
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor/archív
Már-már rendszeressé váltak a medveriasztások Udvarhelyszéken: az elmúlt éjszaka Oroszhegyben három medve ólálkodott – derül ki a Hargita megyei tűzoltóság rövid közleményéből.
2024. május 08., 09:342024. május 08., 09:34
Három medve merészkedett lakott területre kedden éjszaka Oroszhegyben. A helybélieknek a Ro-Alert rendszeren keresztül küldtek figyelmeztetést.
Az elmúlt időszakban egyébként rendszeresek a medveriasztások Udvarhelyszéken. Egy nappal korábban például arról számoltunk be, hogy Székelykeresztúron fényes nappal merészkedett lakott területre egyszerre négy nagyvad.
Vasárnap éjszaka Lövétén, hétfőn este pedig Szentábrahámon kénytelenek voltak kilőni a településekre rendszeresen visszajáró, emberi életet veszélyeztető medvéket.
Egy hete pedig arról adtunk hírt, hogy többen félnek saját portájukon Nyikómalomfalván is, főleg szürkületben és az esti, éjszakai órákban. Nem alaptalanul, hiszen a vad(ak) majdnem minden este látogatást tesz(nek) a falubeliek portáin.
Majdnem harmadával nőtt a felső légúti megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma az elmúlt héten Hargita megyében. A kórházi kezelésre szorulók száma viszont enyhén csökkent.
A román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad keddi nagyszebeni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy fel kell készíteni a lakosságot az ország védelmével kapcsolatos feladatok ellátására.
Egy Bákó megyei férfit hivatalosan arról értesítette a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság (DGASPC), hogy elhunyt, és emiatt elveszítette egyes jogosultságait, miközben az érintett, Eugen Popa, él és jó egészségnek örvend.
Szigorúbb feltételekhez kötné a mezőgazdasági támogatások igénylését az állam. Egy közvitán lévő törvénytervezet szerint a helyiadó-tartozással rendelkező gazdák nem kaphatják majd meg a támogatásigényléshez szükséges egyik legfontosabb igazolást.
A kormány még nem döntött a roncsautóprogram idei sorsáról – jelentette ki kedden Ploiești-en a környezetvédelmi alapkezelő (AFM) elnöke.
A romániai gazdák követelik az Európai Unió és a Mercosur-államok közötti kereskedelmi megállapodás hatályba lépésének elhalasztását mindaddig, amíg a mezőgazdasági szakmai szervezetek a hozzájárulásukat adják az egyezményhez.
Székelyföld-szerte bemutatják az Ember Maradj – Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilmet. Az eseményekhez közönségtalálkozó is kapcsolódik, ahol a nézők személyesen találkozhatnak Kovács Ákossal.
Ötéves rekordszinten van a gázfogyasztás Romániában – írja az MTI a Transgaz adatai alapján.
Fagyos időjárásra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden Románia egész területére.
Kelemen Hunor szerint az alkotmánybíróság már nem halogathatja sokáig a döntéshozatalt a bírák és ügyészek különnyugdíjáról szóló törvénytervezet ügyében.
szóljon hozzá!