
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Medvét észleltek a lakók pénteken éjjel Farkaslakán, akik a 112-es segélyhívószámon jelentették az esetet – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
2024. május 11., 09:282024. május 11., 09:28
2024. május 11., 09:302024. május 11., 09:30
A bejelentést követően a hatóságok a Ro-Alert riasztórendszer segítségével figyelmeztették a lakókat a veszélyre.

Rövid időn belül, egymáshoz közel eső helyszíneken két medve is „látogatást tett” Nyikómalomfalván szerda este. Egyik egy családi ház udvarán át érkezhetett, és a bejárati ajtón próbált bejutni a házba, a másik pedig egy közeli juhtanyán ólálkodott.
A Nyikó mentén egyébként szinte mindennaposak a medveészlelések, az elmúlt időszakban Kecsetkisfaludba és Nyikómalomfalvára is több alkalommal ment be a nagyvad, a lakók pedig nem érzik biztonságban magukat.

Közfelháborodást váltott ki, hogy majdnem tehetetlenek a Nyikómalomfalvát többször meglátogató medvék miatt, ráadásul többek félnek saját portájukon, főleg szürkületben és az esti, éjszakai órákban.

Nem tágítanak a településre bejáró medvék Csíkszereda határából és Nyikómalomfalváról. Szombat este Ro-Alerten riasztották a csíkszeredaiakat, hogy medve jár Csíkszereda szécsenyi részén.

Négy medve jelenlétét jelentették Székelykeresztúrról a hatóságiaknak kedden röviddel délelőtt 11 óra után – tájékoztat rövid közleményében a Hargita megyei tűzoltóság.

Már-már rendszeressé váltak a medveriasztások Udvarhelyszéken: az elmúlt éjszaka Oroszhegyben három medve ólálkodott – derül ki a Hargita megyei tűzoltóság rövid közleményéből.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
szóljon hozzá!