
Fotó: Székelyhon
Négy személy jelentette be a csütörtökön lezáruló határidőig, hogy pályázni szeretne az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének elnöki tisztségéért, tizenkilencen pedig a helyi választmány tagjaként képzelik el a jövőt.
2022. január 28., 13:372022. január 28., 13:37
2022. január 29., 19:162022. január 29., 19:16
Nagyjából két héttel ezelőtt jelentette be az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezete, hogy „az elmúlt harminc év legdemokratikusabb tisztújítójára” készülnek. Az elképzelés lényege, hogy nyitni szeretnének a lakosság irányába, így – a nagybányai példát követve – bárkinek megengedik, hogy szavazzon a szervezeten belüli jelöltekre, amennyiben felnőttkorú, helyi lakcímmel rendelkezik, illetve a voksolás előtt hajlandó kitölteni egy nyilatkozatot, amellyel belép a pártba, illetve megerősíti a meglévő tagságát. Még a kötelező 6 lejes évi tagsági díj befizetésétől is eltekintenek.

Az eddigi megszokással szakítva jelentős nyitásra készül az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezete, amely minden helyi, felnőtt lakos számára lehetővé teszi, hogy voksával hozzájáruljon a vezetőség megválasztásához február 27-én.
A szervezet elnöki, illetve választmányi tagságába való jelentkezések határideje csütörtökön járt le, a választás napja február 27.
Korábban Imre Gábor, az Udvarhelyszéki Ifjúsági Egyeztető Tanács (UIET) volt elnöke, illetve Miklós Zoltán, a Haáz Rezső Múzeum igazgatója is jelezte, hogy megpályázná az elnöki tisztséget.
Kifejtette, sok emberrel egyeztetve jutott erre a döntésre, a későbbiekben erről bővebben is tájékoztat. Ugyanazon a napon Jakab Áron Csaba, a Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetségének (SZMVSZ) elnöke is bejelentette egy sajtótájékoztatón, hogy szeretné vezetni a székelyudvarhelyi szervezetet, valamint választmányi tagként is jelölteti magát, majd le is adta az ezekhez szükséges dokumentációt. Ő kijelentette, 2016-ban eltűnt ugyan a politikai életből, de RMDSZ tagságát megtartotta.
„Nekem, akinek fontos, hogy olyan környezetben éljek, ahol az emberek elégedettek, mosolyognak és látják a jövőt, úgy érzem fontos, hogy lépjek, amennyiben bizalmat kapok a szavazóktól. Ehhez pedig változásra van szükség, nyitni kell és el kell kezdeni dolgozni, hogy visszaszerezzük a bizalmat” – fogalmazott telefonos megkeresésünkkor. Kérdésünkre felelve leszögezte, jelölésével kapcsolatos elhatározása szilárd, hiszen tenni akar, ugyanakkor a változásnak rendeli alá az elképzeléseit, így nem tudja, hogy a későbbiekben felmerülhet-e annak lehetősége, hogy esetleg visszalépjen.
Sinka Arnold, a városi tisztújító bizottság egyik tagja is megerősítette lapunknak, hogy a felsorolt személyek pályáznak a helyi szervezet elnöki tisztségéért. Mindemellett elmondta, hogy
Persze ez nem azt jelenti, hogy az említett személyek biztosan jelölté válnak, hiszen a bizottság pénteken ellenőrzi a leadott dokumentumokat, majd további huszonnégy órát biztosít a jelentkezőknek óvásra, illetve arra, hogy pótolják az esetlegesen hiányzó iratokat. Sinka üdvözölte, hogy ennyien szeretnének cselekedni a szervezeten belül, hiszen a verseny mindenkinek jót tesz. Közölte, ő optimistán látja a jövőt.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
1 hozzászólás