fotó: Facebook/Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Dübörög az Udvarhely Napok, benépesült a székelyudvarhelyi Sétatéri Park. Mi ezeket a programokat ajánljuk, emellett egy környezettudatos különlegességre is felhívjuk a figyelmet.
2019. május 30., 18:352019. május 30., 18:35
Az idei városnapokat szervező székelyudvarhelyi polgármesteri hivatalnak, a helybéli civil szervezeteknek és a kulturális intézményeknek annyi féle-fajta programot sikerült bezsúfolniuk az Udvarhely Napok hetére, hogy választani nagyon nehéz közülük. A bőség zavara, mondhatnánk, viszont így kétségtelen:
A Székelyhon szerkesztőségében összedugtuk a fejünket, ki-ki egy-egy programot emelt ki a felhozatalból: csak egyet, hisz ha minden jót ideírunk, soha véget nem ér e cikk.
Pénteken este a nagyszínpadon lép fel a Monyo Project: az udvarhelyi zenekart régen láttuk itthon koncertezni. Örvendetes, hogy a szervezők a hazai zenekaroknak is teret adnak, és hogy ismét szól majd Székelyudvarhelyen a cold rock. A fellépés este 11 órakor kezdődik.
A szombatot nemcsak Ferenc pápa látogatása teszi különlegessége (bár, aki erről sem maradna le, az a városháza udvarán háromnegyed tizenkettőtől élőben követheti a csíksomlyói eseményeket), a közelgő rendkívüli esemény eléggé háttérbe szorította a gyereknapot. Udvarhelyen ezúttal buborékos lesz az ünnep:
és természetesen lesz nagy buborékfújás is délután fél öttől. Szintén szombaton este fél nyolctól lép fel a Marthy Dharma a sétatéri színpadon: Székelyudvarhely szülötte, Marthy Barna alapította zenekar koncertjét sem hagynánk ki.
Vasárnap délután négykor lesz a MAMASZTáR. Hogy ez pontosan micsoda, fogalmunk sincsen: a stúdió moziban lesz zene és tánc, Hófehérke és a hét törpe, de másképp – ígérik a szépkorúak tehetségmutató showjának szervezői. Annyira furdal a kíváncsiság, hogy ki nem hagynánk.
A Sétatéri parkban ugyanakkor egyesületek, civil szervezetek is sátort vertek – szó szerint – a részletes programjaikat az esemény Facebook-oldalán vagy a hivatal honlapján lehet böngészni.
Az RDE Hargita Kft. is részt vesz a rendezvényen, sátrukban a környezettudatosságra nevelő, a szelektív hulladékgyűjtést promováló programokat tartanak. Érdekesség, hogy
A keményítőből készült evőeszköz lebomlási ideje kissé hosszabb, tudtuk meg, de például 60-70 Celsius-fokon már megolvad.
„Ha környezettudatos akarsz lenni, akkor újrahasznosított anyagból készült termékeket vásárolj és, vagy gyorsan lebomló eszközöket válassz” – hangsúlyozza Körösfőy Sándor, a köztisztasági vállalat vezetője.
– sorolta Körösfőy. Figyelemfelkeltés a cél, ezúttal a vállalat vásárolta meg az eszközöket, reményeik szerint a jövőben a vásárosok maguk is beszerzik.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!