Októberben derül ki, hogy lesz-e megfelelő cég az út megjavítására
Fotó: Erdély Bálint Előd
Negyedjére indítottak közbeszerzési eljárást a 134A jelzésű megyei úton, Tibód határában több mint négy éve beszakadt út rendbetétele érdekében. Először jelentkeztek érdeklődők a nagy értékű, ám kényes munkálat elvégzésére.
2020. szeptember 07., 09:012020. szeptember 07., 09:01
A 2014-2016-os esőzések idején csúszott meg a talaj a 134A jelzésű megyei út alatt Tibód határában, aminek következtében annak fél sávja beszakadt mintegy ötven méter hosszúságban.
Ezek után Hargita Megye Tanácsa (HMT) földtani tanulmányt készíttetett, amelyből kiderült, hogy több agyagrétegből tevődik össze a domboldal a helyszínen, amelyek könnyen elcsúszhatnak, ha víz szivárog be közéjük.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az említett tanulmányból az is kiderült, hogy az út stabilizálása érdekében több méter mélyen kell lefúrni a talajba és vasbeton oszlopokat kell elhelyezni, ami roppant kényes munkálat. Borboly Csabától, Hargita Megye Tanácsának elnökétől megtudtuk, hogy
Végül tavaly úgy döntöttek, hogy saját költségvetésükből különítenek el 2,2 millió lejt a munkálatra és közbeszerzési eljárást kezdeményeznek. A licitet háromszor is meghirdették 2019-ben – mindannyiszor emelve a kivitelezés árát –, ám így sem jelentkezett egyetlen építkezési cég sem a munkára.
Fotó: Erdély Bálint Előd
„Mi folyamatosan dolgoztunk azon, hogy megoldást keressünk az útleszakadás kijavítására, és ha eddig nem is, reméljük, hogy most már sikerrel járunk. A licit elbírálása október 15-én zárul, mi azt szeretnénk, hogy ennél hamarabb véget érhessen az eljárás” – fogalmazott a tisztségviselő.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!