
Fotó: Székelyhon
Négy személy jelentette be a csütörtökön lezáruló határidőig, hogy pályázni szeretne az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének elnöki tisztségéért, tizenkilencen pedig a helyi választmány tagjaként képzelik el a jövőt.
2022. január 28., 13:372022. január 28., 13:37
2022. január 29., 19:162022. január 29., 19:16
Nagyjából két héttel ezelőtt jelentette be az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezete, hogy „az elmúlt harminc év legdemokratikusabb tisztújítójára” készülnek. Az elképzelés lényege, hogy nyitni szeretnének a lakosság irányába, így – a nagybányai példát követve – bárkinek megengedik, hogy szavazzon a szervezeten belüli jelöltekre, amennyiben felnőttkorú, helyi lakcímmel rendelkezik, illetve a voksolás előtt hajlandó kitölteni egy nyilatkozatot, amellyel belép a pártba, illetve megerősíti a meglévő tagságát. Még a kötelező 6 lejes évi tagsági díj befizetésétől is eltekintenek.

Az eddigi megszokással szakítva jelentős nyitásra készül az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezete, amely minden helyi, felnőtt lakos számára lehetővé teszi, hogy voksával hozzájáruljon a vezetőség megválasztásához február 27-én.
A szervezet elnöki, illetve választmányi tagságába való jelentkezések határideje csütörtökön járt le, a választás napja február 27.
Korábban Imre Gábor, az Udvarhelyszéki Ifjúsági Egyeztető Tanács (UIET) volt elnöke, illetve Miklós Zoltán, a Haáz Rezső Múzeum igazgatója is jelezte, hogy megpályázná az elnöki tisztséget.
Kifejtette, sok emberrel egyeztetve jutott erre a döntésre, a későbbiekben erről bővebben is tájékoztat. Ugyanazon a napon Jakab Áron Csaba, a Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetségének (SZMVSZ) elnöke is bejelentette egy sajtótájékoztatón, hogy szeretné vezetni a székelyudvarhelyi szervezetet, valamint választmányi tagként is jelölteti magát, majd le is adta az ezekhez szükséges dokumentációt. Ő kijelentette, 2016-ban eltűnt ugyan a politikai életből, de RMDSZ tagságát megtartotta.
„Nekem, akinek fontos, hogy olyan környezetben éljek, ahol az emberek elégedettek, mosolyognak és látják a jövőt, úgy érzem fontos, hogy lépjek, amennyiben bizalmat kapok a szavazóktól. Ehhez pedig változásra van szükség, nyitni kell és el kell kezdeni dolgozni, hogy visszaszerezzük a bizalmat” – fogalmazott telefonos megkeresésünkkor. Kérdésünkre felelve leszögezte, jelölésével kapcsolatos elhatározása szilárd, hiszen tenni akar, ugyanakkor a változásnak rendeli alá az elképzeléseit, így nem tudja, hogy a későbbiekben felmerülhet-e annak lehetősége, hogy esetleg visszalépjen.
Sinka Arnold, a városi tisztújító bizottság egyik tagja is megerősítette lapunknak, hogy a felsorolt személyek pályáznak a helyi szervezet elnöki tisztségéért. Mindemellett elmondta, hogy
Persze ez nem azt jelenti, hogy az említett személyek biztosan jelölté válnak, hiszen a bizottság pénteken ellenőrzi a leadott dokumentumokat, majd további huszonnégy órát biztosít a jelentkezőknek óvásra, illetve arra, hogy pótolják az esetlegesen hiányzó iratokat. Sinka üdvözölte, hogy ennyien szeretnének cselekedni a szervezeten belül, hiszen a verseny mindenkinek jót tesz. Közölte, ő optimistán látja a jövőt.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás