
Fotó: Székelyhon
Négy személy jelentette be a csütörtökön lezáruló határidőig, hogy pályázni szeretne az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének elnöki tisztségéért, tizenkilencen pedig a helyi választmány tagjaként képzelik el a jövőt.
2022. január 28., 13:372022. január 28., 13:37
2022. január 29., 19:162022. január 29., 19:16
Nagyjából két héttel ezelőtt jelentette be az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezete, hogy „az elmúlt harminc év legdemokratikusabb tisztújítójára” készülnek. Az elképzelés lényege, hogy nyitni szeretnének a lakosság irányába, így – a nagybányai példát követve – bárkinek megengedik, hogy szavazzon a szervezeten belüli jelöltekre, amennyiben felnőttkorú, helyi lakcímmel rendelkezik, illetve a voksolás előtt hajlandó kitölteni egy nyilatkozatot, amellyel belép a pártba, illetve megerősíti a meglévő tagságát. Még a kötelező 6 lejes évi tagsági díj befizetésétől is eltekintenek.

Az eddigi megszokással szakítva jelentős nyitásra készül az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezete, amely minden helyi, felnőtt lakos számára lehetővé teszi, hogy voksával hozzájáruljon a vezetőség megválasztásához február 27-én.
A szervezet elnöki, illetve választmányi tagságába való jelentkezések határideje csütörtökön járt le, a választás napja február 27.
Korábban Imre Gábor, az Udvarhelyszéki Ifjúsági Egyeztető Tanács (UIET) volt elnöke, illetve Miklós Zoltán, a Haáz Rezső Múzeum igazgatója is jelezte, hogy megpályázná az elnöki tisztséget.
Kifejtette, sok emberrel egyeztetve jutott erre a döntésre, a későbbiekben erről bővebben is tájékoztat. Ugyanazon a napon Jakab Áron Csaba, a Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetségének (SZMVSZ) elnöke is bejelentette egy sajtótájékoztatón, hogy szeretné vezetni a székelyudvarhelyi szervezetet, valamint választmányi tagként is jelölteti magát, majd le is adta az ezekhez szükséges dokumentációt. Ő kijelentette, 2016-ban eltűnt ugyan a politikai életből, de RMDSZ tagságát megtartotta.
„Nekem, akinek fontos, hogy olyan környezetben éljek, ahol az emberek elégedettek, mosolyognak és látják a jövőt, úgy érzem fontos, hogy lépjek, amennyiben bizalmat kapok a szavazóktól. Ehhez pedig változásra van szükség, nyitni kell és el kell kezdeni dolgozni, hogy visszaszerezzük a bizalmat” – fogalmazott telefonos megkeresésünkkor. Kérdésünkre felelve leszögezte, jelölésével kapcsolatos elhatározása szilárd, hiszen tenni akar, ugyanakkor a változásnak rendeli alá az elképzeléseit, így nem tudja, hogy a későbbiekben felmerülhet-e annak lehetősége, hogy esetleg visszalépjen.
Sinka Arnold, a városi tisztújító bizottság egyik tagja is megerősítette lapunknak, hogy a felsorolt személyek pályáznak a helyi szervezet elnöki tisztségéért. Mindemellett elmondta, hogy
Persze ez nem azt jelenti, hogy az említett személyek biztosan jelölté válnak, hiszen a bizottság pénteken ellenőrzi a leadott dokumentumokat, majd további huszonnégy órát biztosít a jelentkezőknek óvásra, illetve arra, hogy pótolják az esetlegesen hiányzó iratokat. Sinka üdvözölte, hogy ennyien szeretnének cselekedni a szervezeten belül, hiszen a verseny mindenkinek jót tesz. Közölte, ő optimistán látja a jövőt.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás