A feldolgozó üzem még októberig működni fog. Archív
Fotó: Kristó Róbert
Még néhány hónapot működik, aztán beszünteti a termelést a Lactalis cégcsoporthoz tartozó csíkszeredai tejfeldolgozó üzem, amelynek bezárásáról pénteken értesült a nyilvánosság. Csíkszereda polgármestere és a cégcsoport képviselői hétfőn egyeztettek a helyzetről.
2024. június 17., 13:592024. június 17., 13:59
2024. június 17., 14:032024. június 17., 14:03
Miután pénteken nyilvánossá vált, hogy a csíkszeredai tejfeldolgozóra nem tart már igényt a tulajdonos és nemsokára bezárják, a 95 alkalmazottat pedig elbocsátják, a városvezetés találkozót kezdeményezett az illetékesekkel az ügyben. A hétfői találkozó után Korodi Attila polgármester kérdésünkre azt mondta, kifogásolta a tulajdonos képviselőinek a cégcsoport eljárását kommunikáció szempontjából, amit egyébként ők is elismertek. Egyúttal azt is közölték,
Korodi közölte még a tulajdonos képviselőivel, nem tudják elfogadni, hogy darabonként értékesítsék az üzemet, a városnak az a fontos, hogy ha lesz érdeklődő, ezt egy élelmiszeripari vállalat tudja átvenni. Azt mondták, ebben tudják vállalni a partnerséget – ismertette a városvezető.
Azt is kérték a csíkszeredai városháza részéről, összesítsék a munkaköröket, hogy ezt is tudják átadni a környéken tevékenykedő hét élelmiszeripari vállalatnak, és az ingatlan gépállományáról is kértek egy leírást az esetleges érdeklődők számára – tudtuk meg.
Bezárja csíkszeredai gyárát a Lactalis tejfeldolgozó: az üzem mind a 95 munkavállalóját elbocsátják, a csíkszeredai egység feladatait a Lactalis négy másik romániai üzeme veszi át – írja az MTI a vállalat közleményére hivatkozva.
Nem alaptalanul terjedt el a hír korábban, hogy bezárja csíkszeredai gyárát a Lactalis. Mint kiderítettük, a tejgyár már nem vette át a kisgazdáktól a tejet, ezért több tejcsarnok is bezárt, illetve a felvásárlási árat is nevetségesen alacsonyra tették.
Narancssárga és sárga kódú árvízriasztást adott ki szerdán az Országos Hidrológiai Intézet, az érintett Hargita megyei területeken árhullámokra, heves vízlefolyásra és vízszintemelkedésre kell számítani.
Az elmúlt 24 órában a Maros megyei hivatásos tűzoltóknak összesen 106 sürgősségi bevetésen kellett helytállniuk. Közúti balesetekhez, tizenegy tűzesethez, kidőlt fák eltávolításához riasztották őket.
Súlyos károkat okozott a kedd esti vihar Tusnádfürdőn: hatalmas széllel és esővel csapott le a fürdővárosra alig néhány perccel azután, hogy a Ro-Alert rendszeren keresztül riasztás érkezett.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga kódú figyelmeztetést adott ki július 9-ére, 12 és 22 óra között. A viharos időjárás az ország számos megyéje között Hargita és Kovászna megyét is érinti, Maros megyére az enyhébb, sárga kód érvényes.
Egy aktuális tragédiát lovagolt meg egy újrahasznosított videóval a Medveles Erdélyben-Gyergyószentmiklóson Facebook-oldal, amelyről mi is hírt adtunk.
Tizenkilenc megye összesen 81 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szerda reggel 7 óra 38 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
Jelentős, legalább 12 százalékos áremelkedés várható az új építésű ingatlanok piacán, mivel az eddigi 9 százalékos áfa helyett 21 százalékot kell fizetniük a vásárlóknak augusztustól a 120 ezer eurós értékhatár alatti lakásokért is.
Lesodródott az úttestről egy autó a Maros megyei Nyárádkarácson községhez tartozó Folyfalván kedden este. Az autóban utazó személy súlyosan sérüléseket szenvedett, kórházba szállították.
1 hozzászólás