A feldolgozó üzem még októberig működni fog. Archív
Fotó: Kristó Róbert
Még néhány hónapot működik, aztán beszünteti a termelést a Lactalis cégcsoporthoz tartozó csíkszeredai tejfeldolgozó üzem, amelynek bezárásáról pénteken értesült a nyilvánosság. Csíkszereda polgármestere és a cégcsoport képviselői hétfőn egyeztettek a helyzetről.
2024. június 17., 13:592024. június 17., 13:59
2024. június 17., 14:032024. június 17., 14:03
Miután pénteken nyilvánossá vált, hogy a csíkszeredai tejfeldolgozóra nem tart már igényt a tulajdonos és nemsokára bezárják, a 95 alkalmazottat pedig elbocsátják, a városvezetés találkozót kezdeményezett az illetékesekkel az ügyben. A hétfői találkozó után Korodi Attila polgármester kérdésünkre azt mondta, kifogásolta a tulajdonos képviselőinek a cégcsoport eljárását kommunikáció szempontjából, amit egyébként ők is elismertek. Egyúttal azt is közölték,
Korodi közölte még a tulajdonos képviselőivel, nem tudják elfogadni, hogy darabonként értékesítsék az üzemet, a városnak az a fontos, hogy ha lesz érdeklődő, ezt egy élelmiszeripari vállalat tudja átvenni. Azt mondták, ebben tudják vállalni a partnerséget – ismertette a városvezető.
Azt is kérték a csíkszeredai városháza részéről, összesítsék a munkaköröket, hogy ezt is tudják átadni a környéken tevékenykedő hét élelmiszeripari vállalatnak, és az ingatlan gépállományáról is kértek egy leírást az esetleges érdeklődők számára – tudtuk meg.
Bezárja csíkszeredai gyárát a Lactalis tejfeldolgozó: az üzem mind a 95 munkavállalóját elbocsátják, a csíkszeredai egység feladatait a Lactalis négy másik romániai üzeme veszi át – írja az MTI a vállalat közleményére hivatkozva.
Nem alaptalanul terjedt el a hír korábban, hogy bezárja csíkszeredai gyárát a Lactalis. Mint kiderítettük, a tejgyár már nem vette át a kisgazdáktól a tejet, ezért több tejcsarnok is bezárt, illetve a felvásárlási árat is nevetségesen alacsonyra tették.
Nagyjából 10 ezer sertést vágnak le a most kezdődő disznóvágási szezonban Hargita megyében. Noha bérvágásokat is vállalnak a megyében működő vágóközpontokon, vágóhidakon, a lakosság a disznóvágások jó részét háztáji körülmények között végzi el.
Hálával és örömmel teli búcsús ünnepségen adták át a Krisztus Király Plébánia új épületét Sepsiszentgyörgyön az egyházi év utolsó vasárnapján. A többfunkciós, közösségi érdekeket szolgáló plébániaközpontról Takó István plébános mesélt.
Egy tucatnyi cég jelentkezett a fogyatékkal élő személyeknek szervezett marosvásárhelyi állásbörzére, amelyet szerdán délelőtt tartanak.
Hogyan kell cselekedni egy egészségügyi vészhelyzetben, mikor indokolt mentőt hívni, és hogyan kell újraélesztést végezni – többek között ilyen kérdésekre kaphattak választ a Bethlen Gábor Általános Iskola tanulói (is) egy rendhagyó oktatás révén.
Sepsiszentgyörgyön még mindig a cégek kevesebb mint fele él az önkormányzat által nyújtott de minimis támogatás igénylésének lehetőségével. Idén 123 helyi vállalkozás kérte ingatlanadójának részleges visszatérítését.
Előzetes letartóztatásba került egy 19 éves fiatalember, miután tetten érték drogok eladása közben – tájékoztatta kedden a Bihar megyei rendőrség az Agerprest.
6000 ezer lejt adott át Brance Orbán csapatkapitány a gyergyószentmiklósi kórháznak, amivel prosztatarák szűrővizsgálatok elvégzését támogatják. A Gyergyói Hoki Klub idén is igyekszik felkelteni a figyelmet a szűrővizsgálatok fontosságára.
Lángok csaptak fel egy csíkrákosi lakóház tetőzetén kedd reggel – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Statisztikát tett közzé a Kovászna megyei Közüzemek Rt., amelyben a városok közül Kézdivásárhely fest a legrosszabbul a meghibásodások, csőtörések tekintetében. A város alpolgármestere viszont éppen a szolgáltató bíbelődésében látja ennek okát.
1 hozzászólás